ARTYSTA nieokreślony, XIX/XX w.
akwarela, papier, 44 × 33,5 cm w świetle oprawy
sygn. nieczytelnie p. d.
cena wywoławcza: Wykup abonament
akwarela, papier, 19 × 13,7 cm w świetle passe-partout
sygn. cyrylicą nieczytelnie l. d.
olej , płyta, 52 x 41 cm
sygn. p. d. cyrylicą nieczytelnie
olej, płótno naklejone na tekturę, 19 x 24,5 cm
sygn. l. d. nieczytelnie
olej, płótno, 24,5 x 35,5 cm
sygn. l. d.: A. Splihier...(?)
Miniatura z wizerunkiem Gertrudy Potockiej
gwasz, kość; wymiar w okrągłej mosiężnej, ażurowej oprawie średn.: 8 cm.
odwrocie wyłożone gazetą (w języku angielskim).
Na odwrocie identyfikacja przedstawionej osoby.
sygn. nieczytelnie, dat. l.d.
akwarela, tektura
28.5x24 cm
akwarela, tusz, papier, 8,5 x 12 cm
dat. p. d.: WEHLAU/11.11.1889.
sygn. nieczytelnie p.d.
olej, płótno dublowane
90x69 cm
Portret mężczyzny - Wacław Koniuszko (?)
akwarela, papier, 8 x 12 cm w świetle passe-partout
akwarela, gwasz, papier, 34,5 x 25 cm
sygn. nieczytelnie l. d.: M. v. Liaffert (?)
akwaforta, papier żeberkowy; 48 x 32 cm (wymiar arkusza);
w kompozycji: stylizowany inicjał z datą 1914,
p. d. napis ołówkiem: Henryk Wiec (? - ołówkiem);
praca nieoprawiona.
sangwina, papier żeberkowy; 46 x 28 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: MP 1908;
praca przed konserwacją.
olej, płyta, 21 x 31 cm
sygn. nieczytelnie p. d., dat. p. d.: 1923
litografia barwna, papier; 73 x 53 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d. w trójkącie monogram: RV
oraz poniżej słabo czytelny opis: A.Janle / 902 (?).
litografia barwna, papier, 20 × 15,5 cm w świetle passe-partout
litografia barwna, papier, 23 × 17,5 cm w świetle passe-partout
akwarela, papier, 49 x 32 cm w świetle oprawy
akwarela, papier, 34 x 25,5 cm w świetle passe-partout
ołówek, gwasz, papier, 26 x 16,5 cm w św. passe-partout
sygn. l. d.: monogramem wiązanym EM (?)
drewno lipowe, wys. 91 cm (z krzyżem 110 cm), szer. 26,5 cm, głęb. 30 cm;
olej, płótno, 58 x 78 cm
sygn. l. d.: E. Wi… (nieczytelnie)
Pancernik wieżowy w porcie, l. ok. 1890-1910
olej, płótno, 56 x 96,5 cm w św. ramy
sygn. p. d.: HP. K… (nieczytelnie)
olej, tempera, tektura, 16,5 x 32 cm;
sygn. l. d.: W.B.
akwaforta, papier, 19,5 x 27,3 cm (odcisk płyty);
sygn. ołówkiem nieczytelnie p. d.: M. Fri.., opisana ołówkiem l. d.: Marienwerder
Portal Ratusza w Rothenburgu (1907)
sygn. nieczytelnie p.d.dat. l.d.
akwaforta
27x19 cm
brąz; wys. 10,5 cm;
napis. z tyłu: OBRY / CHOPPE; numer: 434 i oznaczenie w owalu CD
akwarela, papier, 29 x 24 cm; sygn. ołówkiem nieczytelnie p. d.: Christhof...?
akwarela, tektura, 28 x 41 cm; sygn. nieczytelnie p. d.
Starsza kobieta czytająca dzieciom - płaskorzeźba
wg przekazu autorem pracy jest: Stanisław Lipiński (1840-1883)
marmur; 28, 5cm. x 21 cm;
sygn. w obrębie kompozycji p. d.: Lipiński (ryte)
ołówek, węgiel, biała kredka, papier;
37 x 24,5 cm;
napis l. g.: Kraków 1914 / kiesser?. [zaciek na arkuszu]
niesygnowany
olej, płótno
38x59 cm
gwasz, tektura; 7,8 x 6,2 cm (w świetle owalnej oprawy);
oprawa - ośmioboczna ramka pokrywana kością
FRA ANGELICO (ok. 1395-1455) - według
krąg uskrzydlonych postaci w zwiewnych szatach, w głębi dwa anioły dmące w trąby; tło, nimby i skrzydła złote; tondo ujęte złoconą, rzeźbioną ramą: pierścień wewnętrzny uformowany w plastyczne obłoczki, zewnętrzny w kształcie nieregularnych promieni;
na spodzie pieczęć lakowa z odciśniętą owalną tarczą z krzyżem, pod zamkniętą koroną; w otoku napis: "GALERIA DE[GLI] UFFIZI";
tempera na desce z 2 szpongami, średnica 34 cm;
rama - drewno rzeźbione, złocone, średnica ca 66 cm.
tusz lawowany, ołówek, papier, 44 x 28,3 cm w świetle oprawy
tusz, kredka, gwasz, papier, 46,5 x 31 cm w świetle oprawy
Auguste MOREAU (1834-1917) - według
stojące na palcach putto o wyprostowanej postawie, głowa ozdobiona wieńcem laurowym, przechylona w lewo; w rękach trzymany łuk;
na piramidalnym cokole napis: VICI / Par Aug. Moreau, Mlle d'Or
kompozycja metali (?), podstawa - kamień; wys. 49,5 cm (całość).
Pierwotnie figura służyła, jako cokół lampy, żarówki były mocowane po dwóch stronach łuku putta.
brąz patynowany, kamienna podstawa; wys. 21 cm (całość);
sygn. na odwrocie: F.S. LA HMUYLDERS ?
Europa Zachodnia, 2 ćw. XX w.
olej, płótno dublowane;
105 x 81,5 cm;
Oryginalna praca Ecce Homo autorstwa Quentina Massys`a powstała w 1526 roku, znajduje się w Pałacu Dożów w Wenecji.
Mężczyzna z tykwą
akwaforta, papier,
26 × 17 cm w świetle passe-partout
estymacja: 600 – 800 zł
sygn. l.d.
akwarela, gwasz, papier
31x20 cm (w świetle passe-partout)
Kobieta w białej kryzie (1912)
sygn. dat. p.d. O.Gronow?
olej, tektura
84x86 cm
TARG KOŃSKI (wg Philiipa Wouwermana (1619 - 1668)
litografia/papier,
40 x 47,5 cm
opisany u dołu
- wg Michaela M. Daffingera (1790 - 1849) - 1. ćw. XX w.
gwasz, kość słoniowa; owal - 8 x 6,4 cm;
napis z prawej: Daffinger
miniatura w ramce w typie biedermeier, oklejonej kością słoniowa
sygn. nieczytelnie dat. l.d.
olej, tektura
50x70.5
Pastel, karton;
84 x 58 cm w owalu
Sygnowany p.d.: nieczytelnie | 1912
brąz patynowany, podstawa:
marmurowa brązowo-biały, szary,
wys. figury: 29 cm, wys. całk.: 35 cm;
olej na płótnie, 20,9 x 17 cm
sygnowany p.d. nieczytelnie