1 zł
2 600 000 zł

CYANKIEWICZ Zdzisław (CYAN) (1912 - 1981)

Pejzaż górski

akwarela, papier; 37 x 55 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie pieczęć: ATELIER / CYANKIEWICZ / 1912-1981.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Akt

technika mieszana, sklejka, 31,5 × 24 cm
sygn. p. d.: Z.Cyan

tusz, akwarela, gwasz, papier;
49 x 64 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Cyan (faksymile);

Na wozie, 1946 r.

olej/płótno, 35 x 27 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Cyankiewicz | 46'

Madonna z Dzieciątkiem

gwasz/papier, 18,5 x 14,8 cm (w świetle passe-partout)
pieczęć autorska p.d.: 'ATELIER , CYANKIEWICZ , 1912 - 1981'

Gejsza z kwiatem wiśni

pastel/papier, 32 x 55,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'Z. Cyankiewicz'

olej, płyta, 44 x 55 cm

Ofiara, 1949

akwarela, gwasz, papier; 63 x 47,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Cyan 49.

NAWRÓCENIE ŚW. PAWŁA

Olej, tektura; 37 nx 38 cm
Sygnowany p.d.: Cyan
Na odwrocie napis długopisem sporządzony przez wdowę po malarzu, informujący, że obraz jest dedykowany papieżowi Janowi Pawłowi II: A SA SAINTETE LE PAPE . KAROL WOJTYŁA / Jean paul II / „LA CONVERSION DE ST. PAUL” / par ZDISŁAW CYANKIEWICZ / ARTISTE.../ UN HONMAGE DE SA VEUVE / TINC TIEN CYANKIEWICZ / Paris, le 17 Juillet 1985

Bukiet kwiatów, 1945

olej/papier, 34,5 x 26 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p.g.: 'Cyankiewicz 45'
na odwrocie pieczęć: ATELIER CYANKIEWICZ 1912-1981

Drzewa nad brzegiem jeziora

olej/płótno, 44 x 35,5 cm (w świetle passe-partout)

Akt siedzący w fotelu (recto) / Akt stojący (verso), 1945 r.

olej/płótno, 46 x 38 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Cyank III. 45'

Matka kąpiąca dziecko

olej/płótno, 132 x 130 cm
sygnowany p.d.: 'Cyan'

Kąpiące się , 1947 r.

olej/płótno, 46 x 27 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Z.Cyankiewicz 47'
datowany, opisany i sygnowany na krośnie malarskim:'8 Mar deux baigneuses Z. Cyankiewicz' oraz nalepka z Villa La Fleur z numerem inwentarzowym '0575 / MR / 09'

Anemony

olej, karton; 38 x 46 cm;
sygn. p. d.: ZCyanKiewicz.

Anemony

olej, karton; 38 x 46 cm;
sygn. p. d.: ZCyanKiewicz.

Bukiet kwiatów, 1945

sygn. p.g.: 'Cyankiewicz 45'
na odwrocie pieczęć: 'ATELIER CYANKIEWICZ 1912-1981'

Drzewa nad brzegiem jeziora

tusz, akwarela, gwasz, papier; 49 x 64 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Cyan (faksymile).

Pejzaż z Issoire, 1943

olej, karton; 29 x 40,5 cm;
sygn. i opisany l. d.: Issoire IX. 1943 Z. Cyankiewicz

Kompozycja i relief

olej, płyta, 51 x 66 cm
na odwrocie pieczęć pracowni

Pejzaż nadmorski

akwarela/papier, 36,5 x 53,5 cm,
sygnowany p.d.: 'Cyan'

Zuzanna i starcy, 1945 r.

olej/płótno, 92 x 72,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Cyan 45.'
obraz wymaga konserwacji

sygn. p. d.: Cyan (faksymile)

Kompozycja geometryczna

collage, papier; 47,5 x 65 cm (w świetle passe-partout);
na odwrocie opis piórem po francusku

Matka kąpiąca dziecko

olej/płótno, 132 x 130 cm
sygnowany p.d.: 'Cyan'

Pejzaż z Issoire, 1943

olej, karton; 29 x 40,5 cm;

Kwiaty w wazonie

olej/płyta, 39 x 33 cm
(wymiary świetle passe-partout)

Akt dziewczyny z Thaiti, 1938 r.

