KANTOR Tadeusz (1915 Wielopole Skrzyńskie - 1990 Kraków)
flamaster, pastel, papier,
30 x 19.6 cm
sygnatura długopisem p.d.: T kantor, nałożona na stempel autorski: t. kantor [w otoku], śr.: 1970 [odręcznie flamastrem]
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej/płótno,
53 x 72 cm
opisany na odwrocie:
`T. KANTOR / STOCKOLM / IX 1958`
tusz, kredka, tempera/papier,
28,5 x 16 cm
sygn. p. d. : `Kantor`
na odwrocie naklejka: Galerii Foksal z napisem: `dep. Wiesław Borowski`
tusz, kredka, tempera/papier,
22 x 14 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p. d. : `Kantor / Pologne`, w l.d.: `epouvantail`
monotypia/papier,
28,5 x 16 cm
opisany i sygn. u dołu: `Koń mój niezwyciężony Kantor 7.XI.52`
W załączeniu opinia Bożeny Kowalskiej
do przedstawienia "TURCARET czyli FINANSISTA" Alaina René Lesage`a, 1953
monotypia, 28 x 20 cm w świetle passe-partout
sygnowany u dołu pośrodku "Kantor"
sygnowany l. d. "Kantor"
olej/płótno, 71,5 x 62 cm
sygnowany i datowany p. d.: `6.1963 Kantor`
na odwrocie papierowa naklejka z Galerie de France oraz naklejka z opisem: `TADEUSZ KANTOR | PEINTURE (Paris 6.1963) | (..)` (opis powtórzony na płótnie)
piórko, tusz, akwarela,
19 x 28 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: TKantor
piórko, tusz, akwarela
19 x 28 cm ( w świetle oprawy);
sygn. p. d.: TKantor
PROJEKTY KOSTIUMÓW I SCENOGRAFII DO SZTUK TEATRALNYCH
Piętnaście projektów do sztuk teatralnych
Olej, karton naklejony na płytę pilśniową;
67 x 96 cm (w świetle listwy)
Sygnowany p.d.: 2, 1963 | Kantor
Obraz posiada ekspertyzę.
tusz, akwarela, kredka, gwasz,
29 x 21 cm w świetle passe-partout, sygnowany na okrągłej pieczęci
" T Kantor"
kredka, tusz, gwasz, 30,5 x 22 cm w świetle passe-partout, sygnowany p.g. "t.Kantor /1984", na odwrocie ręką artysty "Las Palmas 29.3."
olej, płótno;
80 x 100 cm
sygn. na odwrocie: T. Kantor/ "Bez tytułu"/ 1973/ Kraków
Na krośnie: podarunek/ geschenk/ souvenir a MR. Wielgus/ Sztokholm
technika własna, płótno,
50 x 60,7 cm;
sygn. p. d.: Kantor
na odwrocie na płótnie nieczytelna pieczęć: 0 / SENN... ER / .... / PARIS,
na blejtramie pieczęć: SENNDIIER / Vol... / Rue de la Grande / PARIS
olej, płótno
81.5 x 100 cm
sygnowany p.d.: Kantor.
Na odwrocie na płótnie: T. KANTOR | CRACOVIE | 7, 1965 | "peinture".
Na krośnie: 100 x 81 | 40 fig. (w ramce)
SCENA ZE SPEKTAKLU TEATRALNEGO
flamaster, pastel, papier
29.5 x 20.8 cm
sygnowany p.d.: T. Kantor, wyżej okrągła pieczęć autorska z sygn.: T. Kantor i napisem w otoku: t. kantor