JANKOWSKI Czesław Borys (1862 Warszawa - 1941 Sceaux, Francja)
olej/płótno, 81 x 65 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Czł. Jankowski | 1901.'
cena wywoławcza: Wykup abonament
gwasz, ołówek/papier, 51 x 37,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'Czesław Jankowski'
akwarela/papier, 45 x 29,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'C. Jankowski | 98 | Paryż'
gwasz, ołówek/karton, 51,5 x 37,5 cm w świetle passe-partout
sygn. p.d.: Cz. Jankowski
Adam Mickiewicz, Dziady I, II, IV, [1896]
Luksusowe wydanie z ilustracjami Cz. B. Jankowskiego; nakład księgarni H. Altenberga we Lwowie [1896]; wym.: 37 x 29 cm; oryginalna oprawa wydawnicza w dobrym stanie; złocona tytulatura i medalion z wizerunkiem Adama Mickiewicza. Zawiera 17 ilustracji (11 na oddzielnych tablicach) wykonanych w technice cynkografii i fotograwiury. Sygnowane monogramem wiązanym "BJ" oraz "Neubert". Pierwsze ilustrowane wydanie Dziadów. Jankowski (1862-1941), malarz, uczeń W. Gersona i M.E. Andriollego; rysownik-ilustrator, ceniony za mistrzostwo warsztatowe.
Lit.: A. Banach, Polska książka ilustrowana 1800-1900, s. 457, poz. 868. Reprodukowana: W. Łysiak, Empireum, t. II, s. 396.
Jutrzenka Wolności - scena symboliczna, 1912
olej, tektura; 41 x 56 cm;
sygn. i dat. l. d.: Czesław JANKOWSKI / 1912
akwarela/papier, 26 x 20,5 cm
sygn. l.d.: C. B. JANKOWSKI / [poniżej data niewyraźna]
na odwrocie napis czarnym atramentem: Paysanne des / environs de Varsovie / de Boris de Jankowski
Olej, tektura;
41 X 56 cm
Sygnowany l.d.: C (?). JANKOWSKI | 1912
Akwarela, papier, 27,5 x 40,5 cm,
sygn. p.d.: C. Jankowski (18) 98 p(inxit).
Na odwrocie naklejka Salonu Sztuki ABE GUTNAJERAWarszawa Mazowiecka 11 i 16.
akwarela, papier,
26 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: JANKOWSKI / 901 (? - data niewyra¼na), na odwrocie napis autorski: Paysanne des / environd de Varsovie (sic!)/ de Boris de Jankowski