MUTER Mela (Mutermilch Maria Melania) (1876 Warszawa - 1967 Paryż)
olej, deska
74 x 60 cm
sygn. p. d.: Muter;
Pochodzenie obrazu - Galeria Berger i Murzyńska.
cena wywoławcza: Wykup abonament
tusz/papier
38 x 24 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany p. d.: "Muter"
PRACA DWUSTRONNA - ULICZKA i KOBIETA PRZY SCHODACH
akwarela, tusz, ołówek/papier
36 x 24 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p. d.: "Muter" (ULICZKA)
olej/płótno
53 x 72 cm
sygnowany l. d.: "Muter"
olej/sklejka
63 x 50 cm
sygnowany l. g.: "MUTER"
olej, sklejka,
101 x 74 cm
Na odwrocie rysunek węglem:
PORTRET BOLESŁAWA NAWROCKIEGO, ok. 1965
95. PORTRET MĘŻCZYZNY W BERECIE
olej, sklejka,
55 x 46 cm
sygnowany l.g.: Muter
Na odwrocie MIASTECZKO - szkic kompozycyjny
olej, tektura
49 x 60 cm;
sygn. podwójnie l. d. oraz l. g.: Muter
olej, deska,
51 x 61,5 cm;
sygn. l. d.: Muter
akwarela,papier;
34 x 48 cm w świetle passe-partout
sygn.l.d.: Cohors/Muter
Obraz dwustronny na odwrocie:
Pejzaż z Artois, 1918
akwarela,papier;
34,5 x 48,5 cm w świetle passe-partout
l.d. napis: 20 A-23X/1918 Cartois Landschaft
PORTRET DZIEWCZYNY W CZERWONEJ BLUZCE, lata 40 XX w.
olej, tektura wtórnie naklejona na płótno,
46 x 38 cm
olej, sklejka,
67.5 x 54 cm
sygnowany l.g.: Muter
akwarela, tusz/papier,
34,5 x 49 cm (w świetle oprawy)
niesygnowany
akwarela, ołówek/papier,
27 x 29 cm
sygnowany l. d. i p. d.: `Muter`
Nad rzeką (rewers: Drzewa - szkic)
tusz/papier,
25 x 36 cm
sygnowany l. d.: `Muter`
olej, tektura naklejona na sklejkę; 46 x 55 cm;
sygn. l. d.:MUTER
olej, sklejka,
46 x 54.5 cm
sygnowany l.g.: Muter
Na odwr. nalepka Galerie Gmurzyński w Kolonii z tytułem obrazu Nature morte i datą jego powstania - 1942 rok.
olej/płótno, 65 x 56 cm
sygnowany p. g.: `Muter`
olej, deska,
51 x 61,5 cm;
sygn. l. d.: Muter
tusz piórko na podrysowaniu kredką litograficzną,
karton,
25 x 36 cm (pożółkły karton);
sygn. l. d.: Muter