OPAŁKA Roman (1931 Abbeville - 2011 Rzym)
Linoryt, papie; 68 x 48 cm odcisk płyty
Sygnowany ołówkiem pod ryciną l.: Żagiel - 65, Roman Opałka; śr.: Linoryt II/V, p.: odbijał Henryk Opałka - imprit
cena wywoławcza: Wykup abonament
Linoryt, papier; 68,5 x 51 cm odcisk płyty
Sygnowany ołówkiem pod ryciną l.: Żagiel Roman Opałka; śr.: Linoryt IV/V; p.: Imprint - Odbijał Henryk Opałka
Linoryt, papier;
68,5 x 51 cm
Sygnowany ołówkiem pod ryc. l.: Żagiel II Roman Opałka,śr.: Linoryt III/V,
p: Imprint - odbijał Henryk Opałka
Linoryt, papier;
66 x 49 cm
Sygnowany ołówkiem pod ryc. l.: Żagiel III Roman Opałka,śr.: Linoryt II/V,
Kwasoryt, papier;
49,2 x 59,2 cm odcisk płyty
Sygnowany ołowkiem pod ryc. l.: "Jądro" Roman Opałka, śr.: Kwasoryt 4/50, p.: odbijał- imprint H. Opałka
333 (z cyklu Opisanie Świata), 1969
Kwasoryt, papier;
59 x 49,4 cm
Sygnowany ołówkiem pod ryc.: l.: "333" Roman Opałka, śr.: Kwasoryt 10/50, p.: odbijał - imprint H. Opałka
akwaforta, papier,
64,5 x 78 cm (w świetle oprawy);
opisana u dołu: "Jądro" Roman Opałka kwasoryt 2/50
Odbijał - imprint H Opałka
333 - z cyklu Opisanie Świata, 1969
akwaforta, papier,
78 x 65 cm (w świetle oprawy);
opisana u dołu: "333" Roman Opałka Kwasoryt 11/50 Odbijał - imprint HOpałka
linoryt, papier, 82,5 x 65 cm;
opisana u dołu ołówkiem: Żagiel - Roman Opałka 65 Linoryt IV/V Imprint Odbijał Henryk Opałka
akwaforta, papier, 62 x 51 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Opałka 67;
opisana u dołu: Adam i Ewa Kwasoryt Główna nagroda na I Międzynarodowym Biennale Grafiki w Bradford
Projekt ilustracji do Skamieniały statek - baśnie malajskie Roberta Stillera
gwasz, tusz/papier,
23,5 x 20 cm (w świetle passe - partout)
ILUSTRACJA DO KSIĄŻKI ROBERTA STILLERA SKAMIENIAŁY STATEK, 1967
Technika własna, papier;
27 x 24 cm
olej, płótno,
145,5 x 65,5 cm;
sygn. na odwrocie l.g.: OPAŁKA oraz obok napis: Z cyklu alfabet grecki 1964 / Opałka
rysunek, piórko, tusz, papier,
32,7 x 24 cm;
p.d. napis drukowany: Roman Opałka - Detail 2310630 - 2313775
Kwasoryt;
wym.: 590 x 494 mm;
sygn. oł. p.d.: Opałka 69, l.d. tyt., odb. 7/50. Lit.: I. Jakimowicz, "Współczesna grafika polska", Warszawa 1975, poz. 141, il. (il. s. 35)
akwaforta, papier,
61,5 x 48,7 cm (odcisk płyty);
opisana u dołu ołówkiem: Metamorphosis kwasoryt 14/50 Opał;
na odwrocie dwie pieczęcie, prostokątna i okrągła, z Fundacji Opałka
Twoje zaś potomstwo uczynię liczne jak ziarnka pyłu ziemi, 1970
akwaforta, papier, 76 x 60,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Opałka 70 (ołówkiem);
opisana l. d.: "E faro si che la tua progenie sara come la polvere della terra";
nr odbitki śr. d.: Etching 50/78
OPAŁKA 1965 | 1 - DETAL - 4739782 - 4742554 KARTKA Z PODRÓŻY, 1965 R.
tusz/papier,
33 x 24 cm
technika własna, papier,
28 x 84 cm;
sygn. p. d.: R. Opałka (ołówkiem)