WEISS Wojciech (1875 Leorda w Rumunii-1950 Kraków)
MODELKA W BERECIE, ok. 1925 - 1929
olej, płótno
80 x 65 cm
sygn. p.d. WWeiss
Na odwrocie numer czerwoną kredką: 237.
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, płótno, 34,5 x 46,5 cm
sygn. p. d.: WWeiss
na odwrocie na krośnie opis: W.Weiss |Ojców |Brama Krakowska
olej, tektura; 40,5 x 26 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: WW [monogram wiązany czarną farbą];
na odwrocie stempel - faksymile monogramu wiązanego artysty WW, niżej cyfra 4 oraz wyżej numer ze spuścizny artysty: 0278; niżej napis odręczny ołówkiem: Kalwarja [sic!] 1906.
pastel/papier, 32 x 45 cm (w świetle ramy)
sygnowany monogramem wiązanym p.d.: 'WW'
akwarela/papier, 20 x 25,5 cm (w świetle ramy)
sygnowany monogramen wiązanym p.d.: 'WW'
tusz, akwarela, papier czerpany; 28 x 37,5 cm;
sygn. p. d.: WW (ołówkiem);
oznaczenie u dołu z prawej: 1/E (ołówkiem). Na odwrocie: pieczęć owalna: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY / WW [faksymile mon.u autorskiego]; niżej nr ze spuścizny po artyście: 001450; niżej opisany: Nice Lantern - Hanusia 1925.
Nad rzeką - motyw pejzażowy z Zebrzydowic, 1920;
akwarela, karton; 36 x 25,4 cm;
sygn. l. d.: WW
olej, płótno; 43,5 x 33,5 cm;
sygn. p. d.: WWeiss
litografia; 25 x 34 cm;
sygn. l. d.: WWeiss
litografia; 25 x 34,5 cm;
sygn. p. d.: WW
węgiel i ołówek na papierze, 62 x 45 cm
sygnowany i datowany p.d. "WWeiss /31".
akwarela, papier, 34 × 48,5 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: WWeiss.
* do obiektu zostanie doliczona opłata wynikającą z tzw. droit de suite
akwarela, papier, 23 × 31 cm w świetle passe-partout
sygn. monogramem wiązanym p. d.: WW
pastel, papier, 21 × 30 cm
sygn. l. d.: Wweiss
Martwa natura z owocami, ok. 1925
olej, płótno, 33 x 32 cm;
sygn. p. d.: WW;
na odwrocie faksymile podpisu artysty WW4 oraz nr 0959;
Obraz wystawiany w 1977 roku w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie, o czym świadczy nalepka z napisem: Rz 28.
PORTRET DAMY W HISZPAŃSKIM STROJU. PORTRET MARII SKRZYWAŃ, 1946
olej, płótno
82,3 x 65,8 cm
sygn. l.d.: WWeiss | 1946 (inicjały wiązane)
Na odwr. u dołu nalepka ze stemplem Prezydium Rady Narodowej m. Krakowa oraz pieczątką i podpisem Miejskiego Konserwatora Zabytków poświadczającego możliwość wywozu obrazu z kraju (dat. Kraków, 10 IV 1964).
olej, płótno
65,5 x 50 cm
sygn. monogramem wiązanym p.d.: WW
na odwr. oznaczenie białą kredą - kółko z kropką
olej, płótno, 67 x 58 cm
sygn. l.d.: WWeiss
SIECI RYBACKIE NAD BRZEGIEM MORZA
olej, płótno, 46 x 65,5 cm
sygn. l.d.: W.Weiss