1 zł
2 600 000 zł

RUBCZAK Jan (Dubczak) (Stanisławów 1884 - 1942 Auschwitz)

Jardin du Luxembourg (1909)

Olej / płótno
Sygnowany, datowany i z dedykacją p.d.
38 x 46 cm
z dedykacja : "Kochanemu Felkowi w dniu ? ? ?

cena wywoławcza: Wykup abonament

Sous bois (1913)

Węgiel
Sygnowany i datowany p.d.
74 x 99 cm

Widok na katedrę wawelską, lata 20.

Akwaforta z akwatintą; wym.: 236 x 298 mm, sygn. ołówkiem p.d.: Jan Rubczak.

Okiść, ok. 1908

Akwaforta, akwatinta; wym. płyty: 300 x 255 mm, sygn. ołówkiem p.d.: Jean Rubczak.

WENECJA

akwarela na tekturze,
47 x 31 cm,
sygnowana p.d. "Jan Rubczak"
Reperacje w lewym górnym rogu.

Wawel od strony kościoła św. Idziego, ok. 1907

Akwaforta
wym.: 180 x 100 mm
sygn. oł. p.d.: Jan Rubczak.

Stary dom normandzki, 1909

Akwaforta
wym.: 120 x 160 mm
sygn. oł. p.d.: Jan Rubczak
Na odwrocie ołówkiem: Nr 33, Stary dom.
Lit.: I. Kossowska, Narodziny polskiej grafiki artystycznej, Kraków 2000, s. 142, il. 163.

Las, przed 1914

Akwaforta
wym.: 135 x 195 mm
sygn. oł. p.d.: Jan Rubczak grafika w kartonowym passe-partout.

Furta

Akwatinta, akwaforta kolorowana
wym.: 140 x 175 mm
sygn. oł. p.d.: Jan Rubczak, l.d.: Furta.

Wielki zegar Ludwika XV w Rouen, 1908

Akwaforta
wym.: 195 x 145 mm
sygn. oł. p.d.: Jan Rubczak.

Port w Concarneau

olej, płótno
61 x 74 cm
sygn. p.d.: RUBCZAK

Woły u wodopoju, przed 1914

akwaforta, akwatinta
wym.: 145 x 295 mm
sygn. oł. p.d.: Jan Rubczak, l.d.: 1/1.

Ulica w Pont Croix

akwaforta, akwatinta
wym.: 200 x 185 mm
sygn. oł. p.d. Jean Rubczak.
Lit.: Mistrzowie grafiki polskiej, Kraków 2007.

Stare domy w Rouen

akwaforta
wym.: 250 x 195 mm
sygn. oł. p.d.: J. Rubczak; zakwaszenia papieru.

Paryż - dzielnica gałganiarzy, 1907

akwaforta
wym.: 85 x 120 mm
sygn. dat. oł. p.d.: J. Rubczak.

BRAMA FLORIANSKA W KRAKOWIE

olej na płótnie, 33 x 41 cm
sygnowany p.d. "Jan Rubczak"

85. NAD KANAŁEM W MARTIQUES

akwarela, ołówek, papier,
35.3 x 50 cm
sygnowany p.d.: Rubczak
Na odwrocie napis ołówkiem p.d.: Martiques koło Marsylii | Kanał St Marcina

KAPLICZKA I RUINY ZAMKU W CZORSZTYNIE

olej, sklejka,
48 x 61 cm
sygnowany p.d.: Rubczak
Na odwrocie drukowana nalepka Zakładu Sztuki Kościelnej Kazimierza Schaefera w Piekarach Śląskich oraz fragment innej nalepki z czytelną częścią tekstu: (...) Wielkie Piekary.

Stare Rouen - Pasaż Petite-Salu w Rouen

akwaforta, papier,
23,5 x 17,5 cm (odcisk płyty);
sygn. pod ryc. p. d.: Jan Rubczak (ołówkiem);
na odwrocie nalepka wystawowa (nr 47573), z tytułem pracy i datą nadesłania: 2/7 1911

Pejzaż,1906

olej, płótno;
54 x 65 cm
sygn.p.d.: Jan Rubczak/o6

liczba obiektów: 371