WEISS Wojciech (1875 Leorda w Rumunii-1950 Kraków)
akwarela, papier; 28 x 42,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem);
na odwrocie owalny stempel z napisem wokół: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY z faksymile artysty pośrodku; nr 001020;
oraz wtórna data z prawej u dołu: 1915 (ołówkiem).
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, płótno; 16,5 x 26 cm;
sygn. l. d.: WW (inicjał wiązany);
na odwrocie faksymile artysty: WW 4; oraz nr ze spuścizny po artyście: 0984.
olej, tektura; 23,5 x 35,5cm;
sygn.p.d.: WW (monogram wiązany, czarną farbą)
Akt siedzącej dziewczyny z uniesioną prawą nogą, 1912
kredka czarna, akwarela, brystol; 40 x 30cm;
sygn.u dołu.: WW (monogram wiązany, ołówkiem)
Kąpiel w morzu - Na plaży w Nicei II, 1925
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, brystol; 21,7 x 28cm;
sygn.l.d.: WW (monogram wiązany, ołówkiem)
olej/tektura, 61,5 x 46,5 cm
sygnowany l.śr.: 'WWeiss'
na odwrociu facsimile sygnatury oraz numer katalogowy ze spuścizny po artyście '1106'
olej/płótno, 42 x 36,5 cm
sygnowany l.d. monogramem wiązanym: 'WW'
na odwrociu faksymilowa pieczęć 'WW' oraz numer porządkowy z pośmiertnego spisu dzieł artysty: '1152 | 3'
olej, tektura, 49,5 × 41 cm
sygn. monogramem wiązanym p. d.: WW
na odwrocie stempel: 0638/WW/4
olej, tektura, 29,5 × 34 cm
sygn. monogramem wiązanym l. d.: WW
na odwrocie owalny stempel z napisem wokół: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY; z faksymile artysty pośrodku; oraz nr ze spuścizny artysty: 000826 2 (ostatnia cyfra dopisana ręcznie); i nr odręczny 189 (ołówkiem)
ołówek, kredka brązowa, papier; 22 x 21,2 cm;
sygn. l. d.: WW (ołówkiem)
olej, tektura; 24,2 x 33,6 cm;
sygn. p. d.: WW
olej, płótno naklejone na tekturę, 43,5 × 63 cm w świetle ramy,
sygn. p.d.: Wweiss
Na leżaku (portret żony artysty Ireny), ok. 1915 r.
olej, płyta, 61,5 x 41,7 cm,
sygn.monogramem wiązanym l.śr.: WW na odwrocie pieczęć z faksymile sygnatury artysty WW oraz numer 05683.
Obraz posiada certyfikat córki artysty Zofii Weiss-Nowiny Konopki
olej, płótno; 66,5 x 51 cm;
sygn. p. d.: WW (inicjał wiązany).
olej, tektura; 12,8 x 21 cm,
na odwrocie owalny stempel z faksymile artysty i napisem: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY; oraz nr 000596.