EPSTEIN Henryk (Chaim) (1890 - 1944)
olej/płótno,
60 x 80 cm
sygnowany l. g.: `H. Epstein`
WYSTAWIANY: 1) Wybitni artyści żydowscy, z kolekcji Davida Malka i Fundacji Signum, Muzeum Historii Miasta Łodzi, Łódź 2004; 2) Artyści żydowscy z kolekcji Fundacji Signum, Galeria Fizek, Poznań 2005; 3) Muzeum Historii Miasta Łodzi, 9 czerwca 2004 - 30 marca 2010
LITERATURA: L. Skompska (red.), Wybitni artyści żydowscy, z kolekcji Davida Malka i Fundacji Signum, Muzeum Historii Miasta Łodzi, Łódź 2004, poz. kat. 36, s. 84 i 151 (il.)
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej/tektura,
40 x 50 cm
sygnowany p. d.: `H. Epstein`
olej, płótno
53,5 x 72 cm
sygn. p.d.: H.Epstein
olej, płótno
sygn. p.d.: "H. Epstein, Paris"
54 x 65 cm
olej, płótno
sygn. l.d.: "H.Epstein"
50 x 61 cm
olej, płótno
sygn. p.g.: "H.Epstein"
81 x 60 cm
proweniencja: Vente, Calais, Me Pillon, 30 mai 1993 (acquis au cours de celle-ci par l`actuel propriétaire)
Collection européenne
olej, płótno;
60 x 73,5 cm
sygn. p.d. H.Epstein/ 1930
olej, płótno,
47 x 38 cm;
sygn. p.g.: H. Epstein / 1932
tusz, papier,
24 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: H. Epstein (faksymile)
Bouquet de roses dans un vase de cristal
olej, płótno
sygn. l.d.
55 x 48 cm
Portrait de femme, ok. 1910-1912
olej, płótno
54 x 65 cm
sygn. p.d. H. Epstein
tusz, papier ,
sygn.p.d.
31 x 19 cm w świetle passe-partout
olej, płótno;
46 x 61 cm
sygn. l.d. H.Epstein/ 1917
Na odwrocie nalepka" Muzeum Narodowe/ w Warszawie/ DM 847
W maju 1993 obraz przekazany w depozyt do Muzeum Narodowego w Warszawie
Obraz ze zbiorów Art-B
ołówek, pastel oleista,
22,5 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: H. Epstein (faksymile)
Zakup zestawu 4 prac, cena wywoławcza 27 000 zł
ołówek, pastel oleista,
ołówek, pastel oleista,
22 x 30 cm (w świetle oprawy);
ołówek, pastel oleista,
22,5 x 30 cm; (w świetle oprawy);
olej, płótno
sygn. l.d. "H Epstein"
60 x 72 cm
Proweniencja: Kolekcja I.B. Frydmana, Paryż