NARKIEWICZ Zygmunt (1898 Moskwa – 1988 Warszawa)
MARTWA NATURA KWIATOWA WE WNĘTRZU
olej na tekturze, 54 x 68 cm,
sygnowany p.d. "Z. Narkiewicz".
cena wywoławcza: Wykup abonament
Pastel, papier naklejony na tekturę; 54 x 41 cm
Sygnowany p.d.: Zygmunt Narkiewicz | 1926
SŁONECZNIKI W SZKLANYM WAZONIE
Olej, pilśnia; 65 x 55 cm
Sygnowany p.d.: Z. Narkiewicz
Olej, pilśnia; 74 x 67 cm
Sygnowany p.d.: Zygmunt Narkiewicz
POMARAŃCZOWE ASTRY W PORCELANOWYM WAZONIE
Akwarela, papier; 59 x 48 cm
Portret księdza Stanisława Witkowskiego, 1947
olej na płótnie; 68 x 55 cm;
sygn. z dedykacją p. d.:"Drogiemu
Przyjacielowi Zygmunt Narkiewicz 1947".
olej na tekturze, 54 x 68 cm,
olej na kartonie, 39 x 49 cm,
Olej, pilśnia; 51 x 61 cm
Sygnowany l.d.: Z.Narkiewicz
Studiował na warszawskiej ASP u Tadeusza Pruszkowskiego w latach 1923-1928.
olej na płótnie; 68 x 55 cm;
akwarela,
57 x 44 cm,
sygnowana p.d. "Zygmunt Narkiewicz", na odwrocie kompozycja z kwiatami i posążkiem
Studia w warszawskiej ASP u Tadeusza Pruszkowskiego w latach 1923-1928.
PEJZAŻ Z WIEŻĄ KOŚCIELNĄ, 1961
kredka, pastel, ołówek,
25,5 x 19 cm,
sygnowany monogramem i datowany:
"ZN 1961"
Studia w warszawskiej ASP w latach 1923-1928 w pracowni T. Pruszkowskiego. Malował martwe natury, pejzaże, uprawiał sztukę sakralną.
MARTWA NATURA Z OWOCAMI I WAZONEM, 1963
olej na płycie,
61,5 x 75 cm,
sygnowany p.d. "1963 /Zygmunt Narkiewicz".
SOSNY NA WYDMACH NADMORSKICH, 1973
olej na tekturze,
27 x 37,5 cm,
sygnowany p.d. "Z. Narkiewicz 1973"