1 zł
2 600 000 zł

ARTYSTA nieokreślony, XIX/XX w.

Portret żołnierza

akwarela, papier, 44 × 33,5 cm w świetle oprawy
sygn. nieczytelnie p. d.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Myśliwy z dziewczyną

akwarela, papier, 19 × 13,7 cm w świetle passe-partout
sygn. cyrylicą nieczytelnie l. d.

Wnętrze salonu

akwarela, gwasz, papier, 22 x 28 cm
sygn. p. d.: NZЕНYА

Hucuł

niesygnowany
olej, płótno
22.3x17.3 cm

Brzozy

olej , płyta, 52 x 41 cm
sygn. p. d. cyrylicą nieczytelnie

Pejzaż śródziemnomorski

olej, płótno naklejone na tekturę, 19 x 24,5 cm
sygn. l. d. nieczytelnie

Pejzaż wiejski

olej, płótno, 24,5 x 35,5 cm
sygn. l. d.: A. Splihier...(?)

Miniatura z wizerunkiem Gertrudy Potockiej

gwasz, kość; wymiar w okrągłej mosiężnej, ażurowej oprawie średn.: 8 cm.
odwrocie wyłożone gazetą (w języku angielskim).
Na odwrocie identyfikacja przedstawionej osoby.

Osada w górach (1899)

sygn. nieczytelnie, dat. l.d.
akwarela, tektura
28.5x24 cm

Łodzie przy brzegu

olej, płyta, 36,5 x 50 cm
sygn. l. d. nieczytelna

Pejzaż z Wehlau, 1889 r.

akwarela, tusz, papier, 8,5 x 12 cm
dat. p. d.: WEHLAU/11.11.1889.

Dziewczyna pasąca gęsi

sygn. nieczytelnie p.d.
olej, płótno dublowane
90x69 cm

Portret mężczyzny - Wacław Koniuszko (?)

akwarela, papier, 8 x 12 cm w świetle passe-partout

Salonik

akwarela, gwasz, papier, 34,5 x 25 cm
sygn. nieczytelnie l. d.: M. v. Liaffert (?)

Akty - szkice

akwaforta, papier żeberkowy; 48 x 32 cm (wymiar arkusza);
w kompozycji: stylizowany inicjał z datą 1914,
p. d. napis ołówkiem: Henryk Wiec (? - ołówkiem);
praca nieoprawiona.

Studium aktu

sangwina, papier żeberkowy; 46 x 28 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: MP 1908;
praca przed konserwacją.

Portret malarza

olej, płótno dublowane, 70 x 57 cm

Wzburzone morze

olej, deska, 24 x 30 cm
sygn. l. d.: W. LOS

Pejzaż z kościołem, 1923 r.

olej, płyta, 21 x 31 cm
sygn. nieczytelnie p. d., dat. p. d.: 1923

Rycerz na koniu

litografia barwna, papier; 73 x 53 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d. w trójkącie monogram: RV
oraz poniżej słabo czytelny opis: A.Janle / 902 (?).

Rozmowa

litografia barwna, papier, 20 × 15,5 cm w świetle passe-partout

Na spacerze

litografia barwna, papier, 23 × 17,5 cm w świetle passe-partout

Willa neapolitańska

akwarela, papier, 49 x 32 cm w świetle oprawy

Kozak

akwarela, papier, 34 x 25,5 cm w świetle passe-partout

Ułan

ołówek, gwasz, papier, 26 x 16,5 cm w św. passe-partout
sygn. l. d.: monogramem wiązanym EM (?)

Zatoka

sygn. nieczytelnie p.d.
gwasz, papier
45x59.5 cm

Św. Jan Chrzciciel

drewno lipowe, wys. 91 cm (z krzyżem 110 cm), szer. 26,5 cm, głęb. 30 cm;

Pejzaż z jeziorem

olej, płótno, 58 x 78 cm
sygn. l. d.: E. Wi… (nieczytelnie)

Pancernik wieżowy w porcie, l. ok. 1890-1910

olej, płótno, 56 x 96,5 cm w św. ramy
sygn. p. d.: HP. K… (nieczytelnie)

Popiersie Homera

niesygnowany
brąz, podstawa marmurowa, wys.58 cm

Żołnierz na koniu

piórko, tusz, papier;
14 x 9 cm (w świetle oprawy)

Panorama Grudziądza

olej, tempera, tektura, 16,5 x 32 cm;
sygn. l. d.: W.B.

Zamek w Kwidzynie

akwaforta, papier, 19,5 x 27,3 cm (odcisk płyty);
sygn. ołówkiem nieczytelnie p. d.: M. Fri.., opisana ołówkiem l. d.: Marienwerder

Przed polowaniem

reprodukcja, sklejka; 39 x 50,5 cm

Martwa natura z cytryną

niesygnowany
olej, płótno
110x90 cm

Portal Ratusza w Rothenburgu (1907)

sygn. nieczytelnie p.d.dat. l.d.
akwaforta
27x19 cm

Ojciec z synem

brąz; wys. 10,5 cm;
napis. z tyłu: OBRY / CHOPPE; numer: 434 i oznaczenie w owalu CD

Portret mężczyzny

akwarela, papier, 29 x 24 cm; sygn. ołówkiem nieczytelnie p. d.: Christhof...?

