GEPNER Stanisław (1889 - 1965)
Umundurowanie 17 pułku ułanów (1959)
sygn. dat. p.d.
tusz, kredka, papier
30x20 cm (w świetle passe-partout)
cena wywoławcza: Wykup abonament
gwasz, akwarela,
21,5 x 28,5 cm w świetle passe-partout,
sygnowany i datowany p.d. "S. Gepner /1961"
Umundurowanie wojska polskiego - 9 plansz
akwarela (część podrysowana piórkiem), papier,
różne wymiary; sygn. i dat.: SGepner;
większość prac posiada na odwrocie stemple owalne J. K. DOMAŃSKI.
Akwarele ze zbiorów J. K. Domańskiego, kustosza Muzeum Generała Władysława Sikorskiego w Londynie nabyte przez oferenta prac od wdowy po kolekcjonerze w 1976 r.
Umundurowanie wojska polskiego -9 plansz
akwarela (część podrysowana piórkiem),
papier, różne wymiary;
sygn. i datowane SGepner;
Umundurowanie wojska polskiego-10 plansz
akwarela (część podrysowana piórkiem), papier, różne wymiary;
sygn. i datowane SGepner; większość prac
posiada na odwrocie stemple owalne J. K. DOMAŃSKI.
Umundurowanie wojska polskiego
10 plansz
papier,
różne wymiary;
sygnowane i datowane
sygn. p. d.: SGepner
większość opisana na
odwrocie - stemple owalne J. K. DOMAŃSKI.
Akwarele ze zbiorów J. K. Domańskiego,
kustosza Muzeum Generała Władysława Sikorskiego w Londynie nabyte przez
oferenta prac od
wdowy po kolekcjonerze w 1976 r.
Umundurowanie wojska polskiego -7 plansz
Oficer 4-go Pułku Ułanów 1830/31, Huzar 10 pułku Huzarów Księstwa Warszawskiego, Ułan pułku Ułanów Nadwiślańskich (francusko - polskich) (wg Fietté), Oficer 5 pułku Strzelców Konnych Księstwa Warszawskiego, Oficer Strzelców Konnych Gwardii (wg Rupniewskiego) Kirasjer 14 pułku Kirasjerów, Straż Municypialna
akwarela, na podrysowaniu ołówkiem, piórko, tusz,
długopis, papier, różne wymiary (19,6-24 x 14,4-18,2 cm);
sygn. p.d.: SGepner / 1956 (oraz 1955 - 3 sztuki); na odwrocie stemple: J.K. DOMAŃSKI (na 6 planszach);
Akwarele ze zbiorów J.K. Domańskiego, kustosza Muzeum im. Gen. Sikorskiego w Londynie nabyte od wdowy w 1976 r.