AXENTOWICZ Teodor (1859 - 1938)
Pastel, karton
wym.: 50 x 35 cm
sygn. l.d.: T. Axentowicz oraz na odwrocie: T. Axentowicz ... 1915.
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, płótno,
43,5 x 60,5 cm
sygn. p. d.: T. Axentowicz
Pastel, akwarela, papier,
70 x 50 cm
Sygnowany pośrodku: T. Axentowicz
Na odwrociu pieczęć krakowskiego Magazynu Przyborów Malarskich B. Aleksandrowicza, nalepka i pieczęć gdyńskiego Składu Fabrycznego Ram i Sprzedaży Obrazów Z. Zagańczyka
olej, płótno naklejone na tekturę, 45 x 35 cm;
sygn. l. d.: T. Axentowicz
na odwrocie numer niebieską kredką 4860
olej, płótno, 43,5 x 60,5 cm
sygn. p. d.: T. Axentowicz
na odwrocie nalepka z odręcznym napisem: Rektor Akad. Szt. P./ Prof. T./ Axentowicz/ Fragment z Jordanu / nr kat. 2.
pastel/tektura,
61 x 46 cm
sygnowany p. d.: `T. axentowicz`
ODWROCIE: fragmentarycznie zachowana naklejka `(...) antykwariat Gutnajer (...)` oraz owalna pieczątka ze składu przyborów malarskich `Aleksandrowicz w Krakowie`
ESTYMACJA 30 000 - 45 000
pastel, akwarela/papier,
42 x 66 cm (w świetle oprawy)
sygnowany l. d.: `T. axentowicz`
ESTYMACJA 24 000 - 30 000
olej, tektura, 40 x 33,5 cm;
sygn. p. d.: T. Axentowicz
na
odwrocie numer niebieską kredką 4457
sygn.p.d.,
pastel, kredka, papier/tektura,
71x53.5
olej, płótno naklejone na tekturę,
45 x 35 cm;
sygn. l. d.: T. Axentowicz
olej, tektura,
40 x 33,5 cm;
sygn. p. d.: T. Axentowicz
na odwrocie numer niebieską kredką 4457
pastel, papier,
48,7 x 23,5 cm;
sygn. p. d.: T. Axentowicz
po konserwacji
Plakat III wystawy Towarzystwa Polskich SZTUKA, 1899
litografia, papier,
85,5 x 62 cm (w świetle oprawy);
u dołu napis: III WYSTAWA.TOW.ART.POL.SZTUKA w SAL- / LACH TOW-P.S.P. w SUKIENNICACH OD 18 CZER. / DO 18 LIPCA WSTĘP 20 ct DLA CZŁON. T.P.S.P. 10 ct
Praca publikowana w: Koniec Wieku. Sztuka polskiego modernizmu. 1890-1914, Warszawa 1996, s. 30, il. 3.
glinoryt czterobarwny, barwny, papier,
59 x 46 cm;
sygn. l. g.: Axent (na płycie)
Praca publikowana w m.in.: Teodor Axentowicz. 1859-1938. Katalog wystawy , Muzeum Narodowe w Krakowie, 1998, s. 23 (il. cz.-b.), s. 161, kat. poz. V.11;
Stefania Krzysztofowicz-Kozakowska, Sztuka Młodej Polski, Kraków 1999, s. 370, il. 382.
pastel/karton,
61 x 46 cm