KARPIŃSKI Alfons (1875 - 1961)
Bukiet kwiatów rumianu żółtego, 1921 r.
olej, płyta, 78,5 × 60 cm
sygn. i dat. l. g.: a. karpiński. 921. VII
na odwrocie nalepka z napisem: a.karpiński/Bukiet kwiatów
cena wywoławcza: Wykup abonament
ołówek, papier, 23 × 28 cm w świetle passe-partout
opisany i sygn. p. d.: München am 10.6.1902/ a.karpiński
pastel, karton, 44 × 32 cm w świetle passe-partout
sygn. l. d.: akarpiński
Zestaw 4 rysunków ze szkicownika, ok. 1910
1. Studium aktu - ołówek, karton; 14,5 x 21,5 cm; sygn. u dołu: ak
2. Nosiwoda - ołówek, karton; 20,5 x 24,5 cm; sygn. u dołu: ak
3. Kobieta przy studni - ołówek, karton; 24,7 x 20,5 cm; na odwrocie rysunek wiejskiej kobiety, sygn. p. d.: ak
4. Szkice cebrzyków i nóg - ołówek, karton; 25 x 17 cm; sygn. p. d.: ak oraz u dołu: ak
Portret damy w kapeluszu, 1924
olej, tektura; 55,5 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: a.karpiński / Kraków V 1924 r.
olej, tektura; 50 x 70 cm;
sygn. p. d.: A. Karpiński;
na odwrocie napis: Stwierdzam autentyczność / niniejszego obrazu.. / A. Karpiński / Kraków w r 1936 tym
olej, tektura, 44x66 cm
sygn.p.d.: a karpiński 922
olej, tektura
68,5 x 49 cm (w świetle oprawy)
sygn. po prawej: A. Karpiński
sygn.
ołówek, papier
14.5x22 cm, 20.7x24.8 cm, 25x17 cm, 24.8x20.3 cm
olej/tektura, 35 x 99,5 cm
sygnowany p.ś.: `a.karpiński`
olej/tektura, 35 x 50 cm
sygnowany l.śr.: `A.Karpiński`
opisany na odwrociu niebieską kredką: `Astry | malował A.Karpiński | (...) (trudno czytelnie)`
olej, tektura; 47 x 34 cm w św. p-p.;
sygn. i dat. l. d.: a. karpiński / 1921;
na odwrocie naklejka TPSP w Krakowie z 1949 roku, nalepka z napisem: AKarpiński / Róże w zmroku- / wł.pr. oraz napisy ołówkiem
Wiejska droga w Bronowicach, 1903
olej, tektura; 26,5 x 34,7 cm;
sygn. i dat. p. d.: A. Karpiński / 1903 r;
na odwrocie opis autorski: A. Karpiński / Bronowice / Pejzaż (ołówkiem) oraz napisy wtórne.
olej, tektura; 44 x 49,5 cm;
sygn. z lewej strony: A. Karpiński.
na odwrocie napis autorski: "Róże"/ mal. A, Karpiński/ Kraków ul Floriańska 19 III P. [piętro]
olej, tektura; 35 x 50,5 cm;
sygn. z lewej.: A. Karpiński.
olej, tektura; 30 x 50 cm;
sygn. z lewej.: A. Karpiński;
na odwrocie napis autorski: 30 x 50 / "Róże żółte / mal / a. Karpiński / Kraków
olej, tektura, 35 x 50 cm,
sygn. l.d.: A. Karpiński.
Na odwrocie autorski opis czarną kredką: "Róże i R(?)" / mal. A. Karpiński / Kraków.
olej, tektura, 33,5 × 48 cm
sygn. l. śr.: a.Karpiński
na odwrocie autorski napis: W.P / "Studym z naturą" / mal. A.karpiński / Kraków Floriańska 19