DAWSKI Stanisław (1905-1990)
sucha igła, wym.; 170 x 155 mm, sygn. i dat. oł.p.d.
Lit.: I. Jakimowicz, Stanisław Dawski, W-wa 1965, il. okładka.
cena wywoławcza: Wykup abonament
DAWSKI Stanisław (1905-1990)
DAWSKI Stanisław (1905-1990)
akwaforta, wym.: 245 x 190 mm,
sygn. i tyt. oł., odbitka nr: 2/10
DAWSKI Stanisław (1905-1990)
akwaforta, wym.: 160 x 140 mm,
sygn. dat. tyt. oł., odbitka nr: 8/25
DAWSKI Stanisław (1905-1990)
akwaforta, akwatinta, papier, 28 x 20 (odbitka
płyty); sygn. p. d.: Dawski
DAWSKI Stanisław (1905-1990)
litografia, papier, 47,5 x 35 cm (w świetle passe-partout), sygn. p. d.: Dawski
DAWSKI Stanisław (1905-1990)
DAWSKI Stanisław (1905-1990)
kamienioryt,
17 x 21,5 cm,
napis ołówkiem l. d. "nie jesteś sam" i po środku "of. wypukł.ep. d`art." oraz sygnowany ołówkiem p. d. "Dawski, 73", na kamieniu p. d. monogram artysty
DAWSKI Stanisław (1905-1990)
monotypia, 290 x 220 mm,
sygn. długopisem p. d., tytuł kredką l. d.
DAWSKI Stanisław (1905-1990)
monotypia 51,2 x 40 cm,
sygnowana u dołu po prawej "Dawski"
DAWSKI Stanisław (1905-1990)
technika mieszana, sklejka, 28 x 27 cm; sygn. śr. d.: DAWSKI oraz na odwrocie
DAWSKI Stanisław (1905-1990)
litografia, papier, 51,5 x 40 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Dawski
DAWSKI Stanisław (1905-1990)
DAWSKI Stanisław (1905-1990)
węgiel, kredka, papier, 59,5 x 42,5 cm (w świetle passe-partout); sygn. p. d.: Dawski
DAWSKI Stanisław (1905-1990)
olej, płótno, dublowane sygn. l. d. Stanisław Dawski 1905-1990, w.27 x 37
DAWSKI Stanisław (1905-1990)
olej, tektura 42 x 32; sygn. p. g.: Daws
DAWSKI Stanisław (1905-1990)
litografia, papier, 23 x 29 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d. - Da
DAWSKI Stanisław (1905-1990)
technika własna na płycie, 54 x 37,5 cm
sygnowana p.d.: "Dawski"
na odwrocie informacje o obrazie
Uprawiał malarstwo sztalugowe i ścienne, grafikę, rzeźbę, zajmował się również zagadnieniami wzornictwa przemysłowego.Studia artystyczne odbył w latach 1932-1939 w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowni F. Kowarskiego i L. Wyczółkowskiego. Od 1945 r. przebywał we Wrocławiu, był jednym z organizatorów tamtejszej Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych, w latach 1962-1965 jej rektorem. Od 1970 r. pracował jako wykładowca warszawskiej ASP.
DAWSKI Stanisław (1905-1990)
Oczekiwanie II (z cyklu Szukam człowieka), 1982
olej na płótnie,
100 x 80 cm
sygnowany l.d.: "Dawski"
DAWSKI Stanisław (1905-1990)