olej/deska, 23 x 40 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Z.Cyankiewicz | 1938 Paris'
(wymiary w świetle passe-partout) obraz dwustronny (na odwrociu akt kobiety niewidoczny pod oprawą)

Baletnica

tusz, papier, wym. 31 x 24 cm w świetle passe-partout, p.d. prostokątna pieczątka: Atelier Cyankiewicz 1912-1981

KWIATY, 1945

Olej, papier; 34,5 x 26 cm
Sygnowany p.g.: Cyankiewicz 45
Na odwrocie pieczęć: ATELIER CYANKIEWICZ 1912 - 1981

GOSPODARSTWO

Olej, płótno; 38 x 46 cm
Sygnowany l.d.: Z.Cyankiewicz 1938

PEJZAŻ

Olej, płótno; 37,5 x 45 cm

KOBIETA NA OPARCIU FOTELA, 1945

Olej, papier; 40 x 28 ( w świetle p-p)
Sygnowany l.d.: Cyankiewicz 45

Akt

olej, płótno, 114 x 73,5 cm
niesygn.

Miasto nad rzeką

akwarela/papier, 37 x 53 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'Cyan'

Pejzaż z czerwonymi drzewami

akwarela/papier, 37 x 55 cm
na odwrociu pieczęć: `ATELIER | CYANKIEWICZ | 1912-1981`

Pejzaż górski

akwarela/papier, 37 x 55 cm

Gospodarstwo nad morzem, 1951 r.

gwasz/papier, 36 x 51 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Cyan | 1951`

Zwiastowanie

technika mieszana/papier, 23 x 30 cm
u dołu pieczęć: 'ATELIER | CYANKIEWICZ | 1912-1981'

U wodopoju, 1941 r.

technika mieszana/papier, 23,5 x 21 cm
sygnowany l.d. ołówkiem: 'Stalag IA VIII. 941' oraz pieczęć p.d.: 'ATELIER | CYANKIEWICZ | 1912-1981'

akwarela, papier; 38 x 56 cm;
sygn. p. d.: Cyan

Kąpiące się

olej/płótno naklejone na płytę, 92 x 73 cm

Podróż saniami (1936)

sygn. p.d.dat. l.d.
drzeworyt
9.6x8.2

PORTRET KOBIETY, 1944

Gwasz, karton na tekturze; 45 x 35 cm
Sygnowany l.d.: 16.VII 44 Paris | Z. Cyan

Composition

olej, tektura
200 x 76 cm
sygn. p.d. Cyan
na odwrocie pieczątka Cyan Atelier

Pejzaż ze stawem

akwarela, papier; 35,5 x 53,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Cyan

Pisząca, 1951

piórko, tusz, tusz lawowany, papier;
44 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn.. i dat. p. d.: Cyan / VII. 51

Sąd Parysa

akwarela/papier, 19 x 23 cm (w świetle passe - partout)
pieczęć p.d.: `ATELIER | CYANKIEWICZ | 1912-1981`

Akt na tle czerwonej draperii, 1944 r.

olej/płótno, 54,5 x 37,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: `CyanK 1944`

ODWROCIE:
szkic leżącego aktu kobiety

Kompozycja, 1949 r.

akwarela, gwasz, papier,
61 × 46,5 cm w świetle passe partout
sygn. i dat. l. d.: Cyan 49

Akt w ruchu

tusz, akwarela, wym. 29 × 22 cm
l.d.: prostokątna pieczątka: Atelier Cyankiewicz 1912-1981

Pisząca, 1951

Naga w atelier

olej/płótno, 64 x 49 cm
sygnowany p.d.: `Z. CYANKIEWICZ`

Akt kobiecy

tusz/papier, 37 x 26 cm
sygnowany l.d. pieczęć autorska `CYANKIEWICZ`

Dziewczyna, 1951

piórko, tusz, papier; 44,5 x 29,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Cyan / VII.51 (ołówkiem)

