1 zł
2 600 000 zł

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Twarz

sucha igła, papier,
16,5 x 14,5 cm;
sygn. p.d.: D (ołówkiem)

cena wywoławcza: Wykup abonament

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Muzyk

technika własna, rysunek wydrapywany,
farba drukarska, papier,
18 x 15 cm (w świetle passepartout);
sygn. p.d.: Dawski (ołówkiem)

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Akt

monotypia
wym.: 28x20 cm
sygn. p.d.: Dawski

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Akt

monotypia
wym.: 28x20 cm
sygn. d.śr.: Dawski

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

KOMPOZYCJA GEOMETRYCZNA, 1952

olej na płótnie,
87,5 x 30,7 cm,
sygnowany l.d. "Dawski" (z gmerkiem artysty) i datowany p.d. "1952", na odwrocie (na płótnie i krośnie)
sygnowany "Dawski" i gmerk artysty
Wystawiany w Zachęcie w 1981 roku na wystawie jubileuszowej artysty.

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

PRZESTRZEŃ I RUCH II, 1972

olej na płótnie,
100 x 69 cm,
sygnowany p.d. "Dawski", na odwrocie (na płótnie): "Dawski / XX wiek", "1972 / "Przestrzeń i ruch II", "D.", gmerk artysty, "1972" oraz (na krośnie) "100 x 70 "Przestrzeń i ruch II"

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Kompozycja figuralna

grafika, papier;
27,5 x 19,5 cm;
sygnowana po prawej stronie u dołu: Dawski

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Kompozycja figuralna

grafika, papier;
27,5 x 19,5 cm;

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Kamienny las

sucha igła, wym.: 245 x 188 mm,
sygn. oł. p.d., tyt. l.d.

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Głowa kobiety

monotypia, wym.: 245 x 200 cm,
sygn. dług. p.d.

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Kobieca twarz

monotypia na bibule, wym.: 295 x 215 mm,
sygn. długopisem (kol. ziel) p.d.

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Twarz

monotypia odb. na karcie z niemieckiego druku bibliofilskiego, wym.: 295 x 207 mm
sygn. długopisem (kolor ziel.) p.d.

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Męska głowa w czapce

sucha igła, 188 x 168 mm,
sygn. oł. p.d.

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Zuzanna w kąpieli

linoryt, wym.: 155 x 115 mm,
sygn. oł. p.d.

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Contra Mundum III

kredka, karton, wym.: 30,7 x 27,5 cm,
sygn. oł. p.d.: Dawski; l.d. Contra Mundum III

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Contra Mundum II

ołówek, papier, wym.: 310 x 275 mm,
sygn. oł. p.d.

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Contra Mundum I

ołówek, karton, wym.: 30,9 x 27,5 cm,
sygn. i tyt. oł. l.d.: Contra Mundum I, Dawski

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Autoportret

tusz, papier, wym.: 35 x 29 cm,
sygn. tusz. p.d.: SK Daw.

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Muzyk

technika własna, rysunek wydrapywany, farba drukarska, papier,
18 x 15 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p.d.: Dawski (ołówkiem)

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

akwaforta, 9,5 x 7 cm
sygn ołówkiem p.d.: "Dawski"

liczba obiektów: 222