EPSTEIN Henryk (Chaim) (1890 - 1944)
cena wywoławcza: Wykup abonament
93. KOBIETA W FUTRZE, przed 1939
olej, płótno,
65 x 54 cm
sygnowany przy prawej krawędzi pośrodku: H Epstein
Martwa natura z krabami, ok.1931
olej, płótno
65,7 x 81,2 cm
sygn. p.d. H.Epstein
Martwa natura z dzbanem i owocami
olej/płótno,
51,5 x 35,5 cm
sygnowany p. d.: `H Epstein`
na odwrocie papierowa naklejka wystawowa: `Plaza Art. Galleries, INC. | New York City | Epstein | E. P.&W. H. O`REILLY | AUCTIONEERS`
olej,płótno;
60 x 73,5 cm
sygn.l.d.: H.Epstein
akwarela, papier;
39,5 x 55 cm
sygn.p.d.: H.Epstein
olej, płótno,
50 x 65 cm
sygn. p.d.: H. Epstein | 1934
Na odwrocie na krośnie napis flamastrem: No 37.956 oraz 33 (w kółku). Ponadto drukowana nalepka o treści: ENCADREMENTS "ERGÉ | 23, BIS. RUE LA FAYETTE | PARIS Xo - NOR 50-93
olej, płótno,
31 x 39.5 cm
sygnowany l.d.: H Epstein | 1930
Na odwrocie oprawy tuszem naniesione numery: 862 oraz 16467. Ponadto kredą: 16467 oraz CAYETTE. Nalepka paryskiego domu aukcyjnego ETUDE TAJAN.
olej/płótno, 39 x 46 cm
sygnowany i datowany p. d.: `H. Epstein | 1930`
tusz, akwarela, papier żeberkowy, 29 x 37 cm;
sygn. p. d.: H. Epstein (ołówkiem)
olej, płótno,
38 x 46 cm;
sygn. p. d.: H. Epstein
Portret kobiety w czerwonym berecie
olej, płótno,
35 x 27 cm;
sygn. p. d.: H. Epstein
olej, płótno;
51,5 x 74 cm
sygn. l.d.: H.Epstein
MARTWA NATURA Z INDYKIEM, 1938
olej, płótno
92.5 x 73 cm
sygn. l.d.: H. Epstein. | 1938
Na odwr. dwie okrągłe nalepki paryskiej filii domu aukcyjnego Christie`s, gdzie obraz wystawiony był w roku 2005.
olej, płótno,
65 x 50 cm;
sygn. p.g.: H. Epstein
ołówek, akwarela, papier żeberkowy,
39,5 x 57 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: H. Epstein. (ołówkiem)