Ucieczka Świętej Rodziny do Egiptu

olej, tektura fakturowana;
46 x 33 cm.
Praca pochodzi ze spuścizny po artyście

Composition abstraite,

technika mieszana, deska
64,5 x 50 cm

Kompozycja abstrakcyjna

olej na izorelu,
pieczęć podpisu z tyłu obrazu
79,5 x 31,5 cm

olej i collage na płótnie
132,5 x 196 cm

Pejzaż z drzewem

olej na płótnie
46 x 38 cm

Drzewa

akwarela, papier;
39 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Cyan

Kompozycja abstrakcyjna

olej na płótnie
sygnowany
125 x 77 cm

Bukiet kwiatów

olej na płótnie
sygnowany
62 x 50 cm

Bukiet kwiatów, 1945

gwasz, papier; 34,5 x 26 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. g.: Cyankiewicz 45

Pejzaż geometryczny, 1946 r.

olej/płótno, 72,5 x 56 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Cyan 46`

Estymacja 5 000 - 7 000 zł

Las, 1946

tempera, papier naklejony na płótno;
63 x 49 cm (w świetle ramy);
sygn. i dat. l. d.: Cyankiewicz 46

akwarela, papier; 35 x 53 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Cyan

Czytająca, 1912

tusz, piórko, papier; 16,5 x 21,5 cm (w świetle oprawy):
sygn. i dat. p. d.: ATELIER / CYANKIEWICZ / 1912

technika graficzna (litografia barwna?), papier;
36 x 54 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Cyan 3/20 (numer odbitki) Paris

Pejzaż z drzewami, 1948

olej, płótno; 64 x 49 cm
sygn. Na odwrocie Cyan 48

Estymacja: 7000 - 8000 PLN

akwarela/papier, 36 x 52 cm (w świetle passe - partout)

Estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Miasto nad rzeką

akwarela/papier, 37 x 53,5 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany p.d.: `Cyan`

Estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Podchorąży Dodiuk

olej, płótno; 45 x 38 cm;
sygn. na krawędzi płótna u dołu p. d.: CYANKIEWICZ,
l. d.: PODCHOR.DODIUK/ 1.D.W. 2 pułk, 3 kampania/ w Vogezach

olej, płótno; 47,5 x 67,5 cm
sygn. p.d. Cyan

Estymacja: 12000-15000 zł

WĘDKARZE

Olej, tektura; 37 x 26,5 cm
Sygnowany l.d.: Cyank 44

GOSPODARSTWO

Olej, płótno; 38 x 46 cm

Podchorąży Dodiuk

olej, płótno; 45 x 38 cm;

Róże w wazonie

na odwrocie Akt kobiecy - szkic
olej, płótno; 61 x 38 cm;
praca pochodzi ze spuścizny po artyście

Binic - pejzaż morski ze skałami

akwarela, papier; 34 x 51,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. śr. d.: Cyan/ Binic

Las, 1945 r.

tempera/papier naklejony na płótno, 63 x 49 cm (w świetle ramy)
sygnowany i datowany l.d.: `Cyankiewicz 45`

Estymacja: 5 000 - 7 000 zł

Kobieta w pokoju

ołówek, węgiel, papier, 25 × 32 cm
w świetle passe-partout
niesygnowany, w prawym dolnym rogu pieczątka z napisem: ATELIER/ CYANKIEWICZ/ 1912-1981

Estymacja:2 000 - 3 000 zł

Wieśniaczka, 1979 r.

olej/płótno, 116 x 73 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Cyankiewicz, Paris 79`

Odwrocie:
opisany autorsko farbą na płótnie

Estymacja 10 000 - 15 000 zł

Baletnica

olej/płótno, 116 x 73 cm

Estymacja 12 000 - 18 000 zł

Olej, płótno; 54 x 73 cm

Estymacja: 15 000 - 18 000 zł

Pejzaż z Issaire, 1943

Olej, papier; 30 x 40 cm
Sygn. l.d. Issaire IX 1943 Z.Cyankiewicz

Estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Pejzaż, 1943

Olej, papier; 29 x 42 cm
Sygn. p.d. 1943

Estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Skaliste wybrzeże

akwarela/papier, 36,5 x 53,5 cm
sygnowany p.d.: `Cyan`

Estymacja: 4 000 - 6 000 zł

Nad rzeką

tempera/papier, 54 x 37 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: `Cyan`

Estymacja: 8 000 - 12 000 zł

Koncert, 1944

Olej, płótno; 73 x 115 cm
Sygn. p.d. Cyan 44

Estymacja: 25.000 - 30.000 zł

Akt

węgiel/papier, 23 x 35 cm (w świetle passe-partout)
l. d.: pieczątka `Atelier | Cyankiewicz | 1912 - 1981`

