SICHULSKI Kazimierz (1879 - 1942)
Martwa natura z kwiatami i porcelanowymi świecznikami
akwarela, gwasz, pastel, papier,
69 x 97,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.g.: Sichul / 1931
cena wywoławcza: Wykup abonament
akwarela, gwasz(?), papier,
85 x 58 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.g.: Sichul /1938
PORTRET STANISŁAWA CZAJKOWSKIEGO?
Olej, płótno; 75,5 x 57 cm
Sygnowany p. g.: Sichulski
olej, płyta, 74 x 98 cm
sygn. p.d.: Sichulski / 1935
Jabłonie w zimowym sadzie, 1939 r.
akwarela, kredka/papier, 43 x 50 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany i datowany l. d.: `Sichulski | 1939`
litografia; wym.: 645 x 485 mm. Grafika z teki "Lamus", Lwów 1912, nakład 150 egz. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, s. 242-243.
litografia; wym.: 635 x 485 mm. Grafika z teki "Lamus", Lwów 1912, nakład 150 egz. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, s. 242-243.
litografia; wym.: 635 x 450 mm. Grafika z teki "Lamus", Lwów 1912, nakład 150 egz. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, s. 242-243.
litografia; wym.: 625 x 475 mm. Grafika z teki "Lamus", Lwów 1912, nakład 150 egz. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, s. 242-243; Kossowska I., "Narodziny polskiej grafiki artystycznej 1897-1917", Kraków 2000, il. 91.
litografia; wym.: 625 x 475 mm. Grafika z teki "Lamus", Lwów 1912, nakład 150 egz. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, s. 242-243.
tempera na papierze naklejonym na tekturę,
62 x 88 cm w świetle ramy,
sygnowany l.d. "Sich 914",
na odwrocie (plecach) odręcznie m.in. "Sichulski / Zakopane 1914 `pejzaż` / tempera pastel"
Akwarela, gwasz, kredka, papier naklejony na tekturę; 58,5 x 46,5 cm
Sygnowany p. d.: Sichul | 1940
Na odwrocie nalepka papierowa: TOW. PRZYJACIÓŁ SZTUK PIĘKNYCH W KRAKOWIE | Autor Kazimierz Sichulski 1950 | Tytuł dzieła W śniegu | Rodzaj dzieła akw. kred. Cena
| Podpis autora
| nr. k. 39
Napis ołówkiem na odwrocie: odebrane | 21|VI. 1944 | Czarniecka (?)
Olej, płótno; 75,5 x 57 cm
Sygnowany p. g.: Sichulski
akwarela/papier,
55,5 x 33 cm (w świetle passe - partout)
Para karykatur. Henryk Sienkiewicz i Władysław Orkan, 1904
litografie z albumu " XXX karykatur rysował...";
19 x 15.5cm
akwarela, papier
71 x 56 cm
sygn. l.g.: Sichul.
pastel, karton, 97 x 61 cm;
sygn. p.d. z dedykacją: Pani Zofii
/ Kazimierz Sichulski / [19] 07 Kraków
olej/tektura, 100 x 70 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Sich 924`