HORESZKO Jan
akwarela, papier, 17, 5 x 19 cm,
sygn. l.d.: HoreszkoJan
cena wywoławcza: Wykup abonament
HORESZKO Jan
HORESZKO Jan
Portret Nikifora, lata 60. XX w.
tusz lawowany, akwarela, papier, 23 x 18 cm
sygn. p.d. monogramem: JH
HORESZKO Jan
NIKIFOR w wieku lat dwunastu, 1968
akwarela na papierze, 20,5 x 15 cm.
Na czterolistnej koniczynie, którą niesie przed sobą chłopiec, napis "FORTUNA" i daty "1955 - 1968".
Jan Horeszko - krynicki malarz-amator, znający Nikifora od lat młodzieńczych.
HORESZKO Jan
tusz lawowany, akwarela na kartonie,
23 x 18 cm,
sygnowany p.d. monogramem "JH"
Autorem portretu, wykonanego w latach 60.-tych XX w. jest jeden z krynickich artystów-amatorów znający Nikifora od lat młodzieńczych.