1 zł
2 600 000 zł

HARTWIG Edward (1909 Moskwa - 2003 Warszawa)

[Tatry - Dolina Chochołowska]. [l. 60. XX w.?].

Fotografia form. 25,5x38 cm (Zdjęcie czarno-białe sygnowane podpisem "EHartwig" na negatywie w prawym dolnym narożniku. Przedstawia na pierwszym planie szałas z umieszczoną na nim tabliczką z tekstem: "Chrońmy krokusy". Przed szałasem koń zaprzężony do wozu. W tle masyw górski z widocznym Kominiarskim Wierchem. Na odwrociu napis ołówkiem: "Hartwig Edward. Tatry. Dolina Chochołowska". Odwrocie zakurzone, poza tym stan dobry)

cena wywoławcza: Wykup abonament

[Nidzica - Zamek]. [l. 60. XX w.?].

Fotografia form. 26x33,8 cm (Zdjęcie czarno-białe sygnowane podpisem "EHartwig" na negatywie w prawym dolnym narożniku. Przedstawia widok na zamek w porze zimowej. Na odwrociu napis ołówkiem: "Hartwig Edward. Nidzica Zamek". Odwrocie zakurzone, poza tym stan dobry)

[Kraków - Nowa Huta]. [l. 60. XX w.?].

Fotografia form. 26,2x38 cm (Zdjęcie czarno-białe sygnowane podpisem "EHartwig" na negatywie w prawym dolnym narożniku. Przedstawia widok na kominy fabryczne. Na odwrociu napis ołówkiem: "Hartwig Edward Nowa Huta". Odwrocie nieco zakurzone, poza tym stan dobry)

[Kraków - Sukiennice - Pomnik Mickiewicza]. [l. 60. XX w.?].

Fotografia form. 26,5x38 cm (Zdjęcie czarno-białe sygnowane podpisem "EHartwig" na negatywie w prawym dolnym narożniku. Przedstawia widok na Sukiennice i pomnik wieszcza. Wokół pomnika i w podcieniach Sukiennic spacerujący przechodnie. Na całości kompozycji uwiecznione gołębie. Na odwrociu napis ołówkiem: "Edward Hartwig Kraków. Sukiennice. Pomnik Mickiewicza". Odwrocie zakurzone, poza tym stan dobry)

[Kraków - Wawel]. [l. 60. XX w.?].

Fotografia form. 35,8x27,8 cm

Ptaki w parku

fotografia czarno-biała, papier fotograficzny naklejony na tekturę,
26,2 x 39 cm.
Praca brała udział w kilku zagranicznych wystawach fotograficznych o czym świadczą nalepki wystawowe i stemple.

Szosa w deszczu

fotografia czarno-biała, brom, papier,
23,5 x 34 cm;
na odwrocie stempel autorski

bez tytułu, lata 70-te,

17x12cm,
fotografia czarno-biała,

Jesienny krajobraz

fotografia czarno-biała, brom/papier,
21 x 24,5 cm
sygnowana l.d.: `EH`
opisana na odwrociu: `Jesienny krajobraz`
na odwrociu pieczęcie autorskie ZAIKS oraz sygnatura plamastrem `E.H.`

Portret Adama Hanuszkiewicza

30 x 40 cm
sygnowana p.d.: `E. Hartwig`
na odwrociu pieczęć autorska ZAIKS

Portret aktora

fotografia czarno-biała, brom,
18,7 x 14,9 cm;
na odwrocie stempel z ZAIKS-u Edwarda Hartwiga.

Dziewczyna ze słonecznikami

30,8 x 39 cm;
sygn. l. d.: Hartwig

Pod Kazimierzem, praca nie datowana

Fotografia czarno-biała , brom, papier
Format: 23 x 16,5 cm
Nakład nieokreślony
Sygnowana na odwrocie długopisem: Pod Kazimierzem, pieczęć autorska
Vintage print

Norwegia, praca nie datowana

Format: 21,7 x 16,5 cm
Nakład nieokreślony
Sygnowana na odwrocie długopisem: Norwegia, pieczęć autorska
Vintage print

Dziewczyna ze słonecznikami

30,8 x 39 cm;
sygn. l. d.: Hartwig

PORTRET MĘŻCZYZNY, l. 30-40-te XX w.

Fotografia;
22,5 x 16,5 cm
Sygnowany l.d. ołówkiem: E. Hartwig

bez tytułu

brom na papierze, 19x24,5cm

Kulisy teatru

fotografia czarno-biała/brom, papier,
35 x 28,5 cm
sygnowana l.d.: `E.H.`
na odwrocie opisana: `E. Hartwig | ZPAF | Kulisy teatru`

Wierzby

35,5 x 28 cm
sygnowana p.d.: `E.Hartwig`
na odwrocie pieczęć autorska ZAIKS

liczba obiektów: 378