FILIPKIEWICZ Stefan (1879 Tarnów -1944 obóz koncentracyjny Mauthausen-Gusen)
olej, płótno, 116 x 151 cm;
sygn. p. d.: Stefan Filipkiewicz
cena wywoławcza: Wykup abonament
Akwarela, karton, tektura
wym.: 40 x 62 cm
sygn. l.d.: Stefan Filipkiewicz.
olej/tektura,
30,5 x 40 cm
sygnowany p. d.: `Stefan Filipkiewicz`
ODWROCIE: papierowa naklejka z Towarzystwa Artystów Polskich "Sztuka" w Krakowie oraz dwie nalepki (jedna zachowana fragmentarycznie) z TPSP w Krakowie
Estymacja: 11 000 - 16 000
Olej, płótno; 68 x 48,5 cm
Sygn. p.d. Stefan Filipkiewicz
SANTA MARIA DELLA SALUTE O ŚWICIE, 1905
olej na tekturze,
20 x 25 cm,
sygnowany p.d. "St. Filipkiewicz /Wenecja /1905"
Akwarela, papier; 26,5 x 31 cm (w świetle oprawy)
Sygnowany p.d. czarnym tuszem: Stefan Filipkiewicz
olej, płótno, 116 x 151 cm;
olej, płótno, 70 x 60 cm;
Pejzaż zimowy z Poronina, ok. 1920
olej, płótno, 70 x 80 cm
sygn. p. d.: Stefan Filipkiewicz/ Poronin;
na odwrocie, na krośnie nalepka składu materiałów malarskich: "Martel" Marka Ochronna Fabryka Wyrobów Drzewnych w Stryszowie.
Pejzaż zimowy, lata 30. XX wieku
Olej, tektura;
wym.: 50 x 67 cm;
sygn. p.d.: Stefan Filipkiewicz.
olej, płótno,
70 x 80 cm
na odwrocie, na krośnie nalepka składu materiałów malarskich: "Martel" Marka Ochronna Fabryka Wyrobów Drzewnych w
Stryszowie.
olej, płótno, 50 x 71 cm;
sygn. p. d.: Stefan Filipkiewicz/ 1939
na odwrocie nalepka autorska z tytułem: Jastrzębia Góra / Burzliwe morze oraz nalepka wystawowa: (częściowo nieczytelna) z numerem 27115 oraz tytułem Burzliwe morze.
Olej, tektura; 18 x 24 cm
Sygnowany p.d.: Stefan Filipkiewicz | 1937
Przy górnej krawędzi nieczytelny napis czarnym atramentem. Przy dolnej krawędzi napis ołówkiem: Przed burzą.
olej, tektura,
28,5 x 38,5 cm (w świetle oprawy);
olej, tektura,
50 x 60 cm;
sygn. p. d.: Stefan Filipkiewicz.
Na odwrocie napis autorski: 7. "Śnieg"