Żydzi z furmanką

akwarela, papier, 34 x 25,5 cm; sygn. p. d.: S.F.S

Kobieta przy biurku

pastel, papier, 29,5 x 23 cm w świetle passe-partout

Sobór Sofijski w Kijowie

akwarela, tektura, 28 x 41 cm; sygn. nieczytelnie p. d.

Starsza kobieta czytająca dzieciom - płaskorzeźba

wg przekazu autorem pracy jest: Stanisław Lipiński (1840-1883)
marmur; 28, 5cm. x 21 cm;
sygn. w obrębie kompozycji p. d.: Lipiński (ryte)

Żołnierz z papierosem, 1914

ołówek, węgiel, biała kredka, papier;
37 x 24,5 cm;
napis l. g.: Kraków 1914 / kiesser?. [zaciek na arkuszu]

Pejzaż morski nocą

niesygnowany
olej, płótno
38x59 cm

Napoleon - miniatura

gwasz, tektura; 7,8 x 6,2 cm (w świetle owalnej oprawy);
oprawa - ośmioboczna ramka pokrywana kością

Przed polowaniem

Portret dzieci

olej na płótnie; 98,5 x 146 cm
obraz przed konserwacją

Chóry anielskie

FRA ANGELICO (ok. 1395-1455) - według

krąg uskrzydlonych postaci w zwiewnych szatach, w głębi dwa anioły dmące w trąby; tło, nimby i skrzydła złote; tondo ujęte złoconą, rzeźbioną ramą: pierścień wewnętrzny uformowany w plastyczne obłoczki, zewnętrzny w kształcie nieregularnych promieni;
na spodzie pieczęć lakowa z odciśniętą owalną tarczą z krzyżem, pod zamkniętą koroną; w otoku napis: "GALERIA DE[GLI] UFFIZI";
tempera na desce z 2 szpongami, średnica 34 cm;
rama - drewno rzeźbione, złocone, średnica ca 66 cm.

Pejzaż ze stawem

niesygnowany
olej, płótno
66x97

Portret starca

tusz lawowany, ołówek, papier, 44 x 28,3 cm w świetle oprawy

Studium siedzącego mężczyzny

tusz, kredka, gwasz, papier, 46,5 x 31 cm w świetle oprawy

Vici - Zwycięstwo

Auguste MOREAU (1834-1917) - według
stojące na palcach putto o wyprostowanej postawie, głowa ozdobiona wieńcem laurowym, przechylona w lewo; w rękach trzymany łuk;
na piramidalnym cokole napis: VICI / Par Aug. Moreau, Mlle d'Or
kompozycja metali (?), podstawa - kamień; wys. 49,5 cm (całość).
Pierwotnie figura służyła, jako cokół lampy, żarówki były mocowane po dwóch stronach łuku putta.

Głowa młodej kobiety

brąz patynowany, kamienna podstawa; wys. 21 cm (całość);
sygn. na odwrocie: F.S. LA HMUYLDERS ?
Europa Zachodnia, 2 ćw. XX w.

Ecce Homo - kopia

olej, płótno dublowane;
105 x 81,5 cm;
Oryginalna praca Ecce Homo autorstwa Quentina Massys`a powstała w 1526 roku, znajduje się w Pałacu Dożów w Wenecji.

Wnętrze izby

sygn. p.d.monogramem CF
olej, tektura
47.5x44.5 cm

Portret kobiety

sygn. nieczytelnie p.g.
olej, płótno
51.5x32.8 cm

Mężczyzna z tykwą

Mężczyzna z tykwą
akwaforta, papier,
26 × 17 cm w świetle passe-partout

estymacja: 600 – 800 zł

Potok

sygn. l.d.
akwarela, gwasz, papier
31x20 cm (w świetle passe-partout)

Widok miasteczka jesienią

sygn. p.d.
olej, płótno
38.5x55 cm

Kobieta w białej kryzie (1912)

sygn. dat. p.d. O.Gronow?
olej, tektura
84x86 cm

Portret Marokanki

Olej, płótno, 57 x 45 cm, nie sygn., XIX/XX w.

Nad stawem

olej, tektura,
40 x 30 cm;

WIECZÓR (wg J. Both)

litografia/papier,
47,5 x 57,5 cm
opisany u dołu

BITWA (wg P. Wouwermana)

litografia/papier,
47,5 x 57,5 cm
opisany u dołu

Kąpiąca się

sygn. nieczytelnie
alabaster, widoczne ślady napraw
wys.31

Matka Boża

wg Guidi RENI (1575-1642)
olej, płótno, 48,5 x 37,5 cm;

Portret młodej kobiety

- wg Michaela M. Daffingera (1790 - 1849) - 1. ćw. XX w.
gwasz, kość słoniowa; owal - 8 x 6,4 cm;
napis z prawej: Daffinger
miniatura w ramce w typie biedermeier, oklejonej kością słoniowa

Widok miasta z zamkiem (1908)

sygn. nieczytelnie dat. l.d.
olej, tektura
50x70.5

PORTRET DAMY, 1912

Pastel, karton;
84 x 58 cm w owalu
Sygnowany p.d.: nieczytelnie | 1912

Po kąpieli, pocz. XX w.

brąz patynowany, podstawa:
marmurowa brązowo-biały, szary,
wys. figury: 29 cm, wys. całk.: 35 cm;

Pejzaż po zachodzie słońca

olej na płótnie, 20,9 x 17 cm
sygnowany p.d. nieczytelnie

liczba obiektów: 75