1 zł
2 600 000 zł

WEISS Wojciech (1875 Leorda w Rumunii-1950 Kraków)

Wesołe miasteczko - malowanie koników, 1946

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier,
21,3 x 28,6 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW (ołówkiem)

cena wywoławcza: Wykup abonament

W sadzie, 1905

olej, tektura, 33 x 48 cm;
sygn. l. d.: WW;
na odwrocie faksymile popisu artysty z nr 4 i nr 0167

Malarz przy pracy, ok. 1910

olej, tektura; 25 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW;
na odwrocie owalny stempel z napisem wokół: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY; z faksymile artysty pośrodku; oraz nr ze spuścizny artysty: 00082;
Bibl.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Aneri Irena Weissowa - Wojciech Weiss. Katalog wystawy podróżnej, w cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2013, poz. kat. 255

PÓŁAKT, ok. 1940

olej, płótno
66 x 51 cm
sygn. l.d.: WWeiss (inicjały wiązane)

W załączeniu ekspertyza p. Ireny Bal, rzeczoznawcy Stowarzyszenia Historyków Sztuki (Warszawa, 6 lipca 2007).

Cynie w białym dzbanie

olej, płótno, 46 x 33 cm,
sygn. monogramem wiązanym l.d.: WW.
Na odwrocie autorski opis czarną farbą: Malowałem / WWeiss.

Akt. Siedząca modelka , 1936

olej, płótno, 65 x 50,5 cm,
sygn. l.d.: WWeiss.
Na odwrocie autorski opis czarną farbą: Malowałem / WW / 1936.

Wawel nocą, 1943 r.

drzeworyt/papier, 24,5 x 34,5 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'WWeiss'

- Renata Weiss, Wojciech Weiss. Twórczość graficzna, Kraków 2006, nr. kat. 112, s. 57 (il.)

Kopista w galerii, 1944 r.

drzeworyt/papier, 24,5 x 18,5 cm (zadruk)

- Renata Weiss, Wojciech Weiss. Twórczość graficzna, Kraków 2006, nr. kat. 116, s. 36 (il.)

Córka, 1943 r.

drzeworyt/papier, 20,5 x 15,8 cm (zadruk)

- Renata Weiss, Wojciech Weiss. Twórczość graficzna, Kraków 2006, nr. kat. 113, s. 57 (il.)

Wenecja - Deszcz, 1925 r.

drzeworyt/papier, 13 x 18 cm (zadruk)
sygnowany tuszem p.d.: 'WWeiss'
sygnowany na klocku monogramem wiązanym: 'WW'
Praca pochodzi z teki "Drzeworyty" z 1925 roku

- Renata Weiss, Wojciech Weiss. Twórczość graficzna, Kraków 2006, nr. kat. 53, s. 47 (il.)

MODELKA, OK. 1935 - 40

olej, płótno, 63 x 97,5 cm
sygn. l.d.: WWeiss

Pejzaż z Kalwarii

akwarela, papier, 24 x 34 cm,
sygn. l.d.: WW

Pejzaż z chatą

akwarela, papier, 30 x 22 cm;
sygn. p. d.: WW; na odwrocie stempel z napisem: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY oraz numer 000189

Odpoczynek w plenerze, 1928 r.

akwarela, papier, 25,5 x 31,5 cm;
sygn. p. d.: WW

Przed domem w Kalwarii

sygn. p.d.
olej, tektura
34.5x50 cm

Przed domem w Kalwarii (1910)

sygn. p.d. (na odwrociu stempel i numer 003219 oraz data)
pastel, papier
20x29 cm (w świetle passe-partout )

Akt (1913)

sygn. p.d. (na odwrociu stempel i numer 001423 oraz data)
akwarela, kredka, papier
33.5x23 cm (w świetle passe-partout )

tusz, papier; 24,5 x 31 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem)

Żonkile w wazonie, ok. 1925

olej, tektura; 60,5 x 46 cm;
sygn. p. d.: WWeiss

Półakt modelki w berecie, ok. 1925

olej, płótno; 80 x 65 cm;
sygn. p. d.: WWeiss
na odwrocie numer czerwoną kredką 237

liczba obiektów: 1794