RUBCZAK Jan (Dubczak) (Stanisławów 1884 - 1942 Auschwitz)
Olej / płótno
Sygnowany, datowany i z dedykacją p.d.
38 x 46 cm
z dedykacja : "Kochanemu Felkowi w dniu ? ? ?
cena wywoławcza: Wykup abonament
Węgiel
Sygnowany i datowany p.d.
74 x 99 cm
Widok na katedrę wawelską, lata 20.
Akwaforta z akwatintą; wym.: 236 x 298 mm, sygn. ołówkiem p.d.: Jan Rubczak.
Akwaforta, akwatinta; wym. płyty: 300 x 255 mm, sygn. ołówkiem p.d.: Jean Rubczak.
akwarela na tekturze,
47 x 31 cm,
sygnowana p.d. "Jan Rubczak"
Reperacje w lewym górnym rogu.
Wawel od strony kościoła św. Idziego, ok. 1907
Akwaforta
wym.: 180 x 100 mm
sygn. oł. p.d.: Jan Rubczak.
Akwaforta
wym.: 120 x 160 mm
sygn. oł. p.d.: Jan Rubczak
Na odwrocie ołówkiem: Nr 33, Stary dom.
Lit.: I. Kossowska, Narodziny polskiej grafiki artystycznej, Kraków 2000, s. 142, il. 163.
Akwaforta
wym.: 135 x 195 mm
sygn. oł. p.d.: Jan Rubczak grafika w kartonowym passe-partout.
Akwatinta, akwaforta kolorowana
wym.: 140 x 175 mm
sygn. oł. p.d.: Jan Rubczak, l.d.: Furta.
Wielki zegar Ludwika XV w Rouen, 1908
Akwaforta
wym.: 195 x 145 mm
sygn. oł. p.d.: Jan Rubczak.
akwaforta, akwatinta
wym.: 145 x 295 mm
sygn. oł. p.d.: Jan Rubczak, l.d.: 1/1.
akwaforta, akwatinta
wym.: 200 x 185 mm
sygn. oł. p.d. Jean Rubczak.
Lit.: Mistrzowie grafiki polskiej, Kraków 2007.
akwaforta
wym.: 250 x 195 mm
sygn. oł. p.d.: J. Rubczak; zakwaszenia papieru.
Paryż - dzielnica gałganiarzy, 1907
akwaforta
wym.: 85 x 120 mm
sygn. dat. oł. p.d.: J. Rubczak.
olej na płótnie, 33 x 41 cm
sygnowany p.d. "Jan Rubczak"
akwarela, ołówek, papier,
35.3 x 50 cm
sygnowany p.d.: Rubczak
Na odwrocie napis ołówkiem p.d.: Martiques koło Marsylii | Kanał St Marcina
KAPLICZKA I RUINY ZAMKU W CZORSZTYNIE
olej, sklejka,
48 x 61 cm
sygnowany p.d.: Rubczak
Na odwrocie drukowana nalepka Zakładu Sztuki Kościelnej Kazimierza Schaefera w Piekarach Śląskich oraz fragment innej nalepki z czytelną częścią tekstu: (...) Wielkie Piekary.
Stare Rouen - Pasaż Petite-Salu w Rouen
akwaforta, papier,
23,5 x 17,5 cm (odcisk płyty);
sygn. pod ryc. p. d.: Jan Rubczak (ołówkiem);
na odwrocie nalepka wystawowa (nr 47573), z tytułem pracy i datą nadesłania: 2/7 1911