FAŁAT Julian (1853 Tuligłowy k. Przemyśla - 1929 Bystra k. Bielska Białej)
pastel, gwasz, papier jasnobrązowy
54,5 x 94,5 cm;
sygn. l. d.: JFałat/ Bystra 1920
cena wywoławcza: Wykup abonament
akwarela/papier,
67 x 147 cm
sygnowany i datowany p. d.: `j.Fałat | Bystra 1919`
obraz po dawnej konserwacji
akwarela, papier,
47.2 x 33
sygn. pd.: JFałat | Bystra
Na odwrocie nalepka przeklejona z pleców starej oprawy (druk, atrament) ZWIĄZEK POLSKICH ARTYSTÓW PLASTYKÓW | W KRAKOWIE, PLAC ŚW. Ducha 5. Dom artystów | data przyjęcia 17/5 1929 | Autor port. Fałata | własność p. Suski | Rodzaj akwar. Rozmiar | Cena Nr. 1117
akwarela, ołówek, papier,
47.5 x 34.7 wymiary w świetle passe-partout
sygn. p.d.: JFałat | Dębno
Na odwrocie oprawy naklejona karta z opinią dr. Stanisława Dąbrowskiego, potwierdzającego autorstwo Fałata (Kraków, 27 X 1950).
akwarela, gwasz, papier naklejony na płótno,
60 x 140 cm;
sygn. l. d.: JFałat 1906
Na odwrocie nalepka Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych we Lwowie z numerem 2394, nazwiskiem autora i tytułem Krajobraz.
Polowanie w Hubertusstock, 1899
akwarela, karton,
43 x 54,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Jul. Fałat 1899/ Hubertusstock
Myśliwy z jamnikami w zimowym pejzażu
akwarela, papier,
41 x 48,5 cm;
sygn. l. d.: JFałat/ Bystra
"POCHÓD MYŚLIWYCH Z SANKAMI", 1919-1920
autolitografia,
19,5 x 45 cm
sygnowana na kamieniu l.d. "JFałat"
Drobne ubytki papieru.
Pochodzi z Teki Myśliwskiej?, Toruń 1919-1920 Wydawnictwo Artystyczne "Sztuka", tabl. nlb. 8.
Literatura: M. Grońska, Grafika?, poz. 197.
akwarela,
52 x 85 cm,
sygnowana p.d. "Łodygowice. J. Fałat 1918"
Motyw wiejskiego kościółka był znamienny dla dojrzałego okresu twórczości malarza. Namalował ich wiele, szczególnie w technice akwareli, m.in. Kościół w Mikuszowicach z 1911 r., czy Kościół w Osieku.
olej na płótnie,
47,5 x 99 cm,
sygn. p.d.: J Fałat 904.
Obraz po konserwacji, płótno dublowane.
akwarela na papierze,
16 x 26,5 cm,
sygn. l.d.: J Fałat Bystra.
Na odwrocie potwierdzenie autentyczności napisane odręcznie przez Wojciecha Kossaka w 1941 r.
akwarela, papier,
44 x 21,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Fałat 83;
na odwrocie potwierdzenie autentyczności przez dr Kazimierza Buczkowskiego z 1948 r.
akwarela, papier naklejony na tekturę,
49,5 x 68,2 cm;
sygn.: l. d.: JFałat/ Bystra 1918
akwarela, papier;
43 x 54,5 cm w świetle passe-partout
sygn. p.d. Jul.Fałat 1899/ Hubertusstock
Akwarela, papier,
16 x 26,5 cm,
sygn. l.d.: J Fałat Bystra.
Na odwrocie potwierdzenie autentyczności napisane odręcznie przez Wojciecha Kossaka z 1941
akwarela/papier,
52,5 x 98 cm
sygnowany l. d.: `J Fałat | Bystra`
gwasz/tektura,
39 x 115 cm (w świetle oprawy)
sygnowany l. d.: `J. Fałat | Nieśwież`