Estymacja: 1 800 - 3 000

Les naiades

Gwasz na papierze
54,5 x 37 cm
sygn. p.d.: Cyan

Danseuse

Olej na płótnie
117 x 73 cm

Nu aux cheveux blonds

Olej na płótnie (bez ramki)
sygn. na odwrocie
113 x 73 cm

Composition (ca. 1940)

Olej na płótnie
45,5 x 61 cm

La Paysanne

Olej na płótnie
sygn. i dat. l.d.
116 x 73,5 cm

Bord de mer rocheux

Akwarela, papier
sygn. p.d.
36,5 x 53,5 cm

Bouquet de pivoines (1944)

Olej na płótnie
sygn. i dat. l. d.
62 x 50 cm

Akt rudowłosej

technika własna/deska, 33 x 25 cm
sygnowany l.śr.: `Cyan`

Estymacja: 4 000 - 6 000

Pejzaż kubo - futurystyczny, około 1940 r.

olej/płótno, 38 x 45,5 cm

ODWROCIE: na płótnie pieczątka autorska z opisem

Estymacja: 8 000 - 12 000

Konie na pastwisku, 1944 r.

olej/płótno, 37,5 x 60,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Cyank. 44`

Estymacja: 8 000 - 12 000

Autoportret, 1946 r.

olej/płótno, 31,5 x 23 cm
sygnowany i datowany l.d.: `Cyankiewicz 46`

Estymacja: 8 000 - 10 000

Kompozycja, ok. 1959

technika własna, tektura,
45 x 60 cm;
na odwrocie faksymile podpisu: Cyan

Pejzaż, 1946

olej, płótno;
73 x 54 cm;
sygn. p. d.: Cyan 46

Rzeź niewiniątek

technika mieszana/papier, 71 x 89 cm

Estymacja: 5 000 - 8 000

Uliczka w miasteczku, 1945 r.

olej/papier naklejony na płótno, 40 x 25,5 cm
sygnowany i datowany l. d.: `Cyankiewicz 45`

Estymacja: 4 000 - 6 000 zł

Dziewczyna z kotem, 1951 r.

technika własna/płyta, 38 x 21 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Cyan 51`

Estymacja: 5 000 - 7 000 zł

Pejzaż kubistyczny, 1947 r.

olej/papier naklejony na płótno, 64 x 50,5 cm
sygnowany i datwoany p. d.: `Z. Cyankiewicz | 47`

Estymacja: 8 000 - 12 000 zł

Kompozycja, ok. 1959

technika własna, tektura,
45 x 60 cm;

Kompozycja, 1959

technika własna, tektura,
54 x 33,5 cm;
sygn. na odwrocie: CYAN/ 59 av. de Saxe/ Paris 7 oraz faksymile podpisu: Cyan

Pejzaż, 1946

Olej, płótno;
73 x 54 cm
Sygn. p.d. Cyan 46

Leżący akt kobiecy, 1944 r.

olej/papier, 30 x 43 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Cyank. Sover (?) II. 44`

Estymacja: 2 500 - 4 500

Nu assis

olej, płótno
61 x 38,5 cm

Pejzaż z Issoire, 1943

olej, tempera, papier, 26,5 x 40,5 cm;
sygn. l. d.: Issoire IX. 1943 Z. Cyankiewicz/ La plaine de Issoirette
na odwrocie napis odręczny autorski : Paysage d`Issoire/ Cyankieiwcz/ 59 av. De Saxe VII e powtórzony na nalepce poniżej

olej, płótno,
81 x 65 cm;
sygn. na odwrocie: Cyan

Pejzaż z Issoire, 1943 r.

olej/papier, 26,5 x 40,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany l. d.: `Issoire IX 1943 Z. Cyankiewicz | la plaire de (nieczytelne)`
ODWROCIE: opisany odręcznym pismem: `Pausage d`Issoire | Cyankiewicz | 59 av de Saxe VII é`, opis powtórzony odręcznym pismem na naklejce

Estymacja: 2 000 - 3 000 zł

Czytająca

olej/papier, 30 x 43 cm

Estymacja: 2 000 - 3 000 zł

Obraz dwustronny - Dwa leżące

akty kobiece /Portret kobiety
olej/papier, 30 x 44 cm

Estymacja: 2 000 - 3 000 zł

Ucieczka do Egiptu

olej/papier,
44,5 x 31,5 cm (w świetle oprawy)
POCHODZENIE: ze spuścizny po artyście

