CHROMY Bronisław (1925 Leńcze - 2017 Kraków)
cena wywoławcza: Wykup abonament
brąz, kamień, dł. 32 cm, wys. 15 cm,
syg. B. Chromy.
Ur. 1925 r. Studia: 1950-56 w ASP Kraków u X. Dunikowskiego. Od 1969 r. prowadził działalność pedagogiczną na ASP w Krakowie. Od 1983 r. profesor. Uprawia rzeźbę monumentalną, kameralna i medalierstwo.
brąz patynowany, 19 x 39 x 23 cm
olej, płótno,
Olej na płótnie 95 x 120 cm
Sygnowany na odwrocie - "Bronisław Chromy"