OPAŁKA Roman (1931 Abbeville - 2011 Rzym)
cena wywoławcza: Wykup abonament
Skamieniały statek - ilustracja do książki Roberta Stillera, 1967
tempera, papier, 25 x 21,5 cm
tempera, papier, 23,5 x 20,5 cm
węgiel, papier, 124 x 98 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p.d., w prawym górnym rogu nieduży rysunek sangwiną
tusz, papier,
28,4 x 20,3 cm (świetle passe-partout),
niesygnowany
w załączeniu ksero z albumu wystawy z podobnymi kompozycjami.
tusz, papier, 28,4 x 20,3 cm (świetle passe-partout);
gwasz, papier,
127 x 100 cm
sygn. ol. p.d.: Opalka 1954, na odwr. p.d. stempel: EX LIBRIS | Ewa & Marek Pietkiewicz, obok po p. pieczec okragla z napisem w srodku: FUNDACJA OPALKA, w otoku: DZIELO TO JEST STWORZONE PRZEZ ROMANA OPALKE | THIS OBJECT IS MANUFACTURED BY ROMAN OPALKA
Powstanie Warszawskie - szkic, ok. 1959
praca obustronna: tusz, gwasz, papier
15 x 37 cm (w świetle passe-partout) oraz 15,3 x 37 cm (w świetle passe-partout); niesygnowana
Bibl.: Roman Opałka, Katalog wczesnych prac, Warszawa 1998, poz. 415, s. 119.
tusz, papier
20 x 29 cm (w świetle passe-partout); niesygnowany
praca obustronna: tusz, gwasz, papier,
15 x 37 cm (w świetle passe-partout) oraz 15,3 x 37 cm (w świetle passe-partout);
niesygnowana
Z cyklu "Alfabet grecki", 1965
technika własna, olej, płótno, 130 x 80 cm;
na odwrocie na blejtramie naspi: R. OPAŁKA
oraz napis autorski na płótnie: Z cyklu grecki alfabet 65 / Opałka
tusz, papier, 20 x 29 cm (w świetle passe-partout);
niesygnowany
linoryt, papier,
22,5 x 21 cm (w świetle passe-partout);
w l.d. napis: LINORYT; w p.d. napis: REWE OPALKA
tusz, odcisk, papier kremowy,
106,3 x 36,3 cm (w świetle ramy)
na odwr. wycięte okienko ukazujące okrągłą pieczęć Fundacji Opalka z potwierdzeniem autorstwa