LEBENSTEIN Jan (1930-1999)
długopis, papier; 32 x 29 cm (w świetle oprawy)
cena wywoławcza: Wykup abonament
LEBENSTEIN Jan (1930-1999)
tusz, papier milimetrowy; 53 x 40 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. ołówkiem p. d.: Lebenstein 1956? [sic]
LEBENSTEIN Jan (1930-1999)
gwasz, papier; 34,5 x 23 cm;
sygn. i dat. p. d.: Lebenstein 1963, napis p. d.: figure
LEBENSTEIN Jan (1930-1999)
Litografie z teki Carnet Incomplet, 1966
3 litografie z teki "Carnet Incomplet", m.in.: Ballon-Baba (sygn. na pl.: J.L.); Mythe en commun; Scène Champêtre; prace nie sygn.
LEBENSTEIN Jan (1930-1999)
LEBENSTEIN Jan (1930-1999)
litografia barwna, papier, 30 x 50 cm, odbitka 75 ze 150
sygn. P.d.: Lebenstein 85; l.d.: 75 / 150
LEBENSTEIN Jan (1930-1999)
litografia kolorowa na papierze welinowym,
sygnowana, numerowana, datowana i zatytulowana przez artystę ołówkiem;
49,5x 69 cm
LEBENSTEIN Jan (1930-1999)
sygnowana, datowana, zatytulowana i numerowana przez artystę ołówkiem;
44,2 x 63,2 cm
LEBENSTEIN Jan (1930-1999)
ołówek na papierze,
sygnowany i datowany w prawym dolnym rogu, dedykowany w lewym dolnym rogu;
60,5 x 36 cm
LEBENSTEIN Jan (1930-1999)
olej/płótno, 163 x 130 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Lebenstein 61`
opisany na odwrociu: `Lebenstein figure 126 | 1961`
- Galerie Chalette, Nowy Jork (1962)
- kolekcja prywatna, Nowy Jork
- Ewelina Wrona, Treści podświadome w malarstwie materii a polski duch, "Dyskurs", nr 4/2006, (il.)
LEBENSTEIN Jan (1930-1999)
olej/płótno, 146 x 89 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Lebenstein 69`
opisany na odwrociu: `Lebenstein | 1969 | format 80 M` na krośnie p.g.: `deux figure`
- Dom Aukcyjny Agra-Art, Warszawa, 21.03.2010
LEBENSTEIN Jan (1930-1999)
długopis/papier, 34 x 18 cm
sygnowany i datowany l.d.: `J.L. 60`
LEBENSTEIN Jan (1930-1999)
technika mieszana, flamaster, tusz/papier, 24 x 16 cm
sygnowany i datowany l.d.: `Lebenstein 62` oraz opisany p.d.: "Figure"
LEBENSTEIN Jan (1930-1999)
technika mieszana/papier, 26 x 35 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: `Lebenstein 63`
- Jan Lebenstein. Promenade. Obrazy i rysunki z lat 50. i 60. XX w., Galeria Atak, Warszawa, 27.04.-30.06.2012
- Jan Lebenstein. Promenade. Obrazy i rysunki z lat 50. i 60. XX wieku, katalog wystawy w Galerii Atak, Warszawa 2012, s. 79 (il.)
LEBENSTEIN Jan (1930-1999)
tusz, papier milimetrowy;
53 x 40 cm (w świetle oprawy);
LEBENSTEIN Jan (1930-1999)
sygn. dat. p.d.
tusz, kredka, pastel, papier
51x42.5 (w świetle passe-partout )
LEBENSTEIN Jan (1930-1999)
litografia barwna, papier, 67,5 x 47,5 cm w świetle passe-partout;
sygn. i dat. ołówkiem l. g.: Lebenstein 73 96/100/"Susanne"
LEBENSTEIN Jan (1930-1999)
tusz, pastel/papier, 21 x 27 cm
sygnowany i datowany l.d.: `Lebenstein 71`
LITERATURA: Jan Lebenstein. Carnet intimes. Szkicowniki intymne z kolekcji Hanki Patkowskiej, Paryż, Państwowa Galeria Sztuki, Sopot 2006, poz. kat. 98, s. 61 (il.)
WYSTAWIANY: Jan Lebenstein. Carnet intimes. Szkicowniki intymne z kolekcji Hanki Patkowskiej, Paryż, Państwowa Galeria Sztuki, Sopot 11.05-04.06.2006.
LEBENSTEIN Jan (1930-1999)
Ilustracja do Folwarku zwierzęcego George`a Orwella, 1973 r.
litografia barwna/papier, 49,5 x 70 cm
sygnowana i datowana ołówkiem p.d.: `Lebenstein 73` oraz numer edycji ołówkiem l.d.: `65/100`
LEBENSTEIN Jan (1930-1999)
tusz, papier milimetrowy;