ESTYMACJA 7 000 - 10 000

olej, płótno,
36 x 44,1 cm

Tusz, papier;
wym.: 66 x 50,5 cm; na odwrocie pieczątka: ATELIER / CYANKIEWICZ / 1912-1981. (il. s. 32)

Czytająca, 1947

Tusz, papier;
wym.: 50 x 65 cm;
sygn. tuszem śr.: Mito-Cyan 47 oraz l.d. pieczęć: ATELIER / CYANKIEWICZ / 1912-1981. (il. s. 32)

Łódki , 1944 r.

olej/tektura,
36 x 25 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany p. d.: `Cyank 44`

Estymacja: 4 000 - 6 000 zł

Sąd Parysa

akwarela/papier,
18,5 x 23 cm (w świetle passe-partout)
p. d. pieczątka autorska: `ATELIER CYANKIEWICZ | 1912 - 1981`

Estymacja: 4 000 - 6 000 zł

Nu/Nu de dos (1944)

olej, płótno (obraz dwustronny)
54,5 x 37 cm
sygn. i dat. l.d.

Akt czytającej, 1947 r.

olej/płótno, 39 x 55 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Z. CYANKIEWICZ 47`

gwasz, papier, 27 x 39 cm (w świetle oprawy)

Kąpiące się

olej/papier,
27 x 29,5 cm
sygnowany p. d.: pieczątka autorska w prostokącie `ATELIER | CYANKIEWICZ | 1912 - 1981`

La foret

olej, płótno
55 x 37,5 cm

Village montagneux

olej, sklejka
sygn. p.d.
34 x 50 cm

Deux Graces

olej, płótno
61 x 50 cm

Nu au drap

olej, karton
41,5 x 33,5 cm

L`arbre jaune

olej, płótno
46 x 38 cm

Dziewczyna

tusz, papier,
20 x 29 cm,
sygn. p.d.: Paris 31 VIII 1945 Z Cyan

Krakowiak

tusz, papier,
21,5 x 33,5 cm,
sygn. p.d.: ZC 46

PIWONIE W BIAŁYM WAZONIE, 1946 R.

olej/tektura,
60 x 46,5 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany i datowany l. d.: `Z. CYANKIEWICZ 46`

TOALETA

olej/płótno,
132 x 130 cm
sygnowany p. d.: `Cyan`

Tusz, papier;
wym.: 66 x 50,5 cm;
na odwrocie pieczątka: ATELIER / CYANKIEWICZ / 1912-1981.

Czytająca, 1947

Tusz, papier;
wym.: 50 x 65 cm;
sygn. tuszem śr.: Mito-Cyan 47 oraz l.d. pieczęć: ATELIER / CYANKIEWICZ / 1912-1981.

Kąpiel

gwasz, papier
27,5 x 30 cm
stempel: ATELIER / CYANKIEWICZ / 1912- 1981

Toaleta

olej, mazonit
26 x 21 cm
sygn. p.d. Cyan

Lektura

olej, płótno
27,5 x 41 cm
sygn. i dat. l.d. Cyan 48

Pejzaż z Owerni, 1943

olej, karton,
29 x 41,5 cm;
dat. p. d.: 1943 (ołówkiem)

Pejzaż z Issoire, 1943

olej, karton,
28,5 x 40,5 cm;
sygn. l. d.: Issoire IX. 1943 Z. Cyankiewicz

La forêt

olej, płótno,
sygn. p.d.
50 x 65 cm

Pejzaż z Owerni, 1943

olej, karton,
29 x 41,5 cm;
dat. p. d.: 1943 (ołówkiem)

Pejzaż z Issoire, 1943

olej, karton,
28,5 x 40,5 cm;

Ofiara, 1949

akwarela, gwasz, papier,
63 x 47,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Cyan 49

Abstrakcja

olej/płótno,
80 x 65 cm
na odwrociu pieczątka autorska: `Cyan`

Akty

gwasz, papier
30 x 42 cm
na odwrociu portret kobiety

Leżąca, 1947

olej, płótno
72 x 92 cm
sygn. i dat. l.d. Z. Cyankiewicz 47

Oracz, 1947

olej, płótno
73 x 92 cm

Para obrazów, Pejzaże, 1943

gwasz, papier
27 x 40,5 cm
sygn. i dat. l.d. Issoire 1943 Z.Cyankiewicz
dat. p.d. 1943

