EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)
olej, płótno
sygn. l.d.: "Ebiche"
81 x 65 cm
proweniencja: Galeria Zak, Paryż
Collection européenne
cena wywoławcza: Wykup abonament
EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)
EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)
olej, płótno
sygn. l.d.: "Ebiche"
66 x 50 cm
proweniencja: Ancienne Collection Zborowski
EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)
Olej, płótno;
65 x 83 cm
Sygn. p.d. Ebiche
Na krośnie: Nalepka: MUZEUM NARODOWE W WARSZAWIE/ Galeria Malarstwa Współczesnego
EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)
Rudowłosa ? Portret aktorki Aleksandry Śląskiej
Olej, płótno;
86 x 66 cm
Sygn. l.d. Ebiche
Na odwrocie: pieczęć Prezydium Rady Narodowej - zgoda na wywóz obrazu za granicę
Reprodukowany: Wielka Encyklopedia Powszechna PWN, Warszawa 1965, Tom 6, strona 824
EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)
flamaster, papier,
39 x 44,5 cm (w świetle oprawy)
sygn. oł. p.d.: Eibisch
EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)
olej, płótno;
73 x 63 cm
sygn. p.d. Ebiche
Na odwrocie nalepka: Muzeum Narodowe/ w Warszawie/ DM 853
EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)
EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)
EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)
EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)
Martwa natura z czosnkiem, ok. 1924
olej, płótno;
60,5 x 72,7 cm
sygn. l.d. Eugene Ebich
EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)
olej, płótno;
65,2 x 54 cm
sygn. p.d. Ebiche
EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)
olej, płótno;
65 x 54 cm
EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)
RUDOWŁOSA - PORTRET AKTORKI ALEKSANDRY ŚLĄSKIEJ
olej/płótno, 86 x 66 cm
sygnowany l. d.: `Ebiche`
ODWROCIE: pieczęć Prezydium Rady Narodowej - zgoda na wywóz obrazu za granicę
EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)
tusz lawowany,
papier 41,5 x 29,5 cm,
sygnowany p.g. "Eugeniusz Eibisch".
U góry dedykacja autora: "Drogiemu Bodziowi Serdecznemu/ przyjacielowi E.E."
EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)
Dziewczyna w czerwonym kaftaniku, 1963
olej, płótno;
89,5 x 69,5 cm
sygn. p.d Ebiche
EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)
sygn. l.d.
olej, tektura
22.5x27.5
EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)
Pejzaż z południa Francji, ok. 1926
olej, płótno, 40,5 x 60 cm;
sygn. l.d.: Ebiche
EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)
akwarela, papier,
38,7 x 26,7 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Eibisch (ołówkiem, wzdłuż krawędzi)
EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)
flamaster/papier,
39,5 x 45,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany ołówkiem p. d.: 'Eibisch'