KAMOCKI Stanisław (1875 - 1944)
cena wywoławcza: Wykup abonament
DWOREK WŚRÓD ZIELENI, ok. 1915
pastel, karton
46,5 x 62 cm (w świetle passe-partout)
sygn. l.d.: S Kamocki
Wenecja - Canal Grande, ok. 1925
olej, tektura, 36 x 52,5 cm;
sygn. p. d.: StKamocki
Na odwrocie opis autorski: K VENEZIA / "CANAL GRANDE"
Pejzaż z ruiną zamku, ok. 1910
olej, tektura; 24 x 33cm
na odwrocie napis odręczny: malował/Stanisław Kamocki (długopisem) oraz nalepka z tytułem: Zakopane-Tatry
Umundurowanie grenadierów armii napoleońskiej, ok. 1894
ołówek, piórko, tusz, akwarela, papier; 20 x 24cm
sygn.l.d.: St. Kamocki
Widok na Tatry ze snopem siana, ok. 1910
ołówek, kredki, papier; 15 x 19,5cm
olej/płótno dublowane, 34 x 45 cm
sygnowany l.d.: 'SKamocki'
Olej, deska, 6,7 x 12,6 cm,
nie sygn.
Rysunek, papier, 62 x 44 cm, nie sygnowany.
Obraz pochodzi ze zbiorów rodziny Kamockich.
Wenecja. Pałac Ca’ d’Oro, 1907
Litografia; wym.: 245 x 310 mm; sygn. pł. p.d.: StK 1907. Na lewym górnym marginesie poza kompozycją ślady farby drukarskiej. Grafika z cyklu "Wenecja". Projektowane wydanie teki nie zostało zrealizowane. Znane są inne litografie z tego cyklu.
olej, sklejka, 40 × 50 cm
sygn. p. d.: Skamocki
na odwrocie papierowa nalepka z odręcznym autorskim napisem: Stanisław
niesygnowany (ze spuścizny po artyście)
olej, tektura
44.5x63 cm (w świetle passe-partout )
Orka pod Giewontem w tle, ok. 1910
kredki, papier jasnobrązowy; 20 x 30cm
olej, tektura; 7,5 x 13,5cm
Napis autorski z tyłu: KAMOCKI/ S.DENIS