1 zł
2 600 000 zł

DĄBROWSKI Henryk (1927-2006)

Wnętrze kościała Św. Trójcy w Tykocinie, 1971 r.

akwarela/papier, 62,5 x 45,5 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'Tykocin 1971 | Henryk Dąbrowski'

cena wywoławcza: Wykup abonament

DĄBROWSKI Henryk (1927-2006)

Kościół Św. Piotra i Pawła , 1951 r.

akwarela/papier, 66 x 48 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'KRAKÓW , HENRYK DĄBROWSKI 1951'

DĄBROWSKI Henryk (1927-2006)

Wnętrze komnaty na Wawelu - Sypialnia gości królewskich, 1961 r.

akwarela, tusz/papier, 64 x 46 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu l.d.: 'W dowód przyjaźni , Antoniemu Węglarzowi , autor , Henryk Dąbrowski , 14. X. 1961'

DĄBROWSKI Henryk (1927-2006)

Synagoga we Włodawie, 1955

akwarela, tusz, piórko, papier; 37,5 x 59,5 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisana u dołu: WŁODAWA HENRYK DĄBROWSKI VIII 1955 SYNAGOGA.

DĄBROWSKI Henryk (1927-2006)

Wnętrze synagogi w Tykocinie, 1971 r.

akwarela/papier, 69 x 49 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'Henryk Dąbrowski 1971. Tykocin'

DĄBROWSKI Henryk (1927-2006)

ULICA KLASZTORNA W KAZIMIERZU DOLNYM, 2001

Tusz, kredka; 70 x 100 cm
Sygnowany l.d.: Henryk Dąbrowski 2001 Kazimierz Dolny Ulica Klasztorna; na odwrocie dedykacja autorska dla profesora Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej Kazimierz Szulborskiego

*opłata droit de suite

DĄBROWSKI Henryk (1927-2006)

Warszawa - Ściana Wschodnia, 1964/2011

giclée/papier, 70 x 100 cm

DĄBROWSKI Henryk (1927-2006)

Warszawa - Ściana Wschodnia, 1964

giclée, edycja 50, 100 x 70 cm,
certyfikat Kuratora Spuścizny Henryka Dąbrowskiego

DĄBROWSKI Henryk (1927-2006)

San Gimignano - Piazza della Cisterna, 1963

tusz czarny/karton, 48 x 33 cm
sygn. l.d.: SAN GIMIGNANO / PIAZZA DELLA CISTERNA 1963 Henryk Dąbrowski

DĄBROWSKI Henryk (1927-2006)

Kraków - ul. Kanonicza, widok z Wawelu, 1960

akwarela/karton, 58 x 45 cm
sygn. p.d.: KRAKÓW 1963/Henryk Dąbrowski

DĄBROWSKI Henryk (1927-2006)

Kazimierz Dolny - Kamienica Przybyłów, 1960/2011

giclée 1/50; 47 x 65 cm
na odwrocie certyfikat Towarzystwa Rysunkowego im. Henryka Dąbrowskiego

DĄBROWSKI Henryk (1927-2006)

Warszawa - panorama Starego Miasta, 1975/2011

giclée 14/50, 77 x 54 cm

DĄBROWSKI Henryk (1927-2006)

Warszawa - ul. Marszałkowska, Ściana Wschodnia, 1964/2011

giclée 1/50, 100 x 70 cm

DĄBROWSKI Henryk (1927-2006)

Kazimierz Dolny, 1960 r.

kredka/papier, 64 x 46 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, tytuł autorski i datowany l.d.: `1960 | Henryk Dąbrowski KAZIMIERZ DOLNY`

Estymacja: 5 000 - 8 000 zł

DĄBROWSKI Henryk (1927-2006)

Podębie na Mazowszu - Aleja lipowa, 1966

tusz, piórko, tusz lawowany, papier;
51 x 77 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Henryk Dąbrowski 1966

DĄBROWSKI Henryk (1927-2006)

ZAMEK W KRASICZYNIE, 1957

Tusz, 63 x 47 cm
Sygnowany l.d.: Henryk Dąbrowski - 1957 | .KRASICZYN.
Henryk Dąbrowski, Mostra dei Disegni, Rzym, Palazzo Venezia, 1964, kat poz. 48

DĄBROWSKI Henryk (1927-2006)

WNĘTRZE KOŚCIOŁA MARIACKIEGO W TORUNIU, 1955

Tusz, piórko, lawowanie; karton; 58 x 42 cm
Sygnowany p.d.: HENRYK DĄBROWSKI 1955

Henryk Dąbrowski, Mostra dei Disegni, Rzym, Palazzo Venezia, 1964, kat poz. 38
Wystawa rysunków Henryka Dąbrowskiego, Kazimierz Dolny, Kamienica Celejowska, 1962 poz. 51

DĄBROWSKI Henryk (1927-2006)

Gdańsk - Nad Motławą, 1959 r.

tusz/karton, 70 x 50 cm
sygnowany i datowany l.d.: `GDAŃSK. 1959. HENRYK DĄBROWSKI`

Wystawiany: Wystawa grafiki, rysunku i akwareli profesora Henryka Dąbrowskiego, SARP, 16 - 20 maja 2011 r.

Estymacja: 6 000 - 8 000 zł

DĄBROWSKI Henryk (1927-2006)

Widok na Ratusz Staromiejski w Toruniu, 1957

akwarela, piórko, tusz, papier;
39 x 55 cm (w świetle oprawy);
sygn. piórkiem l. d.: HENRYK DĄBROWSKI IX 1957 TORUŃ

DĄBROWSKI Henryk (1927-2006)

Studium wnętrza pałacu w Wilanowie, 1964

piórko, tusz, kredki, papier;
60 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Henryk Dąbrowski 1964

DĄBROWSKI Henryk (1927-2006)

Panorama Warszawy, 1975 r.

tusz, akwarela/papier, 52 x 75 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany i datowany l.d.: `Henryk Dąbrowski WARSZAWA 1975`

Estymacja: 8 000 - 12 000

DĄBROWSKI Henryk (1927-2006)

Tryptyk paryski, 2000

1.tusz, akwarela, papier; 68 x 98 cm w świetle passe-partout
sygn. p.d. Henryk Dąbrowski, 2000
2.tusz, akwarela, papier; 68 x 48,3 cm w świetle passe-partout
sygn. l.d. Henryk/ Dąbrowski 2000
3.tusz, akwarela, papier; 68 x 48,3 cm,
sygn. p.d Henryk/ Dąbrowski/ 2000
Nazywany "polskim Piranesim". Wybitny architekt i współtwórca warszawskiej szkoły rysunku. Brał udział w licznych wystawach w Polsce i za granicą.

liczba obiektów: 22