ADLEN Michel (1898, Saki (Ukraina) - 1980 Paryż)
sygn. p.d.
litografia, akwarela (e.a.)
26.2x35 cm
cena wywoławcza: Wykup abonament
Rue de l'Abreuvoir à Montmartre sygn. p.d.
litografia, akwarela (e.a.)
26.2x35.1 cm
sygn. p.d.?
litografia barwna
22.5x28 cm
Olej, płótno; 33 x 55 cm
Sygnowany l.d.: adlen
Olej, płótno; 33 x 55 cm
Sygnowany l.d.: adlen
Olej, płótno; 33,5 x 46 cm
Sygnowany p.d.: adlen
Martwa natura z owocami i hiacyntem
olej/płótno, 38 x 46 cm
sygnowany wewnątrz kompozycji: 'adlen'
olej, płótno; 22,5 x 46 cm;
sygn. l. d.: adlen.
na odwrocie na płótnie powtórzona sygnatura: adlen oraz na blejtramie napisy: 46 x 22 adlen 1954 / -La Seine (Enrizon de Paris).
litografia, akwarela/papier, e.a., 25,5 x 34,5 cm (w świetle passe-partout)
opisana i sygnowana przy dolnej krawędzi: „épreuve d'artiste/Vue sous le Pont St. Michel/ Adlen/Paris”
Rue de l'Abreuvoir à Montmartre
litografia, kredka/papier, e.a., 26 x 35 cm (w świetle passe-partout)
opisana i sygnowana przy dolnej krawędzi: „E. d’ A./ La rue de l'Abreuvoir à Montmartre/Adlen/Paris”
sygn. p.d. i sygn. dat. na odwrociu
olej, tektura
27x35 cm
Młody chłopiec grający na mandolinie, 1948 r.
olej, tektura, 41 × 27 cm
sygn. p. d.: adlen
na odwrocie: adlen/(nieczytelnie)/Paris/ Jeune garcon jouant de la mandoline/ 1948
akwaforta, papier, 23,5 × 28,7 cm w świetle passe-partout,
sygn. ołówkiem p. d.: Adlen opis. l. d.: E-A oraz śr.: Place de la Concorde
litografia, papier, 23,3 × 29 cm w świetle passe-partout
sygn. ołówkiem p. d.: Adlen opis. l. d.: E-A oraz śr. La Seine a Paris
litografia, praca, 22,4 × 30 cm w świetle passe-partout
sygn. ołówkiem p. d.: Adlen/Paris opis. l. d.: (nieczytelnie) d’artiste oraz śr. Le Pont Neuf
sygn. p.d.
litografia, kredka (e.a.)
30x24 cm
Pejzaż śródziemnomorski, 1966 r.
olej, płótno, 50 x 73 cm,
sygn. p.d.: adlen, datowany na odwrociu 1966
olej/płótno, 46 x 56 cm
sygnowany p.d.: 'adlen'
sygnowany i opisany na odwrociu: 'adlen | - Fleurs -' oraz sygnowany na krośnie
BARKI NA SEKWANIE W VIRY-CHÂTILLON
Olej, płótno; 38 x 46 cm
Sygnowany l.d.: adlen
*droit de suite
sygn. p.d.
litografia (e.a.)
24.5x30.5 cm
olej/płótno, 51 x 66 cm
sygnowany p.d.: 'adlen'
opisany na odwrociu: 'adlen'
olej, płótno, 22 x 46 cm, sygn. l.d.: adlen, opisany na odwrocie: Adlen oraz na krosnach: 46 x 22 adlen 1954 La Siene (Environ de Paris)
olej, tektura, 27 x 35 cm, sygn. I dat. p.d.: Adlen
Olej, płótno; 33,5 x 46 cm
Sygnowany p.d.: adlen
*opłata droit de suite
Olej, płótno; 38 x 55 cm
Sygnowany p.d.: adlen
*opłata droit de suite
Olej, płótno; 33 x 55 cm
Sygnowany l.d.: adlen
*opłata droit de suite
Chłopiec grający na mandolinie
olej/tektura, 41 x 27 cm
sygnowany l.d.: 'adlen'
olej/płótno, 27 x 35 cm
sygnowany l.d.: 'adlen'
olej/płótno, 54,5 x 66 cm
sygnowany p.d.: 'adlen'
olej, płyta malarska, 54,5 x 33 cm,
sygn. i dat. p.d.: adler / 19...9, na odwrociu dopisek autorski: adlen / 1959 / Paris, oraz tytuł : Le jenne musicica
olej/płótno, 54,5 x 66 cm
sygnowany p.d.: 'adlen'
olej/płótno, 51 x 66 cm
sygnowany p.d.: 'adlen'
opisany na odwrociu: 'adlen'
olej/płótno, 50 x 65 cm
sygnowany p.d.: 'adlen'
olej/płótno, 46 x 61 cm
sygnowany l.d.: 'adlen'
Olej, płótno; 26,7 x 35 cm
Sygn. l.d. Adlen
Estymacja: 4.000 - 6.000 zł
Lot de dix dessins (1937 ŕ 1960)
technika mieszana
ok. 40 x 30 cm
sygn. p.d.
Deux femmes dans un atelier (1938)
węgiel, papier
23 x 16 ,5 cm
sygn. i dat. l.d.
olej, płótno
sygn. l.d.: "adlen"
dat. na odwrocie: "1949"
46 x 36 cm
bibliografia : Nadine Nieszawer, "Peintres juifs a Paris 1905-1939", Paris, 2000, reproduit p. 43
olej, płótno
sygn. p.d.: "Adlen"
27,50 x 61,40 cm
olej, płótno
sygn. l.d.: "adlen"
55 x 45,50 cm