SKOCZYLAS Władysław (1883 Wieliczka -1934 Warszawa)
Drzeworyt;
wym.: 129 x 91 mm;
sygn. oł. p.d.: W. Skoczylas.
Lit.: Katalog "Wystawa pośmiertna prac Wł. Skoczylasa", Kraków 1935, s. 38, poz. 19.
cena wywoławcza: Wykup abonament
Drzeworyt;
wym.: 129 x 91 mm;
sygn. oł. p.d.: W. Skoczylas.
Lit.: Katalog "Wystawa pośmiertna prac Wł. Skoczylasa", Kraków 1935, s. 38, poz. 18.
Drzeworyt;
wym.: 138 x 88 mm;
sygn. oł. p.d.: W. Skoczylas.
Lit.: Katalog "Wystawa pośmiertna prac Wł. Skoczylasa", Kraków 1935, s. 38, poz. 13.
Drzeworyt;
wym.: 305 x 255 mm. pl.: 435 x 344 mm;
opisy typograficzne: Oryg. drzeworyt; Wł. Skoczylas; Tow. Zachęty Sztuk Pieknych w Warszawie; poniżej tytuł. Grafika była premią Towarzystwa "Zachęta". Lit.: Katalog "Wystawa pośmiertna prac Wł. Skoczylasa", Kraków 1935, s. 38, poz. 15.
Akwaforta;
wym.: 230 x 360 mm;
nie sygn.
Lit.: Katalog "Wystawa pośmiertna prac Wł. Skoczylasa", Kraków 1935, s. 55, poz. 30.
Akwaforta, sucha igła;
wym.: 245 x 354 mm;
sygn. oł. p.d.: W. Skoczylas.
Lit.: Katalog "Wystawa pośmiertna prac Wł. Skoczylasa", Kraków 1935, s. 54, poz. 19.
Akwaforta;
wym.: 248 x 350 mm;
sygn. oł. p.d.: W. Skoczylas 1911. Stan zach.: ślady zakwaszenia papieru. Lit.: Katalog "Wystawa pośmiertna prac Wł. Skoczylasa", Kraków 1935, s. 55, poz. 23.
Akwaforta;
wym.: 350 x 245 mm;
sygn. oł. p.d.: W. Skoczylas.
Lit.: Katalog "Wystawa pośmiertna prac Wł. Skoczylasa", Kraków 1935, s. 54, poz. 12.
STUDIUM ODPOCZYWAJĄCEJ DZIEWCZYNY, ok. 1910
kredka na kartonie,
39 x 26,5 cm
niesygnowany
Pochodzi z zakopiańskiej kolekcji, wedle tradycji - podarowany przez artystę ok. 1910 r.
akwarela na podrysie ołówkowym,
29 x 39 cm
sygnowana p.d. "WSkoczylas 1910".
Na odwrocie napis ołówkiem: "WŁADYSŁAW SKOCZYLAS /1910"
Drzeworyt na tincie;
wym.: 215 x 215 mm;
nie sygn. Zachowana oryginalna kalka zabezpieczająca z nadrukiem typograficznym: Główka górala. Drzeworyt oryginalny Władysława Skoczylasa. Dodatek artystyczny do zeszytu gwiazdkowego "Tygodnika Ilustrowanego". Lit.: "Wystawa pośmiertna prac Władysława Skoczylasa", Kraków 1935, poz. 49.
Akwaforta;
wym.: 170 x 120 mm;
sygn. i dat. p.d.: WSkoczylas 1910. Lit.: "Wystawa pośmiertna prac Władysława Skoczylasa", Kraków 1935.
Teka 12 drzeworytów;
wym.: 273 x 300 mm; karta 1, tablic nieliczbowanych 12: a. Łowy; b. Zaloty; c. Taniec; d. Giewont; e. Zamek zbójnicki; f. Walka ze smokiem; g. Śpiący rycerze; h. Święty Sebastian; i. Chrystus; j. Święty Krzysztof; k. Sztuka; l. Hulanka. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, poz. 500.
Drzeworyt na bibułce, 31 x 29 cm, niesygn.
Zob.: Wystawa pośmiertna prac Władysława Skoczylasa, Kraków 1935, w katalogu poz. 20.
drzeworyt, papier jasnobrązowy,
20,4 x 29 cm (w świetle oprawy)
Drzeworyt;
wym.: 129 x 91 mm; nie
sygn.
Lit.: "Wystawa pośmiertna prac Władysława Skoczylasa", Kraków 1935; poz. 17, s.38.
Drzeworyt;
wym.: 230 x 322 mm;
sygn. oł. p.d.: W. Skoczylas, tyt. śr. d.
Lit.: "Wystawa pośmiertna prac Władysława Skoczylasa", Kraków 1935, poz. 162, s. 45.
Drzeworyt;
wym.: 172 x 142 mm;
sygn. oł. p.d.: W. Skoczylas.
Lit.: "Wystawa pośmiertna prac Władysława Skoczylasa", Kraków 1935, poz. 176, s. 45.