DWURNIK Edward (1943 Radzymin - 2018 Warszawa)
akwarela, papier; 24 x 18 cm;
sygn. i dat. p. d.: 2010 / E. DWURNIK, l. g. opisana: GRÓJEC
na odwrocie opis ołówkiem: "Grójec" / spr NR / 2244 [w prostokącie] / 24 x 18 x 02.01.2010, oraz dwie prostokątne pieczątki w tym: AKWARELA / E. DWURNIK
cena wywoławcza: Wykup abonament
Morze, z cyklu Błękitne, 1992 r.
olej/płótno, 228 x 292 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'E. DWURNIK 92'
opisany na odwrociu: 'E. DWURNIK | 42 XX 1788 | 21-III - 30-III 1992 | Błękitny | 228 x 292 cm'
opisany na blejtramie: 'NR. 950' i napis: '2 BIENNALE PARIS E. DWURNIK "Zdrada" Nr 950' oraz: 'E. DWURNIK NR.'
na odwrociu, na blejtramie ślad nieczytelnej pieczątki ślad papierowej naklejki, papierowa, francuska naklejka wywozowa z napisem: 'SEBASTOPOL' oraz cyfry: '16' i '11'
- dar od artysty, lata 90.
- Sztuka wobec natury, Galeria Sztuki Współczesnej Zachęta,
26.10 - 08.12.1996
olej / płótno, 30 x 30 cm, sygn.
gwasz, papier, 46 x 55 cm, sygn. i dat. p.d.: MATEJKO / E.DWURNIK / 2003
Krakowskie Przedmieście, 2004 r.
gwasz, papier, 43,5 x 52,5 cm, sygn. i dat. p.d.: 04 / E.DWURNIK
ołówek, papier, 38 x 53 cm, sygn. i dat. p.d.: E. Dwurnik 79
olej, akryl, płótno
70,1 x 50,4 cm
sygn. p.d.: E DWURNIK | 2015
na odwrocie na płótnie sygn.: 2015 | E. DWURNIK | "CZERWONE" | NR: XXIII [w ramce] - 743 | = 5314=
Obraz posiada certyfikat autentyczności z numerem katalogowym obrazu, wydany przez autora.
technika mieszana, karton, 60 x 78.5 cm
na odwrocie notatki z opisem pracy oraz dwie pieczęcie autorskie
technika mieszana, karton, 56 x 75 cm
sygn. na odwrocie: E.DWURNIK/5 -7.03.2005 oraz NR 1462
olej, płótno, 220 x 200 cm
sygn. p.d.: EUROPA/E.Dwurnik
opisany na odwrocie: 2000/E.DWURNIK/EUROPA/XXIII-71/2597
gwasz/papier, 46 x 27,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'E. DWURNIK. 2014', opisany l.d.: 'PO ŚWIĘTACH'
na odwrociu stempel autorski
olej, aksamit, 147×112 cm
sygnowany na odwrocie p.g. "38 XIX 1793"; "1992 E. Dwurnik Niech żyje wojna!"
Proweniencja:
kolekcja prywatna, Warszawa (zakup bezpośrednio od artysty)
Red Corridor Gallery, Künzell, Niemcy 2012
olej, płótno, 73×100 cm
sygnowany p.d. "2016 | E. Dwurnik"
sygnowany na odwrocie "2016 | E. Dwurnik | "Zamek" | nr XI-705-6078"
akryl, olej, płótno, 114 × 147 cm,
na odwrocie na płótnie napis: 1-2. V.73; nalepki: Studio Teatr Galeria z datą wystawy: 16 XII 74 - 1 I 75; informacyjna z danymi obrazu; Biuro Wystaw Artystycznych w Słupsku
Obraz wystawiany i reprodukowany w: Układ przestrzenny Dwurnik-Kalina, Galeria Teatru Studio oraz Janusz i Maria Boguccy zapraszają do obejrzenia układu przestrzennego Dwurnik-Kalina, Teatr Studio, Warszawa, Pałac Kultury i Nauki, XII - I 1975, plakat: l.d. fragment obrazu z tytułem i numerem; Edward Dwurnik Sportowcy 1972-1992, Warszawa 2011, poz. 44, s. 131, il. barwna
sygn. dat. p.d.
akryl, płótno
30x30 cm
Nad jeziorem (638) - z cyklu Podróże autostopem , 1980 r.
olej/płótno, 65 x 50 cm
sygnowany i datowany p.d.: '1980 | E.DWURNIK'
opisany na odwrociu, na odwrociu naklejka autorska
- Dwurnik. Spis prac malarskich, [red.] Pola Dwurnik, Warszawa, Zachęta 2001, wydane jako dodatek do katalogu wystawy "Edward Dwurnik.Malarstwo. Próba retrospektywy", 8.09-7.10.2001, Cykl IX, poz. 638
STÓŁ COMFORTY
farba akrylowa, MDF lakierowany na wysoki połysk,
Φ 54 × 47,5 cm
olej/płótno, 59,5 x 72,5 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: '1990 | E.DWURNIK | ZAKROCZYM'
opisany na odwrociu: '1990 | E.DWURNIK | NR: IX.563. | 1581'
Lublin z cyklu Podróże autostopem, 1975 r.
olej/płótno, 65 x 65 cm
sygnowany i datowany p.d.: '75 | E. DWURNIK'
opisany na odwrociu: 'E. DWURNIK | 1975'
na odwrociu naklejka z opisem obrazu, na blejtramie naklejka z warszawskiej Galerii Grafiki i Plakatu
- Galeria Grafiki i Plakatu, Warszawa
- kolekcja prywatna, Szwajcaria
- Dwurnik. Spis prac malarskich, [red.] Pola Dwurnik, Warszawa, Zachęta 2001, wydane jako dodatek do katalogu wystawy "Edward Dwurnik. Malarstwo. Próba retrospektywy", 8.09-7.10.2001, Cykl IX, poz. 43, b. nr