FAŁAT Julian (1853 Tuligłowy k. Przemyśla - 1929 Bystra k. Bielska Białej)
SZKICE POSTACI - KARTKA ZE SZKICOWNIKA, 1885
Piórko, tusz, papier; 11,6 x 19,7 cm (w świetle oprawy)
Sygnowany czerwona farbą p. d. Fałat
cena wywoławcza: Wykup abonament
akwarela, tektura; 39,5 x 123 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: jFałat / Bystra / 1916
gwasz, papier, 36,5 x 51 cm,
sygn. l.d.: JFałat Polesie
z Teki autolitografii Czartaka, 1928
litografia na kremowej tincie, 20 x 26,3 cm
sygn. na kamieniu l.d.: Fałat / Bystra
litografia na kremowej tincie, 20,3 x 26,3 cm
akwarela, papier; 34,5 x 64 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: jFałat / Polesie
na odwrocie: Pejzaż z Bystrej - szkic
pastel, papier, 71 × 43,5 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. l. d.: JFałat/1908
Estymacja: 40000 - 50000 zł
Pejzaż zimowy z Bystrej, 1921 r.
akwarela/papier, 69,5 x 147 cm
sygnowany i datowany l.d.: `JFałat | Bystra 1921`
Estymacja: 40 000 - 60 000 zł
akwarela/papier naklejony na tekturę, 31,5 x 60,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Jul. Fałat BYSTRA 912.`
Opinie: Obraz posiada opinię dr Stefanii Krzysztofowicz - Kozakowskiej z 20 listopada 2013.
Estymacja: 16 000 - 18 000 zł
akwarela, tektura;
39,5 x 123 cm (w świetle oprawy);
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
26 x 18 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. g.: Jul Fałat / 900
akwarela na tekturze, 12 x 10 cm,
sygnowana i datowana p.d. "JFałat /928",
na odwrocie naklejka Salonu "ARS" w Krakowie, Św. Jana 1.
akwarela, papier jasnobrązowy,
32,5 x 65,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: jFałat / Bystra 1919
Szkice postaci - kartka ze szkicownika, 1885
piórko, tusz, papier; 11,6 x 19,7 cm (w świetle oprawy)
sygn. p. d. Fałat (czerwoną farbą);
Ubrania postaci - mężczyzna w fezie, mężczyzna w wojskowym kaszkiecie - sugerują powstanie szkiców w trakcie wyprawy dookoła świata, którą artysta odbył w 1885 roku. Oferowana karta ze szkicownika pochodzi ze zbiorów prof. Stanisława Kutrzeby.
sygn. dat. śr.d.
akwarela, papier
41x74.5 cm (w świetle passe-partout)
akwarela/papier, 73,5 x 134 cm
sygnowany l.d.: `JFałat | Nieśwież`
Estymacja: 55 000 - 75 000 zł
akwarela/papier, 9,5 x 13,5 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany l.d.: `Fałat | Osiek`
Estymacja: 6 000 - 10 000 zł
olej, płótno dublowane; 52 x 119,5 cm;
sygn. l. d.: Jul Fałat 907
akwarela, ołówek, papier; 28,3 x 45 cm (w świetle oprawy);
sygn., opis i dat. p. d.: JuFałat / Toledo 84
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 48,5 x 89,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: JFałat Toruń 921
Drobne rozerwanie papieru w górnej krawędzi z lewej.