WEISS Wojciech (1875 Leorda w Rumunii-1950 Kraków)
Wesołe miasteczko - malowanie koników, 1946
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier,
21,3 x 28,6 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW (ołówkiem)
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, tektura, 33 x 48 cm;
sygn. l. d.: WW;
na odwrocie faksymile popisu artysty z nr 4 i nr 0167
olej, tektura; 25 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW;
na odwrocie owalny stempel z napisem wokół: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY; z faksymile artysty pośrodku; oraz nr ze spuścizny artysty: 00082;
Bibl.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Aneri Irena Weissowa - Wojciech Weiss. Katalog wystawy podróżnej, w cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2013, poz. kat. 255
olej, płótno
66 x 51 cm
sygn. l.d.: WWeiss (inicjały wiązane)
W załączeniu ekspertyza p. Ireny Bal, rzeczoznawcy Stowarzyszenia Historyków Sztuki (Warszawa, 6 lipca 2007).
olej, płótno, 46 x 33 cm,
sygn. monogramem wiązanym l.d.: WW.
Na odwrocie autorski opis czarną farbą: Malowałem / WWeiss.
olej, płótno, 65 x 50,5 cm,
sygn. l.d.: WWeiss.
Na odwrocie autorski opis czarną farbą: Malowałem / WW / 1936.
drzeworyt/papier, 24,5 x 34,5 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'WWeiss'
- Renata Weiss, Wojciech Weiss. Twórczość graficzna, Kraków 2006, nr. kat. 112, s. 57 (il.)
drzeworyt/papier, 24,5 x 18,5 cm (zadruk)
- Renata Weiss, Wojciech Weiss. Twórczość graficzna, Kraków 2006, nr. kat. 116, s. 36 (il.)
drzeworyt/papier, 20,5 x 15,8 cm (zadruk)
- Renata Weiss, Wojciech Weiss. Twórczość graficzna, Kraków 2006, nr. kat. 113, s. 57 (il.)
drzeworyt/papier, 13 x 18 cm (zadruk)
sygnowany tuszem p.d.: 'WWeiss'
sygnowany na klocku monogramem wiązanym: 'WW'
Praca pochodzi z teki "Drzeworyty" z 1925 roku
- Renata Weiss, Wojciech Weiss. Twórczość graficzna, Kraków 2006, nr. kat. 53, s. 47 (il.)
olej, płótno, 63 x 97,5 cm
sygn. l.d.: WWeiss
akwarela, papier, 30 x 22 cm;
sygn. p. d.: WW; na odwrocie stempel z napisem: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY oraz numer 000189
Odpoczynek w plenerze, 1928 r.
akwarela, papier, 25,5 x 31,5 cm;
sygn. p. d.: WW
sygn. p.d. (na odwrociu stempel i numer 003219 oraz data)
pastel, papier
20x29 cm (w świetle passe-partout )
sygn. p.d. (na odwrociu stempel i numer 001423 oraz data)
akwarela, kredka, papier
33.5x23 cm (w świetle passe-partout )
tusz, papier; 24,5 x 31 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem)
olej, tektura; 60,5 x 46 cm;
sygn. p. d.: WWeiss
Półakt modelki w berecie, ok. 1925
olej, płótno; 80 x 65 cm;
sygn. p. d.: WWeiss
na odwrocie numer czerwoną kredką 237