PROSZCZUK Eliza (ur. 1980, Białystok)
technika własna (jelita jagnięce, nitka bawełniana), 40 x 30 cm
praca powstała w nawiązaniu do realizacji artyski na wystawę Krew łączy i dzieli w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN
cena wywoławcza: Wykup abonament
- baneru, który powstał z resztek wydruków reklamowych
i nawiązuje do dawnej tradycji wytwarzania z resztek ubrań chodników szmaciaków.
Baner (15 x 4 m) z reklam, które w 2010 roku oklejały Warszawę
- instalacja była prezentowana na ścianie domu ul. Lubelska 30/32
od strony dworca Warszawa Wschodnia, w roku 2011,
a w latach 2014-2015 na budynku dawnej elektrowni,
obecnie Galerii Arsenał w Białymstoku.
Wiosną 2016 roku zawiśnie w Muzeum Etnograficznym w Warszawie
olej, płótno, 60x80 cm
Infantile hemorfology, 2011 r.
akryl/płótno
41 x 33 cm
sygn.
olej, płótno,
33 x 41 cm,
sygn., dat. i opis na odwrocie
De Humani Corporis fabrica libri septum
olej/płótno, 160 x 100 cm
sygnowany p. d. i .l. d.: `Eliza Proszczuk`