SKOCZYLAS Władysław (1883 Wieliczka -1934 Warszawa)
Drzeworyt;
wym.: 105 x 180 mm;
sygn. oł. p.d.: WSkoczylas. Lit.: "Wystawa pośmiertna Władysława Skoczylasa", Kraków 1935, poz. 175.
cena wywoławcza: Wykup abonament
Drzeworyt na bibule;
wym.: 180 x 155 mm;
nie sygn. Lit.: "Wystawa pośmiertna Władysława Skoczylasa", Kraków 1935, poz. 115.
Drzeworyt;
wym.: 160 x 205 mm;
sygn. oł. p.d.: WSkoczylas. Lit.: "Wystawa pośmiertna Władysława Skoczylasa", Kraków 1935, poz. 108. (il. s. 53)
Drzeworyt;
wym.: 170 x 220 mm;
nie sygn.; pieczątka i podpis kuratora M. Sitkowskiej; odbitka własnoręczna Skoczylasa potwierdzona przez Tuszewskiego. Lit.: "Wystawa pośmiertna Władysława Skoczylasa", Kraków 1935, poz. 50.
Drzeworyt;
wym.: 185 x 150 mm;
sygn. oł. p.d.: WSkoczylas. Lit.: "Wystawa pośmiertna Władysława Skoczylasa", Kraków 1935, poz. 47.
Drzeworyt;
wym.: 155 x 250 mm;
sygn. oł. p.d.: WSkoczylas. Lit.: "Wystawa pośmiertna Władysława Skoczylasa", Kraków 1935, poz. 43.
Drzeworyt kolorowany akwarelą;
wym.: 184 x 260 mm;
sygn. oł. p.d.: W. Skoczylas. Lit.: "Wystawa pośmiertna Władysława Skoczylasa", Kraków 1935, poz. 42. (il. s. 36)
Drzeworyt;
wym.: 180 x 205 mm;
sygn. oł. p.d.: WłSkoczylas oraz wzdłuż p.b.: Wł. Skoczylas. Lit.: "Wystawa pośmiertna Władysława Skoczylasa", Kraków 1935, poz. 38.
Dziewczyna z jednorożcem, 1919
Drzeworyt;
wym.: 272 x 178 mm;
sygn. oł. p.d.: WSkoczylas. Lit.: "Wystawa pośmiertna prac Władysława Skoczylasa", Kraków 1935, poz. 34. (il. s. 52)
Zbójnik tańczący nad ogniem, 1918
Drzeworyt;
wym.: 220 x 135 mm;
sygn. oł. p.d.: WSkoczylas. Lit.: "Wystawa pośmiertna Władysława Skoczylasa", Kraków 1935, poz. 28.
Drzeworyt;
wym.: 130 x 90 mm;
sygn. oł. p.d.: W.Skoczylas. Lit.: "Wystawa pośmiertna Władysława Skoczylasa", Kraków 1935, poz. 19.
Drzeworyt;
wym.: 130 x 90 mm;
sygn. oł. p.d.: WSkoczylas. Lit.: "Wystawa pośmiertna Władysława Skoczylasa", Kraków 1935, poz. 18.
Śpiący rycerze w Tatrach, 1916
Drzeworyt;
wym.: 170 x 200 mm;
sygn. oł. p.d.: WłSkoczylas 1916. Lit.: "Wystawa pośmiertna Władysława Skoczylasa", Kraków 1935, poz. 10. (il. s. 53)
Drzeworyt;
wym. komp.: 284 x 310 mm (plansza: 420 x 405 mm);
sygn. oł. p.d.: W. Skoczylas; grafika po konserwacji. Lit.: "Wystawa pośmiertna prac Wł. Skoczylasa", Kraków 1935, s. 38, poz. 14. (il. s. 36)
Drzeworyt;
wym.: 180 x130 mm;
sygn. oł. p.d.: W. Skoczylas. Lit.: "Wystawa pośmiertna Władysława Skoczylasa", Kraków 1935, poz. 11.
Janosika imię nigdy nie zaginie, 1914
Drzeworyt;
wym.: 215 x 135 mm;
sygn. oł. p.d.: WSkoczylas. Lit.: "Wystawa pośmiertna Władysława Skoczylasa", Kraków 1935, poz. 9.
Drzeworyt;
wym.: 310 x 290 mm;
nie sygn.; pieczątka i podpis kuratora M. Sitkowskiej; odbitka własnoręczna Skoczylasa potwierdzona przez Tuszewskiego. Lit.: "Wystawa pośmiertna Władysława Skoczylasa", Kraków 1935, poz. 3.
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier,
73 x 103 cm;
sygn. p. d.: W. Skoczylas
Fara w Kazimierzu nad Wisłą, ok. 1925
akwarela, papier,
49 x 34,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W. Skoczylas
Po konserwacji.
Motyw ze Starej Warszawy, 1937
Drzeworyt; wym.: 126 x 194 mm; nie sygn. poniżej komp. napisy typograficzne l.d.: Władysław Skoczylas, p.d.: Motyw ze Starej Warszawy (drzeworyt oryg.); grafika dołączona do czasopisma "Sztuki Piękne", R VII, 1937.