SICHULSKI Kazimierz (1879 - 1942)
Akwarela na papierze
46 x 67,5 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany p.d. - "Sich | 1924"
Ekspertyza - Ewa Houszka, 2004 r.
cena wywoławcza: Wykup abonament
Olej, tektura,
100 x 70 cm
Sygnowany p. d.: Sich 924
olej, płótno,
101 x 166 cm;
sygn. p.d.: SICHULSKI, l.d.: 1925
Bibl.: E. Houszka, "Kazimierz Sichulski. Katalog wystawy", Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Wrocław 1994, s. 62, poz. kat. 63 - il., bibliografia obrazu oraz wystawy, gdzie był eksponowany.
olej, płótno, 100 x 91 cm;
sygn. p.g.: Sichulski / 1933
Na odwrocie na ramie napis autorski ?: Sichulski 1933 studjum portretowe (olej); nalepka wystawowa z 1934 r. z TPSP w Krakowie z nr ewidencyjnym 820 (50) i tytułem obrazu: Studium portretowe; oraz nalepka potwierdzająca własność obrazu: Kazimierz Sichulski / "Portret P.W" (II) / Własność prywatna / J. Wiedmanów / Kraków (pisana maszynowo)
olej, tektura, 101,5 x 70 cm;
sygn. p.d.: Sich/924 na odwrocie: nalepki zdarte
autolitografia, wym.: 560 x 420 mm,
sygn. pł. p.d.
autolitografia, wym.: 610 x 470 mm,
sygn. pł. p.d.
KOBIETA SIEDZĄCA NA KRZEŚLE, 1909 r.
Olej, płótno; 100 x 100 cm
Sygnowany czarnym olejem p. g.: Sich 09
olej, płótno,
100 x 90 cm
sygn. p.d.: 1933 Sichulski
kredka, papier, wym.: 63, 5 x 47, 5 cm
sygn. p.g. Sichulsk. 916
MARTWA NATURA Z CYNIAMI 1935 r.
Olej na sklejce 75 x 97,5 cm
Sygnowany p.d. - "Sichulski / 1935"
akwarela, gwasz, papier,
71 x 102 cm;
sygn. p. g.: Sichul 20
Portret Gustawa Daniłowskiego 1915
rysunek węglem, 62 x 46 cm
sygn. p.g.: "Sich 15"
na odwrocie nalepka Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie
akwarela, gwasz, papier, 61 x 87 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.g.: Sichul 14
olej na płótnie, 55,5 x 94,5 cm
sygn. p.d.: "Sich 33"
tempera, tektura 100 × 69,7
sygnowany u dołu po lewej "Sichulski 08"
na odwrociu nalepka z wystawy: "Malarstwo polskie 1890-1920" w Muzeum Ziemi Kłodzkiej, Kłodzko; Plac Jagiełły 1, tel. 35-70, Kłodzko 1972