1 zł
2 600 000 zł

SICHULSKI Kazimierz (1879 - 1942)

Martwa natura z kwiatami i porcelanowymi świecznikami

akwarela, gwasz, pastel, papier,
69 x 97,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.g.: Sichul / 1931

cena wywoławcza: Wykup abonament

Flisak na Prucie

akwarela, gwasz(?), papier,
85 x 58 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.g.: Sichul /1938

PORTRET STANISŁAWA CZAJKOWSKIEGO?

Olej, płótno; 75,5 x 57 cm
Sygnowany p. g.: Sichulski

Martwa natura z cyniami, 1935

olej, płyta, 74 x 98 cm
sygn. p.d.: Sichulski / 1935

Jabłonie w zimowym sadzie, 1939 r.

akwarela, kredka/papier, 43 x 50 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany i datowany l. d.: `Sichulski | 1939`

Zaprzęg

akwarela, gwasz/papier, 45 x 76,5 cm,
sygn. l.g.: Sich

Wiatrak

litografia; wym.: 645 x 485 mm. Grafika z teki "Lamus", Lwów 1912, nakład 150 egz. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, s. 242-243.

Warneńczyk

litografia; wym.: 635 x 485 mm. Grafika z teki "Lamus", Lwów 1912, nakład 150 egz. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, s. 242-243.

Padół płaczu

litografia; wym.: 635 x 450 mm. Grafika z teki "Lamus", Lwów 1912, nakład 150 egz. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, s. 242-243.

Młyn

litografia; wym.: 625 x 475 mm. Grafika z teki "Lamus", Lwów 1912, nakład 150 egz. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, s. 242-243; Kossowska I., "Narodziny polskiej grafiki artystycznej 1897-1917", Kraków 2000, il. 91.

Archanioł Michał

litografia; wym.: 625 x 475 mm. Grafika z teki "Lamus", Lwów 1912, nakład 150 egz. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, s. 242-243.

PEJZAŻ (ZAKOPANE), 1914

tempera na papierze naklejonym na tekturę,
62 x 88 cm w świetle ramy,
sygnowany l.d. "Sich 914",
na odwrocie (plecach) odręcznie m.in. "Sichulski / Zakopane 1914 `pejzaż` / tempera pastel"

W ŚNIEGU, 1940

Akwarela, gwasz, kredka, papier naklejony na tekturę; 58,5 x 46,5 cm
Sygnowany p. d.: Sichul | 1940
Na odwrocie nalepka papierowa: TOW. PRZYJACIÓŁ SZTUK PIĘKNYCH W KRAKOWIE | Autor Kazimierz Sichulski 1950 | Tytuł dzieła W śniegu | Rodzaj dzieła akw. kred. Cena … | Podpis autora … | nr. k. 39
Napis ołówkiem na odwrocie: odebrane | 21|VI. 1944 | Czarniecka (?)

Olej, płótno; 75,5 x 57 cm
Sygnowany p. g.: Sichulski

Wesele huculskie

akwarela/papier,
55,5 x 33 cm (w świetle passe - partout)

Para karykatur. Henryk Sienkiewicz i Władysław Orkan, 1904

litografie z albumu " XXX karykatur rysował...";
19 x 15.5cm

Mały Hucuł

akwarela, papier
71 x 56 cm
sygn. l.g.: Sichul.

Martwa natura z zegarem

olej, płótno, 70 x 100 cm;
sygn. p.d.: KSichul

Samotny świerk

pastel, karton, 97 x 61 cm;
sygn. p.d. z dedykacją: Pani Zofii
/ Kazimierz Sichulski / [19] 07 Kraków

Kobieta z kogutem, 1924 r.

olej/tektura, 100 x 70 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Sich 924`

liczba obiektów: 367