WEISS Wojciech (1875 Leorda w Rumunii-1950 Kraków)
olej, płótno
44,5 x 63 cm
sygn. p.d.: WWEISS (inicjały wiązane)
Na odwrocie stempel: 191
cena wywoławcza: Wykup abonament
Dwoje przy studni. Pejzaż z Kalwarii Zebrzydowskiej, po 1905
Olej, płótno; wym.: 65 x 100 cm; sygn. na odwrocie WW; tamże numer dzieła nadany przez artystę (lub rodzinę) podczas katalogowania spuścizny malarza. Efektowna, oprawiona praca.
* opłata wynikającą z tzw. droit de suite
olej, płótno, 49 × 38 cm
sygn. monogramem wiązanym l. d.: WW
na odwrocie: "malowałem / WW"
olej, płótno, 46 × 74,5 cm
sygn. p. d.: WWeiss
olej, płótno naklejone na tekturę, 43,5 × 63 cm w świetle ramy
sygn. p. d.: Wweiss
drzeworyt, papier; 21,4 x 27,8 cm;
sygn. p. d.: WWeiss (ołówkiem)
Grafika prezentowana była na indywidualnych wystawach Wojciecha Weissa: w 1975 w Muzeum Narodowym w Krakowie - Grafika Wojciecha Weissa; w 1985 w Muzeum Narodowym w Kielcach - Pejzaże Wojciecha Weissa, kat. 421; w 2006 w Krakowie, Warszawie, Malborku, Gorzowie Wielkopolskim - Wojciech Weiss. Twórczość graficzna, il. 104, s. 56
Bibl.: Renata Weiss, Wojciech Weiss. Twórczość graficzna, Kraków - Nautilus - 2006, kat. 104
drzeworyt, papier; 13,5 x 10 cm, (w świetle oprawy);
sygn. na płycie u dołu: WW
akwarela, papier; 33 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW (ołówkiem);
na odwrocie szkic wnętrza pracowni w akwareli; oraz pieczęć u góry z faksymile podpisu artysty: WWeiss i nr 000834
olej, tektura; 49 x 34 cm;
sygn. p. d.: WW;
na odwrocie faksymile podpisu artysty: WW4;
oraz nr 0694
Portret mężczyzny, początek XX w.
Olej, płótno; wym.: 96,5 x 60,5 cm; sygn. l.d.: WW.
Widok na Klasztor Paulinów na Skałce i Sadzawkę św. Stanisława, 1911
ołówek, kredka, papier; 22 x 30 cm;
sygn. l. d.: WW (ołówkiem);
na odwrocie wtórny napis: Skałka / Kraków 1911 (ołówkiem); oraz owalny stempel z napisem wokół: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY z faksymile artysty pośrodku; oraz poniżej nr ze spuścizny artysty 003410
akwarela, papier, 25,5 x 36,5 cm;
sygn. p. d.: WW (ołówkiem);
na odwrocie owalny stempel z napisem wokół: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY z faksymile artysty pośrodku; oraz nr 000942
Kobiety nad Cedronem w Kalwarii Zebrzydowskiej, 1913
akwarela, papier,
20,5 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem)
Bibl.: Adam Konopacki, Wojciech Weiss - Stanisław Kamocki. Katalog wystawy podróżnej, z cyklu "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2014, kat. 7