FILIPKIEWICZ Stefan (1879 Tarnów -1944 obóz koncentracyjny Mauthausen-Gusen)
Kwitnące kasztany na Plantach, lata 30. XX w.
olej, płótno,
70 x 98.5 cm
sygnowany p.d.: Stefan Filipkiewicz
Na odwrocie stempel na płótnie: B | 1939
cena wywoławcza: Wykup abonament
Widok z parku w Jastrzębiej Górze
olej na płótnie, 70 x 100 cm,
sygn. p.d.: Stefan Filipkiewicz 1934. Na
odwrocie znajdują się naklejki z 3 wystaw
drzeworyt; wym.: 135 x 180 mm; sygn. oł. p.d. Bardzo dobra odbitka.
autolitografia barwna; wym.: 295 x 395 mm. Grafika z teki "XI Zjazd Lekarzy i Przyrodników Polskich w Krakowie", 1911. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, s. 191-192.
Olej, płótno; 43,5 x 58 cm
Sygnowany p. d.: Sfefan Filipkiewicz
Na odwrocie napis: N° 6. Obok orzeczenie mgr Leszka Ludwikowskiego, biegłego sądowego w zakresie dzieł sztuki oraz konserwacji zabytków, wydane 6 lipca 1972 roku w Krakowie.
olej, tektura, 51 x 70 cm;
sygn. p.d.: Stefan Filipkiewicz
Na odwrocie stempel Salonu Artystów Malarzy Polskich w Krakowie z nazwiskiem autora tytułem "Róże w lustrze" i nr 144
olej, płótno, 45,5 x 56 cm;
sygn. p.d.: Stefan Filipkiewicz;
na odwrocie szkic "Żółte róże"
olej, płótno, 66 x 90 cm
sygn. p.d.: Stefan Filipkiewcz
na odwrocie nalepka z drukowanym tekstem: Wystawa zbiorowa Stefana Filipkiewicza
Olej, tektura; 49,2 x 68,7 cm
Sygnowany p. d.: Stefan Filipkiewicz
olej, płótno, 45,5 x 56 cm;
Pejzaż nadwodny z zachodem słońca
olej, tektura, 23,5 x 32,5 cm;
olej, tektura
45,6 x 70 cm
sygn. p.d.: Stefan Filipkiewicz na odwrociu naklejka: Salon Artystów malarzy polskich / liczba
0175 / autor prof. Stefan Filipkiewicz / treść: Róże, olej
olej, tektura,
33.5 x 49 cm
Peonie w żółtym wazonie, 1932 r.
olej/płótno, 68 x 55 cm
sygnowany p. d.: "S. Filipkiewicz 1932"
olej, tektura, 50 x 69,5 cm;
na odwrocie powtórzona sygnatura: Stefan Filipkiewicz
Martwa natura z porcelaną i kwiatami
olej, tektura, 67 x 98 cm;
sygn. p.d.: Stefan Filipkiewicz / 1923
olej, płótno,
70.5 x 101 cm
sygnowany p.d.: Stefan Filipkiewicz 1932
Na odwrocie trzy nalepki wystawowe: 1. - nalepka wystawy w TZSP w Warszawie z nazwiskiem autora, tytułem obrazu Strumyk leśny i datą XI 1933; 2. - nalepka wystawa w TPSP w Krakowie z nazwiskiem autora i tytułem obrazu; 3. - nalepka nieokreślonej wystawy z tytułem obrazu oraz stemplem: STEFAN Filipkiewicz | KRAKÓW SIEMIRADZKIE- GO 23 (?) | ATELIER SIEMIRADZKIEGO 30.
olej, sklejka, 35 x 50 cm