BEKSIŃSKI Zdzisław (1929-2005)
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej na płycie, 61 x 73 cm,
sygnowany na odwrocie "Beksiński 72"
olej, płyta;
123 x 99 cm
sygn. i dat. na odwrocie: BEKSIŃSKI 72
1959
heliography, gelatin silver print, 38 x 28.5 cm,
date and author`s stamp on the reverse,
unique object
vintage print
Exhibition: Zdzisław Beksiński. Prints on Paper 1957-1962, State Art Gallery, Sopot (2004). Also published in the exhibition catalogue.
Provenance: collection of Marek Piasecki.
1959
heliografia, brom, papier, 38 x 28,5 cm,
dat. i pieczęć autorska na odwrocie,
unikat
vintage print
Wystawa: "Zdzisław Beksiński. Prace na papierze 1957-1962" Państwowa Galeria Sztuki, Sopot (2004). Publikowana także w katalogu wystawy.
Proweniencja: zbiory Marka Piaseckiego.
akryl/płyta pilśniowa, 92 x 92 cm
sygnowany i datowany na odwrociu `BEKSIŃSKI 1993`
Estymacja: 80 000 - 90 000
olej/płyta pilśniowa, 89 x 89 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `BEKSIŃSKI 1978`
Estymacja: 75 000 - 86 000
rysunek, tusz/papier, 23 x 21 cm (w świetle passe-partout)
datowany p.g.:`30.11.59`
Pochodzenie: Kolekcja Marka Piaseckiego
Zdzisław Beksiński. Prace na papierze 1957-1962, Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, 01.10-07.11.2004
Aukcja Dzieł z Kolekcji Cezarego Pieczyńskiego
Estymacja: 5 000 - 8 000
rysunek, tusz/papier, 30 x 21 cm (w świetle passe-partout)
datowany l.d.: `20.7.58`; pieczątka: `ZDZISŁAW BEKSIŃSKI`
Reprodukowany: Zdzisław Beksiński. Prace na papierze 1957-1962, Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, 2004, s.33
Estymacja: 5 000 - 8 000
ołówek, papier;
29,6 x 20 cm (w świetle oprawy);
napis p.g.: 12.6.58
ołówek/papier, 27 x 20,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany u dołu: `BEKSIŃSKI 68`
Estymacja: 17 000 - 19 000
akwarela, tusz, flamaster/papier, 30 x 24 cm
sygnowany i datowany l. d.: `Beksiński 2000`
Estymacja: 8 000 - 10 000
tusz/papier, 26 x 20,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p. g.: `BEKSIŃSKI 65`
Estymacja: 17 000 - 20 000
Kompozycja fantastyczna, 1979 r.
olej/płyta pilśniowa, 85 x 85,5 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `BEKSIŃSKI | 1979`
Estymacja: 85 000 - 95 000 zł
Kompozycja abstrakcyjna, 1962 r.
rysunek, tusz/papier, 29 x 20 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l.d.: `BEKSIŃSKI 62`
Estymacja: 11 000 - 13 000 zł
akryl, olej/płyta pilśniowa, 131 x 65,5 cm
opisany i sygnowany na odwrociu: `AT | BEKSIŃSKI`
na odwrociu naklejka z Galerii Wahl
Estymacja: 82 000 - 90 000 zł
giclee, papier;
61,5 x 50 cm (wymiar kompozycji);
sygn. w obrębie kompozycji: BEKSIŃSKI `73;
sygn ołówkiem p. d.: BEKSIŃSKI, opis ołówkiem u dołu: 9/150
akryl, płyta
86 x 87 cm
sygn. na odwrocie: BEKSIŃSKI / 1978