EPSTEIN Henryk (Chaim) (1890 - 1944)
tusz, akwarela, papier żeberkowy, 29 x 37 cm;
sygn. p. d.: H. Epstein (ołówkiem)
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, papier naklejony na pilśnię, 33 x 41 cm;
sygn. p. d.: H. Epstein 1912
ŁODZIE RYBACKIE W PORCIE, l. 20-te XX w.
olej na płótnie, 38,5 x 46,5 cm, sygnowany p.d. "H. Epstein"
PEJZAŻ ZIMOWY Z POŁUDNIA FRANCJI, lata 30. XX w.
olej, płótno,
64 x 79.5 cm
sygnowany p.d.: H. Epstein
Na odwrocie napis na krośnie: E 321-21 oraz # 271
olej/płótno, 38 x 55 cm
sygnowany l. d.: `H. Epstein`
PEJZAŻ W ZIELENI, lata 30. XX w.
akwarela, karton,
42.5 x 56.5 cm
sygnowana l.d.: H. Epstein
Pejzaż prowansalski z górą Św. Wiktorii
olej, papier naklejony na tekturę,
49,5 x 68,5 cm;
sygn. p.d.: H. Epstein
olej, płótno, 50,5 x 65 cm;
sygn. p.d.: H. Epstein
49,5 x 68,5 cm;
sygn. p.d.: H. Epstein
olej, płótno,
81 x 65 cm
sygnowany p.d.: H. Epstein
Na poprzecznej listwie krosien napis tuszem: 17. Na płótnie okrągły zatarty i nieczytelny stempel.
olej, płótno,
46 x 61.5 cm
sygnowany l.d.: H. Epstein | 1917
Na odwrocie poniechana przez artystę, zamalowana kompozycja przedstawiająca miejską ulicę.
W maju 1993 obraz przekazany w depozyt do Muzeum Narodowego w Warszawie.
Obraz ze zbiorów Art-B
Marsylskie ulicznice, ok. 1930
olej, płótno,
64 x 45.5 cm
sygnowany p.g.: H. Epstein
olej, płótno,
54 x 73
sygn. p. g.: H. Epstein
olej, płótno
65,5 x 54,5 cm