OPAŁKA Roman (1931 Abbeville - 2011 Rzym)
technika własna, sklejka;
106 ,5 x 36,5 cm
sygn. na odwrocie: ROMAN OPAŁKA
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, płótno,
145,5 x 65,5 cm;
sygn. na odwrocie l.g.: OPAŁKA oraz obok napis: Z cyklu alfabet grecki 1964 / Opałka
DWIE ILUSTRACJE DO POEMATU GILGAMESZ, 1966 R. (współoprawne)
gwasz/tektura,
28 x 18 cm oraz 23 x 16,5 cm
sygnowany i datowany trzykrotnie: 'Opał 1966'
LITERATURA: Roman Opałka. Katalog wczesnych prac, Warszawa 1998, s. 327 i 328 (reprodukowany)
tempera/papier,
25,4 x 19,5 cm (w świetle passe-partout)
LITERATURA: Praca reprodukowana [w:] Katalog wczesnych prac, 1998, sf. 98, poz. 332.
szkic ilustracji do książki "Skamieniały statek. Baśnie malajskie" Roberta Stillera
Ilustracja do książki Skamieniały statek
tusz, papier
23,5 x 20,5 cm
ołówek, papier
41 x 29 cm
tempera/papier,
tusz, papier,
44,5 x 37,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d. RENÉ OPAŁKA 57
tusz, papier,
26,5 x 17,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: OPALKA
węgiel, papier, 124 x 98 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p.d., w prawym górnym rogu nieduży rysunek sangwiną
sygn., dat. l.d. tusz, papier
44.5x38 (w świetle passe-partout)
tempera, kredka, papier,
26 x 23 (w świetle passe-partout)
na odwrocie stempel Fundacji Opalka, EX LIBRIS | Ewa & Marek Pietkiewicz oraz przyklejony certyfikat Fundacji Opalka potwierdzający autentyczność pracy.
technika własna, sklejka,
106,5 x 36,5 cm
opisany na odwrocie: OPAŁKA 65
technika własna, papier,
28 x 84 cm;
sygn. p. d.: R. Opałka (ołówkiem)
Detail 1965/1- Detail - 5432002
fotografia czarno-biała, brom, papier,
30,3 x 23,8 cm;
sygn. dat. i opisana na odwrocie (ołówkiem) oraz naklejony włos Artysty;
egzemplarza autorski, nakład: 1/1
akwaforta, papier, 59,5 x 48,5 cm (odcisk płyty), 75,7 x 60 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: Opałka 68 (ołowkiem); tytułl. d.: Wieża Babel; nr odbitki pośrodku u dołu: Kwasoryt 7/10 A (ołowkiem);
tusz, papier, 19,5 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: R. OPALKA ;
na odwrocie stemple z Fundacji Opalka
technika własna, sklejka, 106,5 x 36,5 cm
opisany na odwrocie: `ROMAN OPAŁKA`
Z cyklu Studium dotykowe, 1959
olej/płótno,
100 x 70 cm
sygn. i dat. p.d.: `R.OPAŁKA 59`