FILIPKIEWICZ Stefan (1879 Tarnów -1944 obóz koncentracyjny Mauthausen-Gusen)
Zabudowania przy kościele św. Andrzeja w Krakowie
litografia barwna, papier,
37 x 30 cm,
sygn. p.d.: S.F.
cena wywoławcza: Wykup abonament
Litografia barwna;
wym. pl.: 420 x 340 mm;
sygn. pł. p.d.: SF. grafika z teki "Kraków" 1926. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Warszawa 1994, poz. 28.
drzeworyt barwny,
13,7 x 18 cm
Plansza wzdłuż górnej krawędzi podklejona na ciemnoszary karton z nadrukiem typograficznym wydawnictwa w Wiedniu: Stefan Filipkiewicz "Dorfkirche" Originalfarbenholzschnitt .
olej/tektura,
31,5 x 40 cm
sygnowany p. d.: `Stefan Filipkiewicz`
Olej, płótno;
40 x 50 cm
Sygnowany p.d.: Stefan Filipkiewicz
Na odwrocie napis czarnym olejem: ASP Kraków
Drzeworyt;
wym.: 135 x 180 mm,
nie sygn. Poniżej odbitki nadruk typograficzny wydawnictwa. Odbitka naklejona na oryginalny karton.
Litografia barwna;
wym.: 430 x 350 mm;
sygn. pł. p.d.: SF. Plansza z teki "Kraków. 6 autolitografii", Kraków 1926. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, poz. 28.
olej, płótno,
80 x 64 cm;
sygn. p. d.: Stefan Filipkiewicz
Na odwrocie na krośnie malarskim autorski? napis: 7. WISŁA POD KRAKOWEM oraz fragmenty nalepek wystawowych: TPSP w Krakowie 1912 i TPSP w Poznaniu
akwarela/papier,
30 x 48 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p. d.: 'Stefan Filipkiewicz'
Akwarela, papier;
47 x 64,5 cm
olej, sklejka,
50,5 x 70,5 cm;
Obraz posiada poświadczenie autentyczności spisane przez wnuczkę artysty Hannę Kunze-Gołębiowską w 2007 r.
Widok z Wawelu na Kraków, 1911
autolitografia barwna, papier żeberkowy,
29,5 x 40 cm;
sygn. p. d.: St. Filipkiewicz 1911 (na kamieniu)
Praca z "Teki zbiorowej - Kraków", Kraków 1911
"Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz. 13.
Olej, sklejka;
50 x 74 cm
Drzeworyt;
wym.: 135 x 180 mm; nie
sygn.; opis typograficzny; bardzo dobra odbitka.
olej, tektura,
32,5 x 39 cm;
olej, płótno,
80 x 64 cm;
Akwarela, papier;
47 x 64,5 cm
olej na tekturze,
44,5 x 52 cm, sygnowany p.d.
"Stefan Filipkiewicz", na odwrocie: Żonkile w niebieskim wazonie.