SKARŻYŃSKI Jerzy (1924 - 2004)
PROJEKT SCENOGRAFII DO BALU MASKOWEGO GIUSEPPE VERDIEGO 1972 r.
Tempera na papierze naklejonym na tekturę 69,5 x 95,5 cm
Sygnowany p.d. - "Jerzy Skarżyński / Warszawa 1972."
cena wywoławcza: Wykup abonament
akwarela,tusz, papier
12,5 x 17 cm
tusz, papier
15,5 x 21 cm
Martwa natura z owocami i butelką
tusz, papier
13,5 x 23 cm
litografia, tusz, akwarela, papier, 53 x 37 cm (w świetle passe - partout);
sygn. p.d.: J. Skarżyński, sygn. i dat. na odwrocie
Lata 40-te XX w.
Węgiel na papierze 48,5 x 33,5 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany p.d. - "J. Skarżyński"
Dwaj panowie z Werony - projekt kostiumu
akwarela, tusz, gwasz,papier, 49 x 22 cm
sygn. p.bok: L.J. Skarżyńscy
akwarela, tusz, gwasz,papier, 26,5 x 20,7 cm
sygn.p.bok: Lidia i Jerzy Skarżyńscy
ołówek, papier, 15,5 x 16 (w świetle passe-partout)
akwarela, papier, 19 x 24 (w świetle passe-partout)
nie sygn.
kredka, papier, 37,5 x 27 (w świetle passe-partout)
sygn. p. d.: J. Skarżyński
akwarela, gwasz, papier
22 x 29 cm
akwarela, gwasz, papier
25 x 21,5 cm
akwarela, gwasz, papier
20 x 29 cm
Tempera na papierze 27,5 x 37 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany p.d. - "Skarżyński 1942"
Wystawiany - Jerzy Skarżyński, Pół wieku metafory, Galeria Anna Iglińska, Kraków III-IV. 2001 r.
1942 r.
Pastel na papierze 47,5 x 30,5 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany p.d. - "Skarżyński 42"
Wystawiany - Jerzy Skarżyński, Pół wieku metafory, Galeria Anna Iglińska, Kraków III.-IV. 2001 r.
1989 r.
Olej na płótnie 92,5 x 65 cm
Sygnowany p.d. - "Skarżyński 89"
Wystawiany - "Jerzy Skarżyński, Pół wieku metafory, Galeria Anna Iglińska, Kraków III.-IV. 2001 r.
tempera, papier; 25,5 x 17,5 cm;
sygnowana po prawej stronie u dołu: J. Skarżyński, u góry: drabinkarz