Macierzyństwo

olej, płótno
wymiary: 38 x 46 cm

Akt, 1944

gwasz, papier
30 x 42 cm
sygn. i dat. p.d. Cyan 44

KĄPIĄCE SIĘ

olej/płótno, naklejone na płytę,
92 x 73 cm

Suzanne et les vieillards (1945)

Olej na płótnie
Syg. i datowany p.d.
92 x 72,5 cm

Portrait de femme

Olej na płótnie
Niesygnowany
45 x 38 cm

Bouquet de fleurs (1944)

Olej na tekturze
Syg. i datowany p.d.
65 x 44 cm

Baigneuses

Olej na płótnie naklejonym na tekturę
Niesygnowany, datowany p.d.
92 x 73 cm

DWA AKTY, 1947 R.

gwasz/papier,
51 x 66,5 cm
sygnowany i datowany p. d.: 'Z. Cyankiewicz | 1947'
na odwrocie pieczątka autorska: 'CYAN'

Przy studni

olej, płótno;
60,5 x 38 cm
sygn. p.d. Cyan

Akt kobiety

olej, tektura;
21,2 x 26
sygn. p.d. Cyan

Kompozycja, 1950

płyta gipsowa, elementy ceramiczne i szklane,
38,5 x 13,5 cm;
sygn. wzdłuż dolnej krawędzi, z boku: Cyan 50

Kompozycja Nr 2

olej/płyta,
140,5 x 27,5 cm
sygnowany p.d.: `CYJAN`; opisany na odwrociu: `No 2 composition | Cyan | 59 av de Saxe | Paris 7`

Akt czytającej

Olej, płótno; 50 x 61 cm
Sygn. l.d. Cyan

Akt przy krześle

tusz, papier, 31,5 x 24 cm;
sygn. p.d. pieczątka: ATELIER CYANKIEWICZ 1912-1981

technika własna, papier, 37 x 54,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: Cyan 5/20 Paris 1948

CZYTAJźCA

tusz/papier,
61 x 48 cm (w świetle oprawy)

Czytająca

tusz, papier, 50 x 65 cm; p. d. pieczątka:
ATELIER / CYANKIEWICZ/ 1912/ 1981

Akt

piórko, tusz, tusz lawowany, papier
40 x 64 cm;
p. d. pieczątka: ATELIER / CYANKIEWICZ / 1912 - 1981.

Czytająca

tusz, papier, 50 x 65 cm;
p. d.: pieczatka: ATELIER / CYANKIEWICZ / 1912 - 1981

KOMPOZYCJA ABSTRAKCYJNA

olej, collage, skorupki jakiej/płótno
33 x 27,5 cm
na odwrocie sygn.: `Cyan` oraz adres paryski

DWA AKTY, 1947 R.

gwasz, tusz/papier
51 x 66,5 cm
sygnowany i datowany p. d.: "Z. Cyankiewicz | 1947"
na odwrocie pieczątka autorska: "CYAN"

CZYTAJźCA

tusz/papier
50 x 64 cm

Kolekcja 7 prac

1) Kompozycja No 2, technika mieszana, płyta, 140,5 x 27,3 cm
2) Kompozycja, olej, płótno, 46 x 27 cm;
3) Kompozycja abstrakcyjna, technika mieszana, płyta pilśniowa, 54 x 34 cm
4) Relief, technika mieszana, płótno, 92 x 64,5 cm;
5) Kompozycja, olej, płótno, 81 x 65 cm;
6) Kompozycja, technika mieszana, płyta pilśniowa, 44,5 x 60 cm;
7) Kompozycja abstrakcyjna, technika mieszana, płyta pilśniowa, 33 x 27,5 cm;

technika własna, płótno, 73 x 60 cm
sygn. p.d.: CYAN
na odwrociu tabliczka na blejtramie: A MARJATTA et MICHEL / CROUZET / avec toute mon affection/ Zdzisław Cyankiewicz, dit Cyan / né le 18 VIII 1912 au Czechowice, / Pologne - vie de 1937 a Paris

liczba obiektów: 184