HARTWIG Edward (1909 Moskwa - 2003 Warszawa)
[Tatry - Dolina Chochołowska]. [l. 60. XX w.?].
Fotografia form. 25,5x38 cm (Zdjęcie czarno-białe sygnowane podpisem "EHartwig" na negatywie w prawym dolnym narożniku. Przedstawia na pierwszym planie szałas z umieszczoną na nim tabliczką z tekstem: "Chrońmy krokusy". Przed szałasem koń zaprzężony do wozu. W tle masyw górski z widocznym Kominiarskim Wierchem. Na odwrociu napis ołówkiem: "Hartwig Edward. Tatry. Dolina Chochołowska". Odwrocie zakurzone, poza tym stan dobry)
cena wywoławcza: Wykup abonament
[Nidzica - Zamek]. [l. 60. XX w.?].
Fotografia form. 26x33,8 cm (Zdjęcie czarno-białe sygnowane podpisem "EHartwig" na negatywie w prawym dolnym narożniku. Przedstawia widok na zamek w porze zimowej. Na odwrociu napis ołówkiem: "Hartwig Edward. Nidzica Zamek". Odwrocie zakurzone, poza tym stan dobry)
[Kraków - Nowa Huta]. [l. 60. XX w.?].
Fotografia form. 26,2x38 cm (Zdjęcie czarno-białe sygnowane podpisem "EHartwig" na negatywie w prawym dolnym narożniku. Przedstawia widok na kominy fabryczne. Na odwrociu napis ołówkiem: "Hartwig Edward Nowa Huta". Odwrocie nieco zakurzone, poza tym stan dobry)
[Kraków - Sukiennice - Pomnik Mickiewicza]. [l. 60. XX w.?].
Fotografia form. 26,5x38 cm (Zdjęcie czarno-białe sygnowane podpisem "EHartwig" na negatywie w prawym dolnym narożniku. Przedstawia widok na Sukiennice i pomnik wieszcza. Wokół pomnika i w podcieniach Sukiennic spacerujący przechodnie. Na całości kompozycji uwiecznione gołębie. Na odwrociu napis ołówkiem: "Edward Hartwig Kraków. Sukiennice. Pomnik Mickiewicza". Odwrocie zakurzone, poza tym stan dobry)
[Kraków - Wawel]. [l. 60. XX w.?].
Fotografia form. 35,8x27,8 cm
fotografia czarno-biała, papier fotograficzny naklejony na tekturę,
26,2 x 39 cm.
Praca brała udział w kilku zagranicznych wystawach fotograficznych o czym świadczą nalepki wystawowe i stemple.
fotografia czarno-biała, brom, papier,
23,5 x 34 cm;
na odwrocie stempel autorski
Krajobraz nadmorski - Łeba, lata 70-te
fotografia czarno-biała,
21,5 x 15cm,
fotografia czarno-biała, brom/papier,
21 x 24,5 cm
sygnowana l.d.: `EH`
opisana na odwrociu: `Jesienny krajobraz`
na odwrociu pieczęcie autorskie ZAIKS oraz sygnatura plamastrem `E.H.`
30 x 40 cm
sygnowana p.d.: `E. Hartwig`
na odwrociu pieczęć autorska ZAIKS
fotografia czarno-biała, brom,
18,7 x 14,9 cm;
na odwrocie stempel z ZAIKS-u Edwarda Hartwiga.
30,8 x 39 cm;
sygn. l. d.: Hartwig
Pod Kazimierzem, praca nie datowana
Fotografia czarno-biała , brom, papier
Format: 23 x 16,5 cm
Nakład nieokreślony
Sygnowana na odwrocie długopisem: Pod Kazimierzem, pieczęć autorska
Vintage print
Format: 21,7 x 16,5 cm
Nakład nieokreślony
Sygnowana na odwrocie długopisem: Norwegia, pieczęć autorska
Vintage print
30,8 x 39 cm;
sygn. l. d.: Hartwig
PORTRET MĘŻCZYZNY, l. 30-40-te XX w.
Fotografia;
22,5 x 16,5 cm
Sygnowany l.d. ołówkiem: E. Hartwig
fotografia czarno-biała/brom, papier,
35 x 28,5 cm
sygnowana l.d.: `E.H.`
na odwrocie opisana: `E. Hartwig | ZPAF | Kulisy teatru`
35,5 x 28 cm
sygnowana p.d.: `E.Hartwig`
na odwrocie pieczęć autorska ZAIKS