ANERI (WEISSOWA Irena) (1888-1981)
olej, tektura, 50 x 33,5 cm;
sygn: l. d.: Aneri 1976
Bibl.: A. Konopacki, R. Weiss, Aneri Irena Weissowa Wojciech Weiss, Katalog Wystawy Podróżnej, z cyklu "Spotkania ze sztuką" Łaziska Dolne, 2011, poz. kat. 236.
cena wywoławcza: Wykup abonament
W letnim słońcu - Portret piastunki z dzieckiem, ok. 1914
olej, tektura; 31,5 x 48cm;
sygn.l.d.: aneri
Portret córki - Hanusia, ok. 1925
olej, tektura; 100 x 68,5cm;
sygn.p.d.: aneri
Portret dziewczynki - Hanusia, ok. 1926
olej, tektura; 51 x 34,5cm;
sygn.l.b.: aneri
Studium wiejskiej dziewczyny drzemiącej przy stole
Na odwrocie: Szkic aktu męskiego (węglem)
olej, tektura; 67 x 49cm;
sygn.p.g.: aneri
Portret damy w czarnej etoli, ok. 1910
olej, tektura; 90 x 63cm;
sygn.p.d.: aneri
Na odwrocie u góry odręczny napis autorski ołówkiem :
Szkic portretowy Aneri/ok. 1912012/mal.przy ul. Straszewskiego 2
Portret damy w zielonej sukni, ok. 1912
olej, tektura; 89,5 x 63cm;
sygn.l.d.: aneri
Hanusia z misiem pluszowym - Postać we wnętrzu, ok. 1929
olej, tektura; 63 x 48cm;
sygn.p.d.: Aneri
Wojciech Weiss malujący w salonie, ok. 1920
olej, tektura; 46,5 x 31cm;
sygn.p.d.: aneri
Martwa natura z portretem W.Weissa i kwiatami, ok. 1950
olej, tektura; 78,5 x 50,5cm;
sygn.p.d.: aneri
Śpiący Wojciech Weiss, ok. 1930
olej, tektura; 34,5 x 50cm;
sygn.l.d.: aneri
Pejzażysta - Wojciech Weiss malujący, 1935
olej, płótno; 49,5 x 65,5cm;
sygn.p.d.: aneri/1935
W ogrodzie - Wojciech Weiss przy sztalugach, 1935
olej, tektura; 47,5 x 31cm;
sygn.l.d.: aneri/35