SUMIŃSKI Tadeusz (1924 - 2009)
lata 60. XX w.
odbitka żelatynowo-srebrowa, papier, 17 x 23,2 cm,
tytuł i pieczęć autorska na odwrocie,
vintage print
Fotografia przedstawia okolice Suwalszczyzny, która była ulubionym miejscem artysty. Twierdził, że niebo widać tam lepiej niż gdziekolwiek indziej. Sam opisywał ten obraz jako klasyczną, romantyczną kompozycję. Światłocienie wzmocnione zostały przez Sumińskiego poprzez zastosowanie filtra fotograficznego w odcieniu bardzo ciemnego oranżu.
cena wywoławcza: Wykup abonament
1960s
gelatin silver print, 17 x 23.2 cm,
titled and artist`s stamp on the reverse,
vintage print
The photograph presents the Suwałki area, which was the artist`s favourite region. Sumiński said that the sky there is clearer than anywhere else. He described the picture of the sky in the region as having the qualities of a classical, romantic composition. Sumiński strengthened the light and shadow effects in his works by using a very dark orange filter.
Teka fotografii (56 szt.), 2 poł. XX w.
o różnych wymiarach i tematyce (architektura zabytkowa
i współczesna, krajobrazy rodzime i egzotyczne, kilka portretów);
fotografia czarno-biała, brom; 34 fot. - 25 x 19 cm;
6 fot. - 15 x 41 cm; 12 fot. - 30 x 40 cm; 1 fot. - 36,5 x 26,5 cm;
1 fot. - 39,5 x 22 cm; 1 fot. - 31 x 15,5 cm; 1 fot. - 24 x 11 cm.
o różnych wymiarach i tematyce (architektura zabytkowa i współczesna, krajobrazy rodzime i egzotyczne, kilka portretów);
fotografia czarno-biała, brom, papier, 16,5 × 19 cm; sygn., dat., opisana na odwrocie, pieczęć autorska na odwrocie; odbitka autorska, fotografia nieznacznie uszkodzona, nakład: nieokreślony vintage print
fotografia czarno-biała, brom, papier, 16 × 23 cm; sygn., dat., opisana na odwrocie, pieczęci autorskie na odwrocie; odbitka autorska, fotografia nieznacznie uszkodzona, nakład: nieokreślony vintage print