1 zł
2 600 000 zł

OPAŁKA Roman (1931 Abbeville - 2011 Rzym)

Autoportret

tusz, pędzel, papier
22x18,5 cm

cena wywoławcza: Wykup abonament

Żagiel

drzeworyt, papier
70 x 50 cm

AUTOPORTRET, 1954

gwasz, papier,
127 x 100 cm
sygn. oł. p.d.: Opałka 1954, na odwr. p.d. stempel: EX LIBRIS | Ewa & Marek Pietkiewicz, obok po p. pieczęć okrągła z napisem w środku: FUNDACJA OPALKA, w otoku: DZIEŁO TO JEST STWORZONE PRZEZ ROMANA OPAŁKĘ | THIS OBJECT IS MANUFACTURED BY ROMAN OPALKA

Matka z dzieckiem, 1953

węgiel, papier pakowy naklejony na tekturę,
100 x 73 cm
sygn. oł. p.d.: Opałka 1953, na odwr. l.g. stempel: EX LIBRIS | Ewa & Marek Pietkiewicz, niżej pieczęć okrągła z napisem w środku: FUNDACJA OPALKA, w otoku: DZIEŁO TO JEST STWORZONE PRZEZ ROMANA OPAŁKĘ | THIS OBJECT IS MANUFACTURED BY ROMAN OPALKA

W dolinie Faraonów

litografia, 55 x 68 cm
sygn. ołówkiem l.d.: "H.Opałka 2000", p.d.: "W dolinie Faraonów", na środku: "litografia 13/13"

Fantazja Arlekina

litografia, 62 x 78 cm
sygn. ołówkiem l.d.: "H.Opałka 2001", p.d.: "Fantazja Arlekina", na środku: "litografia 11/20"

Słoneczny kwiat

litografia, 63,5 x 78 cm
sygn. ołówkiem l.d.: "H.Opałka 97", p.d.: "Słoneczny kwiat", na środku: "litografia 2/11"

Brama Brandenburska, ok. 1968

Grafika, 49,5 x 67 cm; (odbitka)
Pieczęć funalogi im. R.O.

"ADAM i EWA", 1968 (z cyklu OPISANIE ŚWIATA)

kwasoryt, 60 x 48 cm,
sygnowany pod płytą p.d. "Opałka 1968", l.d. "Adam i Ewa", pośrodku "kwasoryt 8/10"

Kobieta z pomarańczą, 1958

gwasz, tusz, karton, 123,5 x 91,5 (w świetle passe-parout)
sygn. p. d.: R. Opałka 58,

Z cyklu Studium dotykowe [?], 1959

olej, płótno,
100 x 70 cm
sygn. p.d.: R. OPALKA 59.

MĘŻCZYZNA W KAPELUSZU

Tusz na papierze 24,5 x 18,5 cm
Nie sygnowany
Na odwrocie pieczęć fundacji R. Opałki

Ilustracja (awers i rewers) do poematu Gilgamesz, 1966

gwasz na kartonie,
28 x 18 cm oraz 23 x 16,5 cm,
sygnowany trzykrotnie "Opł 1966"

Reprodukowany: Roman Opałka. Katalog wczesnych prac, Warszawa 1998, s. 327 i 328.

BRAMA BRANDENBURSKA, 1965

astralografia,
49 x 67 cm,
na odwrocie okrągła pieczątka Fundacji Opałki oraz pieczątka kolekcji Ewy i Marka Pietkiewiczów

Projekt ilustracji, 1965

gwasz, technika mieszana, papier,
28 x 25 cm

Autoportret, 1953

tusz, papier,22 x 18.5 cm
sygnowany później przez autora oł. l.d.: 1996, śr.d.: Opałka, na odwr. p.g. stempel:
EX LIBRIS | Ewa & Marek Pietkiewicz, niżej pieczęć okrągła z napisem w środku: FUNDACJA OPALKA, w otoku: DZIEŁO TO JEST STWORZONE PRZEZ ROMANA OPAŁKĘ | THIS OBJECT IS MANUFACTURED BY ROMAN OPALKA

Projekt ilustracji, 1967

tempera, papier,
25 x 44.5 cm

PORTRET SIEDZĄCEJ KOBIETY

Węgiel na papierze 41 x 28,5 cm
Nie sygnowny

KOMPOZYCJA

Litografia na papierze 60 x 44 cm
Nie sygnowny

Detal- 2850826-2853920, 1965

tusz, papier
33,2 x 24 cm

liczba obiektów: 380