JAXA-MAŁACHOWSKI Soter (1867 Wolanów -1952 Kraków)
cena wywoławcza: Wykup abonament
akwarela, gwasz, papier,
49 x 67 cm
sygnowany p.d.: S Jaxa
gwasz, tektura, 35,5 x 50 cm;
sygn. p.d.: S Jaxa / 1924
gwasz, papier kremowy, żeberkowy, 26 x 35 cm
sygn. p.d.: S Jaxa / 1930
gwasz, tektura, 39 x 51cm
sygn. p.d.: S. Jaxa / 1929
gwasz, tektura, 36 x 51cm
sygn. p.d.: S. Jaxa / 1931
akwarela, gwasz, papier,
49 x 34 cm
sygnowany p.d.: S Jaxa | 1934
gwasz, papier,
48,5 x 60 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: S. Jaxa
gwasz, karton(?), 32,5 x 47,5 cm;
sygn. p.d.: S. Jaxa / 1937
RYBACY WYRUSZAJĄCY NA NOCNY POŁÓW, 1938
Gwasz, papier; 33,4 x 70
Sygnowany p. d.: S. Jaxa 1938
Na odwrocie cyfry 165 | 41 w owalu
kredka, papier, 9-10,5 x 15,5-18,5 cm;
każdy sygn. p.d.: S Jaxa (ołówkiem);
akwarela, gwasz, papier, 50 x 70,5 cm;
sygn. p.d.: S. Jaxa
akwarela, gwasz, papier, wym.: 47,5 x 65 cm, sygn. p.d.: S Jaxa 1928
Na odwrocie znajduje się pieczątka autorska
Pastel, papier; 49 x 64,5 cm;
sygnowany po lewej stronie u dołu: S. Jaxa 1931
akwarela/papier, 31 x 49 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p. d.: `S. Jaxa | 1932`
olej, płótno,
75.3 x 100.5 cm
sygnowany p.d.: S.Jaxa | 1910
Na odwrocie płótna fragment nalepki z czytelnym fragmentem stempla: ... ARTYSTÓW POLSKICH | ( ...) KOWIE i napis ołówkiem: Capri
gwasz, akwarela, papier naklejony na tekturę, wym.: 25 x 34 cm
sygn. p.d.: S Jaxa 1937