KAMOCKI Stanisław (1875 - 1944)
cena wywoławcza: Wykup abonament
WIDOK NA KOŚCIÓŁ MARIACKI W KRAKOWIE
Akwarela, papier, 67 x 51 cm,
sygn. p.d.: S Kamocki
AUTOPORTRET (1944 r. Zakopane 10 marzec)
Pastel, papier, 33 x 23 cm, niesygn.
Ołówek, papier; wym. w świetle pp: 19,5 x 15,8 cm; nie sygn.; karta ze szkicownika artysty.
Praca wystawiana w Muzeum Okręgowym w Sandomierzu "Ostatnie autoportrety", w roku 2014 (na odwrocie oprawy naklejka wystawowa).
WENECJA -WIDOK NA SAN GIORGIO MAGGIORE
olej na tekturze, 37 x 51 cm,
sygnowany p.d. "St. Kamocki".
ołówek, papier, 18,5 x 22,4 cm (w świetle oprawy);
napis autorski l. d.: WOLA RADZISZOWSKA (ołówkiem).
Bibl.: Adam Konopacki, Stefania Krzysztofowicz-Kozakowska, Stanisław Kamocki. 1875-1944. Katalog wystawy podróżnej, z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2009, kat. 111
Wenecja - Canal Grande, ok. 1925
olej, tektura, 36 x 52,5 cm;
sygn. p. d.: StKamocki
Na odwrocie opis autorski: K VENEZIA / "CANAL GRANDE"
pastela olejna, papier, 47 x 62 cm
niesygn.
Obejście kościelne na Pęksowym Brzyzku
olej, tektura, 34 x 43,5,
sygn.l.d.: Kamocki
Odpoczynek w ogrodzie, ok. 1915 r.
ołówek, kredka, papier, 33 x 23,5 cm w świetle oprawy
Szkice architektury (na odwrociu: Czytająca, 1897)
niesygnowany dat. na odwrociu
ołówek, papier
18.5x14.5 cm (w świetle passe-partout )
Kawiarnia w Dreźnie (ze szkicownika artysty)
niesygnowany
ołówek, papier
21x17 cm
Olej, tektura; 56 x 76,5 cm
Sygn. p.d.: StKamocki
Na odwrocie:
1. nalepka papierowa, drukowana, wypełniona piórem: Liczba 148 | Autor Prof. Stanisław Kamocki | Treść Na hali | Cena zł. 380 (Trzysta osiemdziesiąt) z pieczęcią: SALON Artystów Malarzy Polskich
2. pieczęć wypełniona piórem: SALON ARTYSTÓW MALARZY POLSKICH | Liczba 148 | Autor Prof. Stanisław Kamocki | Treść Na hali | Cena zł. 380 (Trzysta osiemdziesiąt)
3. pieczęć: Gwarancja autentyczności Salonu Artystów Malarzy Polskich
4.dwukrotnie pieczęć: Salon Artystów Malarzy Polskich | Wadowice ul. Gimnazjalna 4
Pejzaż z ruiną zamku, ok. 1910
olej, tektura; 23 x 33xm;
Na odwrocie napis odręczny: malował/Stanisław Kamocki