MUTER Mela (Mutermilch Maria Melania) (1876 Warszawa - 1967 Paryż)
akwarela, tusz/papier,
25 x 36 cm
sygnowany śr. dół: `MUTER`
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej/płyta, 39,5 x 49 cm
sygnowany l. d.: `Muter`
olej, tektura naklejona na sklejkę;
46,5 x 39,5 cm
sygn. l.g.: Muter
akwarela, papier;
35 x 49 cm w świetle passe-partout
sygn. l.d.: MUTER
olej, płótno
61.5 x 61.5 cm
sygn. p.g.: Mela Muter | 1923
Na ramie mała, drukowana nalepka paryskiego domu aukcyjnego Boisgirard & Associés z napisem: Boisgirard | 21/3/05 | 100 (data aukcji, numer katalogu).
akwarela, ołówek, tusz, papier
41 x 32 cm
sygnowana p.g. ołówkiem: Muter
PEJZAŻ Z POŁUDNIOWEJ FRANCJI, ok. 1930
olej, tektura
49 x 62 cm
sygnowany p.d.: MUTER
akwarela, papier; 36 x 52 cm w świetle passe-partout
sygn. p.d.: Muter
akwarela, papier; 36 x 51 w świetle passe-partout
sygn. p.d.: Muter
olej, płótno; 90 x 65 cm
sygn. l.d.: Muter
Pejzaż miejski z rzeką ok. 1927
akwarela, na podrysowaniu ołówkiem, papier
33 x 48,5 cm (w świetle oprawy)
sygn. l. d.: Muter
olej, płótno, 65 x 50 cm
sygn. p. d.: MUTER
olej, płótno dublowane, wymiary w świetle ramy: 65 x 79 cm
sygn. p.d.: Muter
na odwrociu naklejka: "ERUS NOP1 / 3CT3G / Mela Muter / Boats - Harbor"
tusz, papier
19.5 x 30 cm
sygn. ołówkiem l.d.: Muter
Na odwrocie nalepka z atestem dr Bolesława Nawrockiego; tekst w języku francuskim, datowany 23 września 1965 r.
olej, dykta
54 x 65 cm
sygnowany dwukrotnie: - l.g.: Muter - oraz u dołu pośrodku: Muter
Na odwrocie napis ołówkiem: 255/72.
Nalepka Galerie Gmurzuńska w Kolonii z informacją dotyczącą obrazu.
akwarela na podrysowaniu ołówkiem,
papier, 34,5 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Muter (ołówkiem)
Cynie w wazonie (obraz dwustronny - na rewersie Barki na rzece)
olej/sklejka, 58 x 47,5 cm (w świetle oprawy)
strona z pejzażem sygnowana p. d.: `MUTER`
olej, płótno, 88 x 76 cm
sygn.l.d.: Muter