ANERI (WEISSOWA Irena) (1888-1981)
akwarela, 25 x 35,5 cm, sygnowana p.d. "Aneri 1952", na odwrocie naklejka z wystawy w krakowskim Oddziale CBWA z informacjami na temat obiektu.
cena wywoławcza: Wykup abonament
Pejzaż z figurą przydrożną, 1919 r.
olej/płótno, 43,5 x 60 cm
sygnowany i datowany l.d.: `aneri | 19`
Odwrocie:
pieczątką ze składu przyborów malarskich `Iskara&Karmański` w Krakowie
Estymacja 6 000 - 8 000 zł
olej/papier, 35 x 23,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: `aneri`
Estymacja: 5 000 - 7 000 zł
olej, tektura; 35 x 49,7 cm;
sygn. p. d.: aneri
Na odwrocie napis: "Wisła pod Wawelem`` / olej. 35
x 49 1/2 / Aneri Irena Weissowa / N. leg. ZPAP 1408;
oraz nr p. g.: 2 (ołówkiem).
W ogrodzie-Wojciech Weiss przy sztaludze
Olej, tektura; wym.: 46 x 30 cm (w świetle oprawy)
Sygn. l. d.: aneri 35
Martwa natura z warzywami w koszu, 1957
Olej, sklejka; 60,5 x 38 cm;
Sygn. p. d.: aneri 57
Kwiaty w niebieskim wazonie, ok. 1935
Akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier naklejony na tekturę;
wym.: 62,5 x 48 cm;
Sygn. p. d.: aneri (ołówkiem)
Olej, płyta pilśniowa; 34 x 49 cm
Sygnowana p.d.: Aneri | Alwernia
olej, tektura; 34,5 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn.: l. d.: 1979 aneri
Widok z Kalwarii. Wzgórze Lanckorony we mgle, 1929
olej, tektura, 45 x 62 cm
sygn. l.d.: Aneri
Na odwrocie autorski opis tuszem i ołówkiem: N 3 Aneri / (Irena Weissowa) / Rano / "Widok z Kalwaryi" / olejno w r. 1929 / (wzgórze Lanckorony we mgle), oraz pieczęć magazynu przyborów malarskich R. Aleksandrowicz.
olej, płótno, 33 x 46 cm;
sygn. p. d.: aneri;
na odwrocie nalepki: nalepka wystawowa z Muzeum Okręgowego w Sandomierzu z tytułem: Jasne wybrzeże, datą powstania obrazu: 1936, oraz nr kat: 70; 2 nalepki wystawowe (znacznie uszkodzone) z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie (?), na jednej z nich nr 39533 z data 1937, na drugiej nr 1224(...);
oraz nalepka z odręcznym napisem: Aneri (Irena Weissowa) / Adres: Kraków Krupnicza 31/ Jasne Wybrzeże Bałtyk / Jastrzębia Góra (olej)/ wymiar 33 x 45 cena 2 000 zł
olej, tektura, 33 x 49 cm;
sygn. p. d.: aneri
Na odwrocie nalepka (częściowo zdarta) z Muzeum Okręgowego w Sandomierzu.
olej/płótno, 50 x 65 cm
sygnowany i datowany p.d.: `aneri 1934`
Estymacja 9 000 - 12 000 zł
olej, deska; 34 x 23,5 cm;
sygn. p. d.: aneri
Na odwrocie odręcznie napisany nr 4.
olej, tektura, 44 x 59,5 cm;
sygn. l. d.: Aneri/ 19